Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül lét öreg korban?...

Egyedül lét öreg korban? Félelmek?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyanon rettegek újabban, hogy mi lesz velen, ha körülöttem meghalnak, akiket szeretek. Anyukám korán 28 évesen lett özvegy. Én jelenleg 30 vagyok házas, de rettefek attól, hogy idős leszek, egyedül leszek. Aztán, ha meghalok vége mindennek. Olyan ijesztő, hogy utána többet nem találkozhatom a szerelmemmel, szeretteimmel. Ti ezektől nem féltek?


30N


2020. febr. 18. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De, én is félek. Mostanság pláne, hogy sokan meghaltak a családból.
2020. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Idős vagyok és nem félek a haláltól, pedig rendes életem van, pozitív embernek érzem magam és annak is tartanak.

Higgyétek el, jól van ez megcsinálva!

Fiatalon fél az ember a haláltól, mert nem az a világ rendje, hogy meghal egy fiatal,...pedig sajnos néha előfordul.

Ahogy halad az ember a korral, annál kevésbé fél ettől, sőt eljön az az idő, amikor már várja.

Most nem hiszitek el (én sem hittem) aztán amikor eljön az öregség, majd másképp gondoljátok...

2020. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2 De cuki vagy!
2020. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sanyinak ***** válasza:

Amikor öreg leszel és fáradt, már nem lesz félelmetes a halál.


A gyerekek utálnak este lefeküdni, a felnőtteket hívogatja az ágy...

2020. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek a haláltól, de nem a korom végett, hiszen kicsi gyerekként sem féltem, pedig párszor meglegyintett már a kaszás...

Mindig úgy éreztem, hogy jövünk valahonnan és megyünk is valahova, ez itt csak egy állomás a végtelen utazásban, úgyhogy kiélvezem minden percét ennek az életemnek is :) Aztán... Majd egyszer... Újra találkozom azokkal, akiket szerettem...


Amúgy meg az egyedülléttől sem félek. Felneveltem 3 gyereket, a párom itt van velem, de ha egyedül maradok egyszer, azt az időt is kitöltöm értelmesen :) A bakancslistámon legalább 30 tétel van még... :D

2020. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3

Köszönöm! Kedves vagy, jólesett!

2020. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nekem meg megnyugtató volt, amit írtál.

Betalált a kérdés nagyon, ugyanazt érzem, mint a kérdező.

2020. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37F vagyok: nem félek, mert jelenleg is (a szüleim, testvérem kivételével) nincs senkim, van, hogy egyedül kell helytállnom. Ehhez adódik még, hogy a munkámból adódóan rengeteg emberrel találkozom, látok nehéz dolgokat, így egy kicsit, szomorú, de érzéketlenné kezdtem válni bizonyos dolgok iránt. A másik meg, hogy az öregedés, a halál az élet velejárója.
2020. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak a hitehagyott, hitetlen és istentelen ember fél a haláltól. Ő rettegjen csak, megérdemli. Akinek ráadásul az evilág többet ér, mint a túlvilág még csak mérlegre sem lesz téve az ítélet napján.
2020. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
#9 Köszönjük! Igazi keresztényi szívre vall a hozzászólásod!
2020. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!