Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a baj velem? Miért nem...

Mi a baj velem? Miért nem érzek semmit?

Figyelt kérdés

Nem vagyok képes mostanában érezni semmi. miután szakított velem a barátnőm, eltávolottam a haverjaimtól, és teljesen leépítettem szociális életem. van hobbim meg minden, de ezeket is hanyagolom kellett a karantén miatt. Lehet érzéketlen vagyok, de egyszerűen már nem vagyok képes érezni semmit, ányéka sem lehetnék a régi énemnek, ha valakinek bántodása esne a közelemből nem lennék képes aggodni, vagy sírni. Nem érzek se boldogságot se szomorúságot se semmilyen más töltelék érzelmet de érzem hogy ez így nem helyes. Ha egyáltalán érzem a mások szerinti "szomorúságot" és sírok, akkor sem érzek semmit csak ezeket mondogatom magamnak "gyenge vagy, hogy sírhatsz ekkora hülyeségek miatt..?" Vagy hogy "miért sírsz ha nincs okod rá?" és ilyenkor csak az összes rossz döntésemre tudok fokuszálni. Mindig irigyeltem a többi embert, akik a gonosz beszólásaikat, vagy a rossz döntéseiket csak úgy eltudták feledni, 5 perc után, semmi büntudattal.oh, igen. Ez az egyetlen dolog amit mostanában érzek.. a büntudat, a tetteim iránt, ami miatt már az öngyilkosságra lenne kedvem.

Ettől függetlenül, nem tudom, hogy csak velem szokott előfordulni-e, de sokszor, hangzavárnál, vagy ha valaki ordibál velem, akkor hallottakra figyelve, a hang mellé egy hangos sípolást érzek..ezt nem tudom egyedi e, vagy mindenkivel ez van de...nem tudom..mindenesetre ez nem önsajnáltatás akart lenni -bocs ha az lett- viszont köszönöm ha valaki végig olvasta, és arra vetemedne hogy tanácsot ír.



2020. ápr. 13. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós állapotban vagy és egyben nagyon sajnálod magad. Remélhetőleg elmúlik majd ez az állapot és rájössz, hogy mindenki önálló entitás, önálló személyiség, az egyetlen biztos pont saját maga életében, tehát saját magát kell stabilan tartania. Ami ehhez jön, az csak hab lehet a tortán, az meg összeeshet, lenyalhatja a macska, nem kell kizárólagos jelentőséget tulajdonítani neki.
2020. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, bár attól még nem jó. Meg kell próbálnod a talpadra állni, de ne siettesd, mert annak semmi értelme. Az, hogy "érzéketlen" vagy, az normális egy kapcsolat után főleg most karanténban, mikor mindentől és mindenkitől el vagy szigetelve. Bármennyire nincs kedved semmihez - nekem sincs - próbáld aktivizálni magad, mert különben csak még rosszabb és hosszabb lesz. Ha kérdésed van, írj nyugodtan:)
2020. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már leírták, igen viszonylag normális ez most, pont ugyanúgy voltam kb. fél éve mint te, és mostanában lettem "jobban", az idő segít.


A zúgás szerintem más lehet, de nem ártana utána nézni. [link]

2020. ápr. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!