Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért akarják egyes emberek...

Miért akarják egyes emberek arra biztatni az egyedülálló, magányos embereket, hogy maradjanak egyedül továbbra is?

Figyelt kérdés
Mint például itt a gyakorin is vannak ilyenek.Panaszkodik valaki hogy egyedül van,erre azt írják neki hogy örüljön neki meg ha lenne egy társa csak rosszabb lenne neki.De akik ezt mondják magukból indulnak ki?Azért mert nekik rossz tapasztalatuk volt másnak is csak az lehet?Szerintem nem jó az egyedüllétet választani több okból sem.Először is az ember társas lény.Másodszor anyagi okok miatt is.Egy albérletet ketten könnyebben fent tudnak tartani mint egy ember.Ismertem olyan párt hogy egyikük fizetése az albérletre ment,a másik fizetéséből meg éltek ketten.Egyedül nem tudták volna az albérletet is fizetni meg megélni is.Meg amúgy is az a normális hogy egy férfi és egy nő együtt lakik.Én is egy nővel szeretnék összeköltözni nem valamelyik haverommal vagy testvéremmel,vagy munkatársammal.Mert az a normális hogy a párunkkal lakunk együtt miután kirepültünk a családi fészekből.Úgyhogy nem az a megoldás hogy bebeszéljük magunknak hogy egyedül jobb hogy ne kelljen szembesülni a társkeresés nehézségeivel.
2020. jan. 24. 02:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%
A kérdező nem fideszes, csak retardált...bár a kettő majdnem ugyanaz.
2020. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
39%
Ja igazad van, a való életben is általában azok az emberek akiknek sok párjuk volt de végül egyik se lett jó, na mindig ezek mondják, sose legyen senkid jobban jársz. Szerintem nem érdemes ezekkel foglalkozni. Csak felidegesít. Majd nehogy már azért ne legyen senkim, mert neki szar volt:D
2020. jan. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
84%

Sokféle ember ír ide.

Vannak társ ellenesek, csalódottak.

Vannak, akik azt éreztetik, hogy aki nem talál párt, az vesztes, nyomi.

Vannak jóindulatúak is, akik próbálnak megoldást találni a kérdezőknek. Szerintem még mindig a segítő, jó emberekből van több.

2020. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
57%

Vagy inkább a már huszonévesen életunt,reménytelen,az atomháború már megváltás mentalitású válaszolók vannak többen.


+1

2020. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"De akik ezt mondják magukból indulnak ki?"

Én igen.


"Azért mert nekik rossz tapasztalatuk volt másnak is csak az lehet?"

Nekem jó tapasztalatom van egyedül, ezért bízom benne, hogy másnak is az lehet. Bár ritkán írok ilyen jellegű választ.


"Először is az ember társas lény."

A társas lény jól érzi magát egyedül is, aki nem éri jól magát egyedül, az társfüggő. Magam részéről nem lennék senkinek a narkója.


"Másodszor anyagi okok miatt is."

Párkeresés anyagi érdekből szerelem helyett? Ez a prostitúcióra emlékeztet, már bocsánat. És ha egy kérdésben ilyesfélét látok, ez az a pont, amikor már nem írok biztatást, mert annyira más a hozzáállásunk, hogy nem tartom érdemesnek.


"Én is egy nővel szeretnék összeköltözni nem valamelyik haverommal vagy testvéremmel,vagy munkatársammal."

Mert aki arra biztat, hogy maradj egyedül, azt mondja, élj a munkatársaddal vagy a haveroddal? Hogy jön ez ide?


"Mert az a normális hogy a párunkkal lakunk együtt miután kirepültünk a családi fészekből."

Ha az a normális, hogy szenvedsz, akkor szenvedsz? Oké, te dolgod, én viszont nem fogok. Ha így nem vagyok normális, akkor sag schon, nem vagyok normális; önmagam vagyok, és senkinek sem ártok vele.


"Úgyhogy nem az a megoldás hogy bebeszéljük magunknak hogy egyedül jobb hogy ne kelljen szembesülni a társkeresés nehézségeivel."

Vicces, nekem egy időben az okozott nehézséget, hogy lerázzam magamról a belém szerelmes, nyomuló lányokat. Szerencsére a korral ez elmúlt.


Összefoglalva: nem úgy látom, hogy itt én lennék az a nagy biztató.

2020. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!