Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki 30-40 évesen is...

Ha valaki 30-40 évesen is szűz még,annak a személynek a családja,a szülei is hibásak ebben?

Figyelt kérdés
Pár éve amikor még iskolába jártam,volt egy osztálytársam,nem volt rossz tanuló,de nagyon csöndes,nagyon zárkózott volt,nem voltak barátai,nem volt barátnője sem.Beszélgetni nehezen lehetett vele,úgy kellett belőle kihúzni minden szót.Az egész osztály velem együtt arra gondolt,hogy családi problémái vannak.Ha rákérdeztünk,tagadta hogy családi problémái lennének.A beszédesebb,szellemeskedő fiúknak voltak barátai,barátnői,de ez minden suliban így van szerintem.Tehát az,hogy valakinek felnőtt korára nincsenek barátai,barátnője és nem volt soha szexuális kapcsolata,az a szülei hibája is?Vagy csak az övé?

2020. máj. 18. 12:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
33%
Tizenévesen, esetleg huszonéves kora elején lehet mondani, hogy a szülei hibája is, mert mondjuk önállótlanra nevelték. De 30-40 évesen nem, mert addigra már régen felnőtt ember, önálló döntésekkel, addigra már rég el kellene tudni szakadnia az otthonról kapott rossz mintáktól.
2020. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
#1 de nem hat ki az egész életünkre hogy milyen volt a gyermekkorunk?Mert szerintem igen.Persze van olyan,hogy valakit vernek otthon a szülei és mégis normális életet él felnőttkorában,de nem vagyunk egyformák,valaki bezárkózik,félénk,csöndes lesz és úgy marad felnőtt korára is.
2020. máj. 18. 12:49
 3/37 anonim ***** válasza:
98%
Van az a nevelés, amit el lehet kúrni olyan szinten, hogy többet az életben nem lesz a gyerekből normális ember. Ha emellé még egy gyenge személyiség is párosul, akkor az illetőnek nagyjából befellegzett.
2020. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%
A társadalom megítélése szerint csak ő, saját maga tehet erről, de ha mélyebbről megnéznénk a dolgot, akkor nem ez lenne a válasz.
2020. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Van egy olyan mondás is hogy egy bolond százat csinál.Elég ha egy pszichopata van a családban és felboríthatja a normális családtagok életét is.Nem lehet könnyű őrültekkel egy fedél alatt élni az biztos.
2020. máj. 18. 12:59
 6/37 anonim ***** válasza:
39%
Befolyásolhatják ezt a szülők, a nevelés is, igen. Hibásnak nem mondanám őket. Elsősorban mindenki a saját életéért felel és abból kell megpróbálnia a legtöbbet kihozni. Ezzel együtt lehetnek befolyásoló körülmények de az hogy valaki konkrétan "hibás" legyen az egyénen kívül, az egy ritkább eset.
2020. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ők is hibásak vastagon. Az én esetemben mindenképpen. Ha van ember a földön aki tehet a nyomoromról (természetesen saját magamon kívül), akkor az anyám. És itt nem csak a szüzességről van szó...

Egyrészt anyai ágon sok volt a családban az idegbeteg. Anyám is az, én is az lettem.

Másrészt pedig a neveltetés, gyerekkor. Nem volt testvérem, elkényeztetett, életképtelenre nevelt, közben csórók voltunk, veszekedések, anyám már gyerekfejjel is érthetetlen és kiszámíthatatlan hisztériás rohamai, stb.

Épp mikor elkezdhettem volna az önálló életemet, 25 éves koromban a szüleim elváltak. A ház ára ketté ment. Apám ügyes és talpraesett, ő megoldotta az életét. Anyám viszont belerokkant, kirúgták a munkahelyéről és rántott engem is magával. Minden pénzem az új "közös" életünkre ment el, közben kifacsart és kiidegelt. Ő azóta sem dolgozik, én tartom el, nekem pedig nem sikerült talpra állnom.

2020. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
71%

2:

Kihat, de nem úgy, hogy tehetetlenek lennénk. Mindenkinek, a legönállótlanabb felnőttnek is van lehetősége fejlődni. Ha nem így lenne, nem jöttünk volna le a fáról, mert senki nem tudott volna többet felmutatni, mint a szülői minta.

2020. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
#7 férfi vagy nő vagy?
2020. máj. 18. 13:45
 10/37 A kérdező kommentje:
#8 de nem mindenki lesz képes egy ilyen után normális életet élni.Ahogy a 3-as is írta,akinek gyenge a személyisége,az még nagyobb bajban van.
2020. máj. 18. 13:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!