Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy társaságban...

Miért van az, hogy társaságban sokkal magányosabbnak érzem magam, mint amikor egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

Már-már frusztrálóan zavar, és szorongok, mintha egy teljesen más bolygóról jönnék, ezért időm nagy részét inkább egyedül töltöm.

Sajnos így az életem is sokkal nehezebb, évek óta szinte semmilyen kontaktom nincs emberekkel. Nincs párkapcsolatom sem, azt sem tudom, hogyan kell már ismerkedni. Sokszor megkérdezem, miért vagyok egyáltalán? Nem tökmindegy, hogy vagyok-e vagy sem? Ha egyik napról a másikra eltűnnék, az se tűnne föl senkinek. Zavar, hogy én nem tudok olyan átlagos lenni mint a többi ember ez miatt.


Olyan kifordított életforma ez. Teljesen ellenkezik az élet rendjével. Az emberek vágynak a társaságra, buliznak, szórakoznak, ismerkednek, én pedig ha el is megyek ilyen helyre, néhány óra után azt várom, mikor mehetek végre haza, hogy egyedül lehessek, mert nem bírom azt a magányt, amit társaságban érzek.


25f



2019. nov. 27. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki vágyik társaságra,bulizásra.

Nem szerettem elmenni otthonról és most sem szeretek.

19évesen neten ismertem meg a férjem akivel 17éve vagyunk együtt és ő is pont ilyen mint én.Nincsenek barátaink.Feszült és ideges vagyok ha társaságban vagyok igy inkább kerülöm az ilyen szitukat.

2019. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is elkeserítően introvertált vagyok, de a pasizással soha nem volt gondom. Nem megyek emberek közé, de ez ma már tudatos nálam. Hiszen pontosan tudom, hogy nem érzem jól magam közöttük. Egy társat azért mégiscsak kellene szerezned, úgy sokkal könnyebb az élet! Próbálj neten ismerkedni, beszélgessetek sokat! Nem mindenkinek való az, hogy élőben nyomuljon rá ismeretlenekre, és nem is feltétlenül szükséges. Nekem az összes komoly kapcsolatom neten született, élőben jobbára csak ilyen egy éjszakás semmiket sikerült összehozni.
2019. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Társaságban érzem igazán a magányt, fáj, hogy nem tudok sem ellazulni sem olyan lenni mint ők, sem a beszélgetést követni (hallássérült vagyok). Ők meg nem értik, milyen ez az állapot és jön a "tudnád követni ha akarnád, csak tetteted hogy nem hallasz, valamit nagyon jól meghallasz, főleg azt, amit érdekedben áll meghallani vagy amit nem kéne" stb.
2019. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok, éppen ezért nem is erőltetem a társaságba járást, szórakozóhelyeket. Néha hiányzik egy-két barát, de alapvetően jól érzem magam egyedül is. 19/L
2019. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok ember közt, bulikban én is hasonlóképpen éreztem magam mindig, bár általában találtam olyat, akivel beszélgetni tudtam, ha nem, akkor hamarabb léptem meg. Szerintem sokan vannak így ezzel.

Viszont mindig voltak barátaim, akikkel kettesben is lehetett dolgokat csinálni – azt nem értem, neked miért nincsenek ilyenek? Egy ember társaságában is szorongsz?

2019. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Mert rossz/ nem megfelelő társaságban vagy.
2019. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A zárkózottságod tesz magányossá. Keress hasonló embereket mint te vagy! Viszont ha végképp menekülni akarsz van jó pár olyan Remete a világon aki teljesen egyedül él az Isten háta mögött.
2019. nov. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!