Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Félek Budapesttől?

Félek Budapesttől?

Figyelt kérdés
Egyetem miatt mennék majd, most vidéken vagyok, fogalalmam sincs mennyire bírnám. Félek, hogy egyedül leszek, nem találom a helyem, túl nagy lesz, túl rideg, túl gyors. Normális hogy tartok tőle? Vajon elmúlna?
2019. nov. 19. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl gyors?? :D Ilyen tetű lassú városban még nem jártam. :D

Hát... Jártál már ott amúgy?

2019. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A dugók tényleg rosszak lehetnek XD Jártam már, de a mindennapi élet más, mint amikor 1-2 napot ott vagy.
2019. nov. 19. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
ne aggódj,hamar megszokod.
2019. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha koleszos leszel nem lesz nagyon lehetőséged egyedül lenni. Hidd el gyorsan megszokod.
2019. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned. A cigányoktól max..
2019. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Én sokkal biztonságosabban érzem magamat Budapesten, meg sokkal kényelmesebben éltem ott.


Most elköltöztem az aglomerációba.


Ott akár hajnali 3kor rájött, hogy "gyrost akarok enni és coca colát inni" 30 perc alatt beszerezhettem volna akár gyalog is.


Itt ahol vagyok meg 19:30kor bezár minden a közelben. A tesco, ahova csak autóval juthatok el meg 22:00kor.


Meg kényelmesebben sétáltam az utcán akármikor, mert mindig tele volt az utca emberekkel (belvárosban laktam).


Itt meg nappal is van, hogy senkit sem látok, ami ijesztőbb, mert ha egy olyan csapattal szembe jövök akiknek rossz szándékuk van azt csinálnak velem amit akarnak.


Budapesten maximum 1-2x megütnek és tovább mennek, mert sok a szemtanu, térfigyelő kamerák stb...


Nem mintha eddig valaha is megtámadtak volna, csak ebben a 2 dologban más nekem Budapest és ezek pozítívumok nekem.

2019. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle, tényleg hozzá lehet szokni. Egyedül biztos nem leszel, sőt, inkább rosszul leszel a sok embertől és programtól :D Én is egyetem miatt jöttem ide, de amikor tehetem, inkább a szülővárosomban vagyok. Nem nőtt a szívemhez Budapest, de azért tényleg vannak előnyei.
2019. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anno egyetem miatt én is vidékről jöttem fel Budapestre. Pont ugyan ettől tartottam ráadásul én még egy szörnyen antiszociális alkat is vagyok enyhe tömegiszonnyal. Normálisnak normális, hogy tartasz tőle ha ilyen típus vagy. Megszokni meg meg fogod tudni, minimum olyan szinten, hogy végig fogod tudni csinálni az egyetemet. Személy szerint én is megszoktam annyira az itteni életet, bár én a mai napig rühellek itt lakni csak hát a munka ide köt egyenlőre. Túl fogod te is élni :).
2019. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a dugókra gondolok.

Minden tetű lassú... Közlekedés, ügyintézés, vásárlás stb. Mindenki végtelenül ráér, bóklászik.

Agglomerációban lakok, igaz hogy most kocsiba kell ülni és a szomszéd településre átmenni bevásárolni, de gyorsabban megjárom, mint mikor a Westend közelében laktam és elugrottam egy zsömléért. :D

Mindenhol tömeg, hosszú sorok (délután ruhavásárlás felejtős, 11:30 után ebédvásárlás felejtős, stb), lébecoló emberek, méterenként útkereszteződés, csigalassú sorok, a mozgólépcsőkön egy óra átjutni, stb...

Simán tízszer annyi ideig jut megtenni x távot, mint egy normális helyen.

2019. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem fogsz belehalni, me glehet szokni, kivéve ha extrém "kákán is csomót kereső" alak vagy...

Ha meg anyucid fog hiányozni, nyugi... Volt egy kolesztáram, egy csaj, aki 15 évesen volt először távol anyjától, vagy éven át minden vasárnap este bőgött a koleszban. Aztán megszoktak, de annyira, hogy a fősulit sem végezte el, Portugáliába költözött, távol anyjától... erről ennyit.

2019. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!