Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek miért nem fogadják...

Az emberek miért nem fogadják el a fogyatékosokat? Legalábbis nagy részük? Miért kell egy fogyatékosnak magányosnak lennie?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre hogy főleg az értelmi fogyatékosokat közösítik ki.Iskolában,munkahelyen meg egyéb helyeken is.Miért kell valakit büntetni olyasmiért amiről nem tehet?Éppen hogy a fogyatékosok azok akikkel barátkozni kéne meg akiket szeretni kéne még jobban is mint egy egészséges embert.
2020. jan. 19. 21:36
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%
Attól még hogy fogyatékos, nem szent. Sok fogyatékos ember betegsége magával hordozza az agresszivitást, a hangulatfüggést, a kiszámíthatatlanságot.
2020. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%

Én hallássérült vagyok, de nem érzem magam kiközösítve. Nyilván ismerek olyant, aki ilyen “fogyatékos, ezért legyünk barátja” hozzáállással jön hozzám oda, de ez inkább szánalmas - illetve magam nevében kínosnak érzem a szituációt.

Eddig nem volt sok rossz tapasztalatom ebben a témában (viszont ami rossz volt, az tényleg nagyot ütött).

2020. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
#1-es én az agresszivitást inkább a normális embereken tapasztalom.Akik bár normálisak de mégis pszichopaták.Az olyanokat kedvelni szokta a környezete
2020. jan. 19. 21:41
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Senkivel nem kell barátkozni max lehet. Én kényelmetlenül érzem magam a társaságukban. Nem tudom kezelni őket, nem tudom hogyan kommunikáljak velük. Akivel így állok azzal pedig barátkozni sem tudok. Nem közösítem ki őket, nem vetem neg őket, emberien viselkedem velük, sőt segítek ha tudok, de barátkozni nem fogok emiatt.
2020. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
25%
Nem fogyatékos vagy, csak egy szardarab, azért nem szeretnek.
2020. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
#2-es én nem is a hallássérültekre,inkább az értelmi fogyatékosokra meg az autistákra gondolok.Attól hogy valaki nem hall szellemileg még lehet ép.
2020. jan. 19. 21:43
 7/40 anonim ***** válasza:
81%
Mert természetellenes. Arra vagyunk programozva, hogy természetes módon szelektálódjunk. Nem az a baj, hogy nem fogadják el, hanem hogy nem vetetik el időben a gyereket, és végig kell szenvednie az életét azért, mert a társadalom úgy döntött, hogy már pedig ők élni és szenvedni fognak.
2020. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
#8-as nem a fogyatékos gyereket kell elvetetni hanem a társadalomnak kéne változnia.Segíteni kéne a fogyatékosoknak hogy ők is teljes értékű emberek lehessen
2020. jan. 19. 21:52
 9/40 anonim ***** válasza:
79%

Akkor barátkozzál sok értelmi fogyatékossal, egészségedre váljon.

Én olyan emberekkel barátkozom, akik szimpatikusak, jó fejek, pozitívak, hasonló az érdeklődési körük.

2020. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
#10-es egy értelmi fogyatékos nem lehet szimpatikus számodra?
2020. jan. 19. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!