Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már úgy, hogy nem...

Éreztétek már úgy, hogy nem juttok előrébb az életben? Amikor teljesen kiégtetek, hogyan sikerült visszanyernetek a motiváltságotokat?

Figyelt kérdés
Lassan 27 vagyok (F). A fiatal éveim elmentek tanulással és munkával, majd diploma után dolgozók de egyszerűen nem jutok sehova sem, mivel mindent egyedül a nulláról kell felépítenem. Legjobb esetben is nyugdíjas koromra lesz saját lakásom. Van hobbim vannak barátaim, nem az unalom a gond. Csak félelmetes belegondoli, hogy az egész élet ilyen szar lesz.
2020. máj. 8. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, sokszor. Sehogy.
2020. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Örülj annak amid van, és amit magadtól képes vagy előteremteni.

Ugyanaz a kor, csak semmittevéssel elcseszett fiatal évek, se barátok, se barátnő, se karrier. Nem nagyon kell aggódnom a jövő miatt, mert van némi hátszél, szóval a helyzetem gyakorlatilag pont ellentétes azzal amit magadról írtál. Cserélnél velem?

2020. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Épp most. Elvesztettem a munkahelyem a járvány miatt, így amit nagy keservesen összegyűjtöttem, most felèlem. Nagyon szar környéken is élek, Szabolcs megye, így kevés a lehetőség is. Költöznèk, ha tovább tudnèk gyűjteni, de munka nélkül esélytelen. Viszont minden szar helyzetből ki kell valahogy lábalni, én ilyenkor azzal motiválom magam, hogy vannak akik nálam sokkal rosszabb helyzetben vannak, örülni kell annak is ami van.

25/n

2020. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bármikor cserélnék veled. Inkább választanám azt, hogy ne kelljen semmit se csinálnom minthogy olyan dolgokat kelljen csinálnom amire elmegy a fiatalságom és gyűlölöm is csinálni. Se időm, se energiám, se életem.


Ha őszinte akarok lenni kicsit mindig is irigykedtek azokra akiknek nem kellett küszködniük csupán azért is, hogy legyen hol lakniuk. Vagy amikor egy korombelit látok egy felső kategóriás kocsiban amikor én Budapesten nem egy albérletet hanem csak egy szobát bérlek azért, hogy valamennyit félre is tudják rakni havonta.

2020. máj. 8. 10:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
29 évig voltam motiválatlan, utóbbi egy-két évben letettem a jogsit, fogytam 30 kilót, vettem kocsit, szereztem lakást. Nem tudom, egyszer csak valami kattant bennem.
2020. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid, hobbid, diplomás munkád, vizsgáld meg objektíven, hogy mi a gond, ami miatt nem érzed, hogy nem jutsz sehova. Karrier, előrelépés, több pénz, előbb lehet saját lakás stb stb.
2020. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 A szociális életemben alapból nincs gond, sőt én szeretek egyedül lenni és kevésbé aktív társasági életben érzem jól magam.


Itt az egzisztencia az amivel mérhetetlenül elégedetlen vagyok. Hiába váltanék munkát nem látom a kitörési lehetőséget. Ha munkát is váltok legfeljebb pár tízezerrel lesz csak több a keresetem. Persze a kicsit is meg kell becsülni de azzal nem leszek előrébb ha ez évben 300ezerrel többet kerestem. Egy ekkora összeg elenyésző. Sajnos nincs annyi alaptőkém, hogy biztonságosan tudjak egy vállalkozást indítani és nem tudom, hogy tudnék valahogy több pénzhez jutni.

2020. máj. 8. 12:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Voltam így, olyan munkát dolgozok, amit nem szeretek, amit szeretnék, nem vesznek fel, mert nincs tapasztalatom, portfólióm van, de mindegy. Van egy csoportvezető, aki folyton csesztet, mert a csapatban én vagyok az, aki mások helyett is dolgozik, ő meg ezt kihasználja, én vagyok mindig elöl, látható helyen. Szerencsére jött a szabadságom, után meg a korona miatt bezártunk.

Most azon dolgozom, hogy fogom megoldani a felmondást és az új helyre jelentkezést, lehetőleg home office jellegű munkával.

Nekem sincs saját lakásom, sőt, még csak nem is lakást bérlek, csak egy szobát hatodmagammal, képzelheted, milyen jó lehet.

35 éves vagyok, és 32-38 éves férfiakkal lakom.

2020. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező,

karrierépítést írtam, nem munkahelyváltást...


#6

2020. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 nem tudom, hogy építsej a karrieremet.
2020. máj. 8. 16:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!