Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 30 feletti egyedülállóak ti...

30 feletti egyedülállóak ti hogy látjátok a helyzeteteket? Késő a családhoz vagy mindenképpen kell? nem aggódtok emiatt?

Figyelt kérdés
Már egy ideje nem volt párkapcsolatom és szeretnék de külföldön dolgozom és a szabadidőmbe szeretek "semmit csinálni" vagy aludni, játszani, nem függni mástól. De mivel öregszem és csúnyulok egyre kevésbé vonzódnak a nők hozzám így egyre kevesebb időm maradt. A gyerekekért se szeretem de minden ismerősöm cseszeget, hogy később megbánom mert azok az élet értelme és öreg koromra milyen jó lesz. Adjam lejjebb az igényeimet és jöjjek össze egy kevésbé vonzzó nővel de legyen családom? vagy maradjak egyedül? utóbbinak most jobban örülnék de mi van ha pár év múlva bepánikolok és akkor késő?

2020. márc. 24. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Az a gond, hogy azt hiszitek, hogy van időtök, de közbe nincs. A férfi spermium is degradálódik idővel.


Aki meg nem akar gyereket/családot, ő döntése. De egyben teljes céltalanságra kárhoztatja önmagát idős korára.

2020. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Fúú, elég érdekes felfogás ez. A férjemmel mindketten nagyon független személyiségek voltunk mindig is. Az első fél év együttélés arról szólt nagyjából, hogy megteremtsük az egyensúlyt. Mi abban hiszünk, hogy attól, hogy egy pár lettünk, még megmaradtunk két külön személyiségnek. Lehetnek külön programjaink, lehetünk külön szobában, lehetnek olyan estéink, amikor nem beszélgetünk, mert valamelyikünknek nem olyan a hangulata. Egészen addig, amíg őt meg nem ismertem, azt gondoltam, hogy alkalmatlan vagyok egy párkapcsolatra, hiszen mindenki annyira máshogy gondolkozott ebben korábban. Ez az első olyan kapcsolatom, ahol azt érzem, hogy teljes vagyok és működik. Nem frusztrál egy idő után a jelenléte, hogy állandóan a hátsómban van, hogy mindig függők tőle, mert nem tart erre igényt és nem ezt várja tőlem.

Az esküvőnkön ezt jelképezte a "homok ceremóniánk", de ezt jelképezi a jegygyűrűnk is, ami ugyan egy, még is két különböző színből áll össze.

Számunkra ez nagyon fontos és nem tartunk furának senkit, amiért esetleg más máshogy gondolja, de minket ez tesz boldoggá. A gyermekeinket pedig megpróbáljuk beleintegrálni ebbe az életbe, megadni nekik a személyes teret és cserébe az elvárható mértékben "meg is követelni" ezt. Senkinek nem kell feláldoznia magát a házasság, vagy a család oltárán. Egy család éppen attól működhet jól, ha mindenki azt kapja a többi tagjától, amire szüksége van és nem azt, amit ráerőltetnek. Ebben a formában pedig el sem tudom képzelni nélkülük az életemet, pedig ha valaki, akkor én rendesen be voltam tojva attól, hogy mi lesz a nagy függetlenségemmel.

2020. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

#11

Egy férfinek 80 évesen is lehet gyereke. Igen a spermiumok minősége csökken idővel de ez nem úgy működik mint a nőknél hogy 45 évesek lesznek aztán szevasz. Simán lehet még akkor is lehet nem az első patronnál akad be hanem a másodiknál. Ezt az ostobaságot meg hogy azért kell gyereket vállalni hogy legyen aki ránk nyitja majd az ajtót, mindig is baromságnak tartottam. Ez egyáltalán nincs garantálva lasd unokázós átverések. Sok nyugger annyira szoros kapcsolatban van a családjával hogy ha egy vadidegen azt mondja hogy ő az unokája elhiszi. Ez mindent elmond arról.

2020. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Majd ha találok hozzám illő párt aki alkalmas a családalapításra, akkor lesz. ellenkező esetben nem lesz. Nem igen érdekel. Szerintem én a magam részéről megteszek mindent ami tőlem telik... többre nem vagyok hajlandó.


"De egyben teljes céltalanságra kárhoztatja önmagát idős korára."


Már miért is?

2020. márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
31 évesen most lett meg a saját lakás, kocsi, stb. Miért mondanék le a családról amikor mostanra teremtettem meg hozzá mindent? 😎
2020. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
33 éves vagyok és nő. Gyereket soha az életben nem akartam. Nem aggódok amiatt, hogy 'ketyeg az óra'. Ha nem szereted a gyerekeket, akkor semmiképp ne vállalj. Jön majd a megfelelő társ hozzá. Ezért kár lejjebb adnod mert mindenki cseszeget.
2020. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!