Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Üresnek és feleslegesnek...

Üresnek és feleslegesnek érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon magányos vagyok és emiatt nagyon üresnek és feleslegesnek érzem magam. A barátaimat nem zaklathatom egész nap, barátnőm nincs és még nem is volt. Itthon hiába csinálok bármit nem segít a helyzeten. Mitévő legyek? 19f

2020. máj. 13. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj magadba nézni kicsit. Gondolkozz el rajta milyen céljaid vannak, és torekedj rá hogy boldog legyél. Ne kelljen neked más ahhoz hogy teljesnek érezd magad, onmagadtól kell kiteljesedned! tudom nyálasan hangzik,de én 18 éves vagyok, nemrég elkezdtem meditálni és azóta megváltozott az életem. Próbáld ki te is! és ne add fel, azok az emberek akik torodni fognak veled eljonnek idovel
2020. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus? Van olyan aki online is rendel. Amúgy menj el sétálni, futni, vagy eddz otthon egy kicsit. Nézz önfejlesztő videókat, olvass valami érdekeset, vagy tanulj. Gondold át az életed, vegyél egy füzetet, és írd tele a gondolataiddal, fájdalmaiddal, terveiddel, vágyaiddal. Gondold át, hogy ha még nem tanultál tovább, nem-e akarsz valahova menni, nézd át az egyetemi és okj képzések listáját, nézd meg milyen érettségiket kéne újra csinálnod, hogy olyan szakmát tanulj amivel boldog lehetsz és nem érzed üresnek az életed, és kezdj el rá tanulni. Társkeresőn is próbálkizhatsz, beszélgess lányokkal. Próbálj megtanulni főzni, egyszerű ragut, szarnyas húsokat, desszerteket megtanulhatsz elkeszíteni.
2020. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdesnek mondjuk szallj ki egy kicsit a netezesbol es kezdj el magaddal foglalkozni. Sportolj, keress hobbit, legyen valami szenvedelyed ... egy ido mulva eszreveszed, hogy vannak korulotted hasonlo gondolkodasu emberek, mar csak baratkoznod kell es nem leszel egyedul.
2020. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

"Üresnek és feleslegesnek érzem magam, mit tegyek?"


Turelem rozsat terem :)

2020. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is hasonlóan érzem magam. Nekem pl a tanulás sokat segít. Eltereli a figyelmem. Szóval szerintem próbálj találni valamit, ami leköt. Nem szünteti meg a problémát, de legalább addig se érzed ezt. De a pszichológus tényleg lehet hogy jót tenne.

16/L

2020. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Maj kinövöd.
2020. máj. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Pár hónapja én is pont ugyan ezt éreztem. A lány akit mindenkinél jobban szerettem fél évig hitegetett majd mondta hogy nem akar semmit, közben egy igen közeli barátom is ráhajtott erre a lányra. Kis apró hülyeségnek hangzik de engem nagyon megviselt. Komoly kapcsolatom sose volt, volt egy ami tartott 3 napig. Ilyenkor azt éreztem hogy mindenki ellenem van és mindenki kihasznál. Tudod mi segített? Az a barátom aki még tavaly előtt év elején berágott rám egy hülyeség miatt bocsánatot kért. Hosszú idő után azt éreztem hogy érek valamit. Az előtt reménytelennek éreztem az életem, nem egyszer fordult meg a fejemben az öngyilkosság gondolata ahogy gondolom neked is. Hidd el hogy nem megoldás, még akkor sem ha kilátástalannak tűnik minden. Idővel jobb lesz még ha most nem is érzed így. Írd le valahova a gondod. A hátrányaidat váltsd az előnyöddé. Én gondolkoztam hogy mit lehetne ezzel csinálni, hogy lehet kiadni magamból ezt a rengeteg negatív energiát. A szó szoros értelmében ki kell adnod magadból és elbodnod. Én megfogtam és kiírtam mindent. Végiggondoltam hogy honnan kezdődött. Mintha egy grafikont csinálnál az életedből, megszületsz az a 0. Indulsz felfelé, majd eljön egy pont ahonnan elindulsz a lejtőn. Keresd meg ezt a pontot az életedben és onnan kezdve írd le. Nyisd meg a Word-öt és írd le. Ha van hozzá tehetséged már könyvet is írhatsz belőle. Egyből találsz egy hobbit ami segít feldolgozni és megérteni hogy mit rontottál el. Ezt csináltam én is és nekem működött. A másik amit nem próbáltam de szerintem működhet az ugyan ez, csak itt kiírod a benned lévő gondolatokat, szavakat, érzéseket. Az egyik magyar költőnek is vannak ilyen sorai, nem emlékszem pontosan kicsoda de nagyon megdöbbentő érzéseket írt ki magából. Miután ezeket leírtad próbáld meg kitörölni a fejedből. Én az előbb említett lányon úgy léptem túl hogy még vettem neki egy rágót amin ugye rajta van a neve, gondoltam majd odaadom neki. Amikor azt mondta hogy nem szeretne többet aznap este 11:30 körül este kimentem a kertbe. Visszaolvastam a beszélgetéseinket, sírtam sírtam és sírtam. Majd a kerítéshez mentem, és mivel nincs senki a szomszédban ezért szószerint kidobtam az életemből. Minden dühöm, csalódottságom benne volt. Nagyon nehéz volt de elhajítottam és éjfélkor eldöntöttem hogy aznaptól új ember vagyok. Az első pár hét rettenetesen fájt. Gonoltam hogy hülyeség volt az egész és nem fogok túllépni rajta. Idő kellett és elszántság: nem írtam többet neki. Egy hét után elkezdett hiányolni majd leszart. És ennyit jelentettem neki, ha nem írok már nem is vagyok fontos. Hogy miért tértem ki erre? Mert neked is ezt kell csinálnod. Miután kiírod a gondolataidat és még érzed magadban ezt a fájdalmat töröld ki a file-t. Örökre el fog veszni és ha elhiteted magaddal hogy belőled is eltűnnek a negatív gondolatok akkor elindulsz kifele a lejtőből.


Kicsit hosszúra és talán érzelgős lett a vége, de remélem sikerül leszűrni a lényeget. Ha szeretnél nyugodtan írhatsz privátban és ha tudok megpróbálok segíteni de ez a te harcod és neked kell legyőznöd a démonaidat.

16/F

2020. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!