Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon szánalmas vagyok ha...

Nagyon szánalmas vagyok ha nincsennek barátaim? 23f

Figyelt kérdés

Mindnekinek olyan természetes a baráti társaság, de nekem sosem volt ilyenben részem, régebben igényeltem, de már beletörődtem. De azért néha nagyon tud hiányozni egy-két ember akivel tudnék találkozni, de leginkább egy barátnő. Családtagjaim szokták mondani hogy keressek barátokat, de nem olyan egyszerű ez, és zárkózott is vagyok. Munkahelyen volt hogy bántottak is emiatt hogy én nem járok bulizni.

Tényleg szánalmas ez?

Tudom így barátnőm sem valószínű hogy lesz, pedig nagyon rossz ennyire egyedül lenni.


2020. jún. 18. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Üdv a klubban, nekem sincsen baráti társaságom és az én munkatársaim is folyton piszkálnak hogy miért nem megyek bulizni. Szerintem nem szánalmas ez így alakult.
2020. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szánalmas, de ezen tényleg csak te tudsz változtatni.


A zárkózottságnak minden esetben meg vannak az okai. Nem tudom nálad pontosan mi váltotta ezt ki, hogy ennyire zárkózott vagy, de szerintem nem késő kicsit megpróbálni kilépni ebből.

Nyilván nem fog ez egyik percről a másikra menni, de szépen lassan, lépésről lépésre elkezdhetsz nyitni mások felé.

Szerintem erre jó alkalom lehet akár egy munkahelyi rendezvény, vagy esetleg kollégákkal elmenni valamerre.

Esetleg neten is ismerkedhetsz, és aztán átválthattok személyes beszélgetésre, vagy közös programra.


Ha elmész egy két ilyen helyre, akkor remélhetőleg pozitív élményekben is lesz részed, amitől majd egy kicsit bátrabb leszel, és könnyebben fogsz ismerkedni, és nyitni új emberek felé is.


Csak ne hagyd, hogy a félelmed teljesen meggátoljon az ismerkedésben, mert később egyre nehezebb lesz.

2020. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, és ez csak szerintem, akkor szánalmas egy ilyen szitu, ha ez téged baromira zavar is, és nem teszel ennek érdekében, hogy változzon.

Lehet itt szépíteni, és felépíteni egy kis önsajnálatot, hogy bántanak az emberek emiatt stb...De az ilyesmi csakis akkor történik meg, ha olyan is vagy, akit ki lehet pécizni erre, és hagyja magát, és az önsajnálatba temetkezik.

Gimiben anno én is vmi hasonló kategória voltam, aztán szedtem magamra egy kis egészséges önbizalmat, és önszeretetet, elengedtem az emberekkel való kétségeimet, nyitottam feléjük. Aztán valamivel szociálisabb lettem, meg sokkal jobban érzem magamat a bőrömben.


Javasolni tudom, hogy végezz magadon egy kis pszichológiai önelemzést, hogy miért vagy zárkózott,miért alakul úgy, hogy az emberek kifognak stb. Máshogy nem szoktak változni az emberek.

Ja és hát nyilván ne álmodozz így barátnőről, biztos van kivétel, de általában egy ilyen karakter nem vonzó, maximum ha nagyon jól nézel ki / sok pénzed van...bár hosszútávon véleményem szerint az se lenne működőképes. Meg hát párt találni nem annyiból áll csak, hogy elmész vhova és majd biztosan megtalálod elsőre. De az amúgy az extrovertáltabb embereknek sem szokott feltétlen könnyebb lenni. Kellenek ehhez is a barátok, vagy egy társaság, akikkel eljár az ember szórakozni. Úgyhogy a munkahelyeden lehet érdemes lenne nem kihúzni magadat a közösségi tevékenységekből. Mert gondolom azért "bántottak", mert nem vettél részt a közös szórakozásokban.

2020. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem sincs, és örülök is neki. 36/F
2022. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!