Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék egy normális...

Hogyan tudnék egy normális életet kialakítani, ha egy számkivetett, jelentéktelen, semmit nem érő ember vagyok?

Figyelt kérdés
27/f vagyok és nemrég diplomáztam hosszú szenvedés után. Soha nem dolgoztam a tanulmányaim miatt és soha nem is voltak barátaim ill. barátnőm. Családon kívül senkim nincs. Pályakezdőként rengeteg helyre - még 8 általánost igénylő aljamunkákra is, ahol hiány van - pályáztam, de sehonnan még csak vissza se jeleztek. Fizikailag is baromi gyenge vagyok (50 kg) és olyan mintha a családon kívül senkit nem érdekelnék. Jelentéktelen, levegővel azonos személyiségem és megjelenésem van. Bárhova megyek, levegőnek néznek és semmibe vesznek. Fizetés hiányában már annyi pénzem sincs utazásra, mint korábban, mert a felnőtt bérletet nem tudom finanszírozni ezért jobbára már 2 hónapja csak itthon vegetálok céltalanul. Az a halál szerencsém, hogy a szüleim még eltartanak, amúgy elképzelni se tudom miből tudnék megélni. Borzasztó rossz érzés és legszívesebben elmennék valami "vadnyugati" helyre pl. katonának, de még fizikailag se vagyok való. Az lenne a legjobb, ha valami önkéntes szervezet befogadna (szállással, alamizsnával) és akár külföldön rászorulókat támogatva kiszakadnék ebből a semmi állapotból. De jelen állás szerint kilakoltatás után egyedül senkitől se zavartatva fogok éhen halni. Annyira jelentéktelen személyiség vagyok, hogy még a halálomat se érdekelné senkit se. És a legrosszabb, hogy gőzöm sincs hogyan és hol változtassak, mert ötleteim lennének, de azokra sincs pénzem.

2020. febr. 27. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Az álláskeresés sajnos ilyen... Érdemes lett volna még gyakornokként vagy diákként elkezdened, nekem is az könnyítette meg a dolgom, hogy előbb volt tapasztalatom, mint diplomám.

Ne add fel a keresgélést, menj el hvg állásbörzére, az előző munkahelyem ott szedtem össze. 2 hét múlva lesz, még tudsz regisztrálni.


Ha van munkahelyed, onnantól könnyebb lesz az élet. Valószínűleg a kollégák közül lesznek páran a barátaid is, a fizetés nyilván adott, onnantól meg már csak felfelé vezet az út.


Nem lenne rossz valami sport sem, sokat fejleszt az önbizalmadon, a kiállásodon is, nem csak a külsődön.

2020. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"menj el hvg állásbörzére"

Úgy tudom az a fővárosban szokott lenni. Vidékiként arra nincs pénzem, hogy itt a belvárosba bemenjek.

2020. febr. 27. 15:30
 3/10 anonim válasza:
77%

Szerintem amin elsőnek változtatnod kellenne az a gondolkodásod! Ezzel a gondolkodás móddal nem ki törni fogsz, hanem depresszióba esni. Hidd el hogy értékes vagy, nem vagy jelentéktelen, hogy lennél már? Hisz itt vagy :)

A fizukumodon is tudsz változtatni ha ez ekkorra probléma.

Csak ne engedd hogy az elméd börtönébe ragadj! Fogsz kapni munkát, csak ne azzal töródj hogy sajnáld magad még jobban hanem jelentkezz minnél többre , én is hasonló cipőben jártam és jelemtkeztem egy gyorséttermi munkára ugyan megalázónak éreztem de pénzre volt szükségem.

2020. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőnél hátha tudnál találni segítő szakembert, aki tanácsot tudna adni, meg hátha van ingyenes álláskeresési klub pl.
2020. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig kellenek alacsony önértékelésű emberek:)


Viccet félretéve: mi a végzettséged és hol laksz?

2020. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5. Miért fontosak ezek az infók? Egyiken se tudok változtatni. Amúgy gazdinfó BSc és Debrecen.
2020. febr. 27. 15:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Debrecenben valóban kevés lehetőség van, ahogy láttam informatikai állásokból is kevés van. Gyári munka szállással máshol esetleg? A szüleid nem tudnának kölcsönbe adni annyi pénzt, amivel fel tudnál ide jönni Pestre, vagy a nyugati régióba?

Munkanélküli segély? Vagy munkaerő kölcsönző? Ha feladod csak ráb*szol, nem vagy jelentéktelen személyiség. De próbálkoznod kell, nem szabad feladnod!


25/L

2020. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
18:10 - Mivel még nem dolgoztam törvényileg meghatározott x napot így nem kaphatnék m.nélküli segélyt.
2020. febr. 27. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Pff, ha azzal nem tudsz elhelyezkedni, ahhoz csak gratulálni tudok. Párom is gazdinfóm végzett, 2 év tapasztalattal 450 nettót keres business analystként...


Ott van nálatok pl a Loxon egyik irodája Debrecenben, halomszám keresnek embereket gazdinfós végzettséggel. Még utazhatnál is a munkádnak köszönhetően.


Kapd össze magad, olyan nincs, hogy nem megy.

2020. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen nehéz a helyzet,ne add fel tesó!
2020. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!