Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki 30-40 évesen is...

Ha valaki 30-40 évesen is szűz még,annak a személynek a családja,a szülei is hibásak ebben?

Figyelt kérdés
Pár éve amikor még iskolába jártam,volt egy osztálytársam,nem volt rossz tanuló,de nagyon csöndes,nagyon zárkózott volt,nem voltak barátai,nem volt barátnője sem.Beszélgetni nehezen lehetett vele,úgy kellett belőle kihúzni minden szót.Az egész osztály velem együtt arra gondolt,hogy családi problémái vannak.Ha rákérdeztünk,tagadta hogy családi problémái lennének.A beszédesebb,szellemeskedő fiúknak voltak barátai,barátnői,de ez minden suliban így van szerintem.Tehát az,hogy valakinek felnőtt korára nincsenek barátai,barátnője és nem volt soha szexuális kapcsolata,az a szülei hibája is?Vagy csak az övé?

2020. máj. 18. 12:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok. Férfi, ha ez számít valamit.
2020. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
83%

Én 27 évesen is szűz vagyok. Ennek oka a gyerekkori bántalmazásbol megmaradt tengerek lelki problémám. Hiába vagyok teljesen önálló egy önbecsülési problémákkal küzdő, mások felé bizalmatlan "férfi" nem lesz vonzó.

Mivel gyerekkori bántalmazásnak a szüleim tettek ki így úgy érzem jogosan okolom őket még felnőttként is.

2020. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
67%

A kiindulási pont rosszabb, de ez önmagában nem teszi lehetetlenné, hogy nomális ember váljon belőle.


Teljesen mindegy milyen a háttere valakinek, ha nem tud változtatni a sorsán az az ő hibája. Volt hogy olyan szinten szorogtam, hogy nem tudtam kilépni a lakásból sem, iskolában mindenki utált, furcsának tartott, mégis önszántamból elkezdtem nyitni a világ fele. Folyamatosan kényelmetlen helyzetekbe sodortam magamat, amikből jó élményeim lettek.


Majd végül elérkeztem arra a pontra, hogy nagyobb kémenyelmi zónám a legtöbb embernél, van egy komoly kapcsolatom, jól nézek ki és már picit sem szorongok, hogy ha másokkal kel kommunikálnom.


... de a rossz helyzetem egy nagyon jó kifogásként is értelmezhettem volna, hogy mért nem érdemes próbálkoznom és fejlesztenem önmagam. Nagyon sokan ezt csinálják.


Szóval az ember hibája ha rossz helyzetben van, nem a körülményeké.

2020. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
93%
Igen, valószínűleg "családi problémái" voltak az osztálytársadnak. De nehéz felismerni azt, hogy valami probléma, amíg csak azt láttad a világból, így számodra az a normális. Aztán van egy olyan jelenség is, hogy az otthon erőszakot tapasztaló gyerekek védik a szép család látszatát kifelé, mert számukra nagyon súlyos ellentmondás lenne beismerni, hogy a saját családjuk, az otthon, a biztonság pont hogy nem otthon és biztonság, hanem egyenesen az életükre tör. Ráadásul sokszor kényszer szülte "családi problémákba" rokkannak bele a gyerekek, pl. ha egzisztenciális problémáik vannak vagy csak annyit dolgoznak a szülők, hogy a gyereket teljesen elhanyagolják érzelmileg. Mert az érzelmi elhanyagoltságnak vannak sokkal súlyosabb és hosszú távú következményei a fiatal felnőtt életében, nem annak, hogy nem kap meg egy mobiltelót vagy sportcipőt. Viszont azért egy huszonévesnek már lehet rálátása a saját életére és kézbe veheti azt. Pl. ha nem képes kötődések kialakítására, szociális hálója nagyon hiányos, munkahelyi vagy bármilyen témában visszatérő problémái vannak, logikus úton rájöhet, hogy valószínűleg a probléma okát önmagában hordozza, az nem a körülményektől függ, tehát nem oldható meg egy új kapcsolattal vagy egy új munkahellyel. Innen lehet szépen elkezdeni fejlődni (a legjobb egy szakképzett segítséggel), változni és ezáltal fog változni a környezet is, más emberek fogják megtalálni, máshogy fogja kezelni a dolgokat.
2020. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehet mindent másokra fogni, pláne egy bizonyos kor után. Eljon az az idő, amikor az embernek magának kell dolgoznia a belső problémái megoldásán, mert nem fog semmi sem megvaltozni.


Persze rendkívül nagy károkat tud okozni ha valaki rossz családból származik, de mindenen lehet javítani.

2020. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
43%
De a szülei is ilyenek valaki miatt, meg azok szülei is, és azoké is, és akkor mindenki ülhet a langyos kakiban eggyel feljebb mutogatva, hogy kinek a hibája, hogy az ő élete szar.
2020. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem értem, hogy miért a szüzesség van kiemelve. Tehát ha egy ugyanilyen nyomiról van szó, aki elbőgi magát, ha hozzászólnak, de van barátnője, és néha ritmikusan ki-be dugja a farkát, akkor ő mentálisan a topon lesz?
2020. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
36%

Honnan tudod, hogy szűz volt?

Ez a kérdés rólad szól, ez egyértelmű.

Nyilván kihathat a család, a gyerekkori bántalmazások, vagy pont az ellentettje, a túlféltés az emberre. Egyik barátomat úgy kezelik a szülei, mintha valami óriási baba lenne. Főleg az anyja. 40 évesen szűz. Más bajok is vannak vele, tehát ezt nem lehet a szülőkre fogni egy idő után.

2020. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
48%

10:

Ja, ha meg sem próbálja, mert úgy gondolja, ő gyenge személyiség, akkor persze hogy nem is fog sikerülni.


Még egyszer: attól, hogy hátrányban indulsz a félresikerült nevelés miatt, még a te feladatod ebből a helyzetből felnőttkorodban kihozni a legjobbat. Nem fog helyette más pátyolgatni. A felnőttség erről szól, akkor is, ha van akinek nehezebb felnőnie.

2020. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
61%

Nincs apám, nem volt férfiminta, fogalmam sincs hogy kell bármilyen férfias dolgot csinálnom, vagy mondjuk udvarolnom egy nőnek... :)

Úgyhogy kihat az életre a nevelés, igen.


20F

2020. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!