Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit tesztek a korona-vírus...

Ti mit tesztek a korona-vírus alatti depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Már akkor tudtam, hogy utálni fogom az itthonlétet, mielőtt elkezdődött volna ez az egész. Nem vagyok kifejezetten jó tanuló, de alapvetően szeretek iskolába járni, és bár nem mindenkit szeretek, és nem vagyok épp a társaság közepe, szeretem, ha vannak körülöttem emberek, és tudok kivel beszélgetni, meg nevetni.

Ellenben most, hogy nincs iskola, nincs az a megszokott rendszer, meg úgy kb semmi változatosság a napjaimban. Az összes azzal telik, hogy itthon vagyok, majdnem ugyanazt eszem, ugyanazt csinálom minden nap. Persze tudok bele vinni egy kis változatosságot, ha megerőltetem magam, de nem az igazi mégsem.

Hiányoznak a barátaim (az a kb 4 darab, aki van), de nem tudok találkozni velük, mert nem egy településen lakunk, és a szüleim nem engednek tömegközlekedni egyiküket se, és én magam is felelőtlenségnek tartanám ezt.

Egyszerűen borzasztó inger szegény, a hely ahol lakom, pici, nem történik benne semmi, 2 óra alatt át lehet biciklizni minden utcáját majd kétszer is.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

18/l



2020. márc. 21. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Face? A baratok mashogy is elerhetök
2020. márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is nagy arconcsapás ez az egész. :( Megszoktam azt, hogy közösségben vagyok, kolis voltam, mindig történt valami, de most itthon lecsendesedett minden, nincs meg a megszokott ritmus. Én rávettem magam a sportolásra, itthon segítek a ház körül, kifestettem a körmöm, teszek fel arcpakolást, kicsit tanulok, vagy beadandót írok. Ajánlom neked is a testmozgást, napi egy óra, és segít a boldogsághormonokat előcsalogatni. :) Egyél finomakat, igyál egy jó kávét/teát, nézz meg egy jó filmet, foglalkozz most te is magaddal. És reménykedjünk, hogy hamar túlleszünk ezen az egészen!🤗
2020. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Főzzél, süssél. Kérdezd meg a szüleidet, mit segíthetsz otthon.

Kopogj be a környékbeli idősekhez, és tisztes távolból kérdezd meg, segíthetsz- e valamit. Bevásárlás, gyógyszer kiváltás, stb.

Nézegess kreatív oldalakat a neten, és fogj hozzá valamihez. Ha kistelepülésen laksz, menj sétálni, futni, biciklizni. Azt szabad, csak ne csapatosan tegyétek.

Keress a neten nyelvtanuláshoz anyagokat, avgy egyszerűen nézz filmeket atanult nyelven.

2020. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, de nem feltétlenül akarnak mindig beszélni velem. Alapból sem voltunk ilyen "minden nap írogarunk egymásnak" típusú barátok. A suliban jókat beszélgettünk, meg voltak közös programjaink néha, ahol jól éreztük magunkat. Messengeren valahogy nagyon hamar ellaposodnak a társalgások, és szinte megbánom, hogy el kezdtem őket.

Ezért van, hogy várom, hogy inkább ők írjanak. Meg van egy ilyen mániám, hogy szerintem én mindenkit idegesítek, zavarok, és útban vagyok, és emiatt is van bennem egy ilyen gátlás, hogy nem igazán merek beszélgetést kezdeményezni, csak, ha muszáj, vagy nagyon tudom, mit szeretnék mondani.

2020. márc. 21. 17:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem depizek, viszont a felelőtlenek bosszantanak, akikre vigyázni akarnánk, pont ők nem vigyáznak magukra, nem értik meg, hogy nem maga a vírus a legnagyobb veszélyforrás, hanem az, ha túlterhelődik az egészségügyi rendszer.
2020. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Én angolt tanulok minden nap. Új recepteket próbálok ki. Többet foglalkozok az arcommal, hajammal. Arcpakolást, hajpakolást rakok fel. Jut időm az alaposabb takarításra. Át lehet mosni a konyhaszekrényt. És már egész komolyan elkezdtem szemezni a szobabiciklimmel. Kinti sportban nem gondolkodom.
2020. márc. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából mindent próbáltam ezek közül, kivéve az időseknek segítést, és a köröm festést. Ez a 2 dolog idegileg nagyon felbosszantana.

Remélem hamar vége lesz ennek az egésznek, nem szeretném a nyarat a ház-kerítés halmazban tölteni. 😥

2020. márc. 21. 17:24
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Dab on them coronavirus!
2020. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Lazy Lover ***** válasza:
0%
Nagyon semmit se én sose voltam 1 otthonülő típus majd meg veszek itthon netezek de unom már munkám nincs x ideig haverokhoz rokonokhoz nem mehetek 😥
2020. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

Skype? Lathatod es beszelhetsz is a barataiddal barmikor. Konzoljatekon jatszhattok hálózatban. Chatelhettek egesz nap. Elvégezhetsz régóta halogatott dolgokat. Sportolhatsz is otthon. Tarsasozhatsz a csaladoddal. Végül is a csalad elmehet kirandulni is, ha nem hasznaltok tomegkozlekedest es kerulitek az embereket.


Nagyon sok mindent lehet csinalni otthon.

2020. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!