Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan akinek szocializ...

Van itt olyan akinek szocializációs problémái voltak de később jobb lett? 19/F

Figyelt kérdés
Így vissza gondolva nekem már kis koromtól probléma volt az ismerkedés/barátkozás és a helyzet mostanra sem javult. Azt nem mondhatom, hogy nincsenek barátaim mert vannak, de szinte egyikről sem mondhatom azt, hogy nagyon közeli lenne. Vannak köztük olyanok akikkel egyáltalán nincsen közös téma és néha úgy érzem, hogy csak a szél fújt minket egymás mellé. A legfurcsább az, hogy nem is érzem az emberek hiányát inkább csak a társadalmi nyomást érzem, hogy "járj el bulizni, legyen barátnőd" stb. Ha valaki végigolvassa és válaszol azt előre is köszönöm!

2020. jún. 5. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen.

De szerintem te csak szimplán introvertált vagy.

2020. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Gyerekkorom óta befelé forduló voltam. Ahogy te is, én sem éreztem belső késztetést, csak külső nyomást arra, hogy változtassak. A változást, ami annyi idősen következett be, mint most te vagy, három fő dolognak köszönhettem:

1. Elkezdtem diákmunkára járni, folyamatosan rá voltam kényszerítve, hogy beszéljek, ügyeket intézzek, így pár hét alatt nagyon sokat javult a kommunikációs készségem.

2. Elkezdtem edzeni, ami jó közérzetet adott, így hozzájárult a kiállásomhoz.

3. Egy régi haver által bekerültem egy társaságba, ahol igazi barátokra leltem. Itt ismertem meg az első barátnőmet is. Sajnos már nem vagyunk együtt és a társaság is feloszlott, de életem legboldogabb éveit köszönhetem nekik. :)

2020. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindig is problémáim voltak a szociális élettel, most sem jobb

20F

2020. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!