Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem rendelkezik mindenki...

Miért nem rendelkezik mindenki jó kommunikációs képességgel? Miért nem tud mindenki egyformán jól csajozni? Vagy pasizni?

Figyelt kérdés
Szerintem sokan annak köszönhetik a magányukat,hogy nem rendelkeznek jó kommunikációs képességgel.Pedig attól még lehet valaki jó ember hogy nem tud normálisan beszélgetni.Meg nem tehet arról senki,hogy milyennek születik vagy milyen családi körülmények között nő föl.Attól hogy nem tud valaki kommunikálni még nem kéne hogy magányos legyen.
2020. márc. 10. 09:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért, mert minden ember más. Egyébként a másik nemmel való kapcsolat nem attól függ, hogy jól tudsz-e szóban vagy írásban locsogni. (Az írásbeli komunikáció magas foka általában nem locsogás, de azt most hagyjuk. Ahhoz olyan ember is kell, akik erre vevő.)


A legjobb mesterek nem a folyton locsogó anyukák és apukák, és a butuska tanítónénik, hanem a (jó) klasszikus könyvek szerzői és a jó tanárok.


Én kifejezetten utálom a folyton locsogó, önmagát "jó komuikációs képességgel" megáldottnak vélő embert, aki gondolkodás helyett folyton a száját jártatja és üres hablatyokkal traktál, miközben folyton a nonverbalitást fixírozza, és abból próbál bármire is következtetni, vagy abba belekapaszkodni.


Meg kell tanulni hallgatni, főleg a másikat. A szülőd az alap, hogy hogyan kommunikálsz, de magad sokat segíthetsz ezen, ha van eszed és képes vagy tanulni. Főleg a saját hibáidból, de ha máséból is, az az igazi.

2020. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9-10-es azoknak a lányoknak akik tetszenek ez kell, úgyhogy ez van, attól lehet szeretni a lányt, jogtalanul nem is kell bántani (fizikailag nyilván sehogy), ha a csaj nagyon szubmissziv akkor viszont dominalnod kell felette, különben nem fogod érdekelni, ha nem te majd más fog rajta. A kérdés a kommunikációról szól én arra reflektálnék, hogy csajozásnál a kommunikációba (testkommunikacio, gesztusok) is bele kell vinni azt amit az ágyban elvár a csaj. De ez egyéni, nekem olyan lányok tetszenek akiknek sajnos ez kell, cserében viszont felneznek rád és ők így szeretnek.
2020. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11-es

"Én kifejezetten utálom a folyton locsogó, önmagát "jó komuikációs képességgel" megáldottnak vélő embert"


Én ezalatt nem azt értem, hogy jól locsog valaki állandóan. Hanem hogy helyzethez, emberhez megfelelően gyorsan alkalmazkodik kommunikációban. Ebbe beletartozik a hallgatás is.

2020. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"szerencsétlen lányok. Megnyomoritva!!"

Nekem is eléggé megnyomorito, hogy ez kell. Amúgy ilyen hős szerelmes, érzelmes típus vagyok, az nem kell, mert nyálas, úgyhogy mostmar ez van.

2020. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Betegség, környezet, szocializáció, nincs megfelelő minta, ingerszegény környezet.
2020. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Miért nem atletikus mindenki?

Miért nem tehetséges festő mindenki?

Miért nem magas mindenki?

Miért nem tisztelettudó mindenki?

Miért nem bátor mindenki?

Miért nem gyorsíró mindenki?


Na, ugyanilyen értelmetlenség a te kérdésed is.


Amúgy a kommunikációs képesség pont olyan, amit lehet fejleszteni, de ugye a hiánya miatt könnyebb panaszkodni, mint tenni is a probléma ellen.

2020. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen, majd az embernek azért ne legyen párja, mert az apja/anyja elhagyta/meghalt...

Igaza van a #2-nek, biztos...


Mondd, úgy őszintén, te és a ketteske, normálisak vagytok?

2020. márc. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!