Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van valakinek ötlete olyan...

Van valakinek ötlete olyan zenékre/lejátszási listákra youtubeon, amit szakítás után hallgassak? 20/L

Figyelt kérdés

Egy elég durva szakításon vagyok túl, több év után. Sajnos aki nekem fontos, annak én már nem vagyok többé az. Van ilyen. Nem boldog szerelmes dalokat és nem hörgős dühös metált szeretnék hallgatni.

Kicsit depizni most jó lenne, aztán persze utána minden megy tovább.

Valakinek van ötlete esetleg? :)

Köszi előre is!

20/L



2019. dec. 28. 21:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

A legnagyobb jóindulattal mondom, hogy 20 évesen lehetne picit több eszed, minthogy "Kicsit depizni most jó lenne". Ha itt kell kérned szakítás utáni zenéket, akkor ez nem komolyan vehető.

Bocs mégegyszer csak én, mint egy depressziótól régóta szenvedő ember kicsit sértőnek találom. Mikor én úgy igazán s z a r u l vagyok, akkor létezni is nehezen megy, nem tudnék zenét se hallgatni.

2019. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

11#

Tudjuk, a te problémád fontosabb...

2019. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem te nagyon okos, de 20 évesen ez a "jó lenne most depizni" hozzáállás elég...érdekes. Plusz hogy itt kér hozzá zenét, az meg vicces. Ennyi.
2019. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

Egyelőre az első pár válasznál leragadtam, a Sandman nagyon szép és a #2 által linkelt lejátszási lista valóban nagyon jó, elgondolkodtató, mély és őszinte számokkal. De a többit is..hát...várom már :)


Kedves #11! Egyesek szerint a gyász időszakát is meg kell élni, az is segít túllendülni dolgokon. Nem ismered a körülményket, és engem sem. Olyan nem létezhet, hogy én nem mozgok ilyen zenei világban, és a barátaim sem, már akik vannak, és segítséget kértem? Tudtommal arra találták fel ezt az oldalt. Persze másnak mondva: valóban beírhattam volna találomra, hogy breakup musics, de itt leírtam, hogy kb mit keresek, és sokan segítettek is, ízlésre szabottan, meg várom is még a többi hozzászólót, mert ezzel nem csak engem segítetek most, hanem másokat is a jövőben! :)

20 évesen van is annyi eszem, hogy tudok róla, hogy nem kioktatást kértem. És azt is tudom, hogy a depresszió fogalma nem ezzel egyenlő, de a mai magyar nyelvhasználat így jellemzi a szomorúság, gyász és spleen életérzés összességét a köznyelvben. Van róla legalább körülbelüli fogalmam, hogy mi az a depresszió, és egyszerűen nonsense pofátlanságnak tartom, hogy komolyan a saját egod miatt most még bántasz is egy amúgy is gyenge embert. Lehet hogy nem is depressziós vagy, hanem figyelemhiányos vagy rosszindulatú.

Azt hittem ha odaírom, hogy tudom hogy elméletben rendben lesz minden és nem épp eretvágni akarok, akkor kimaradnak az ilyen akadékoskodó kommentek... Amúgy meg: és ha nem lenne annyi eszem? Ahhoz is mi közöd van és miért bántod a butábbat/gyengébbet? Lehet hogy valakinek, aki nem hisz a kiútban ez is csak plusz egy hátbarúgás lenne. Én azért remélem, hogy túllépek idővel, sajnos van benne némi tapasztalatom. A koromat pedig azért írtam ki, hogy korban közel állók által halgatott zenéket kapjak...vagy hogyis mondjam. Szóval ne Sinatrakat küldjenek vagy gyermekdalokat.


És én is sok erőt kivánok nektek és akik később idetévednek, azoknak is + szebb napokat! :)

2019. dec. 28. 23:27
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

#11 vagyok

Elnézést, az írásod alapján intelligensebb és komolyabb vagy, mint hittem. Rosszindulat nincs bennem, szimplán nekem sincs jó estém és olykor bunkó tudok lenni, most ez történt, elismerem.

Túlságosan magamra vettem a jó volna depizni kifejezést, egy ismerőssel pont ma beszéltük, hogy vannak, akik visszaélnek a dologgal. Mindenesetre bocsánatot kérek és kitartást a továbbiakban!

2019. dec. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
11# ha legnagyobb jóindulattal mondod, minek kapod fel a vizet? Értjük a problémádat, de te meg azt értsd meg, hogy a depresszió mint betegség, és mint "állapot" ez a kilátástalan szomorúság két külön dolog. Persze nem véletlen keverik, de látom a kérdező is tudja miről van szó.
2019. dec. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 opened paradise ***** válasza:
68%

Én is Chris Cornell dalokat akartam linkelni, de megelőztek:D

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Mondjuk szerintem egyén függő is, hogy mitől a "legjobban depizni". Most ezek ugrottak be, de nem mind olyan.

2019. dec. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Avenged Sevenfold-So Far Away

Slipknot-Snuff, If Rain Is What You Want, Goodbye, Vermilion

Billie Eilish-Lovely, You Should See Me In A Crown

Marilyn Manson-Coma Black, Coma White, Disassociative

In This Moment-Beautiful Tragedy

Tankcsapda-Nem lesz jobb, Lejárt lemez, Föld és ég

Lordi-It Snows In Hell

BMTH-Hospital for Souls

Leander Kills-Csak te, Egy hónapja nem láttalak, Szomorú vasárnap, Este van, Madár

Metallica-One

Rammstein-Ohne Dich

Edda-Érzés

Sabaton-The Hammer Has Fallen

2019. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!