Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak ha meg akarom...

Mit csináljak ha meg akarom magam ölni a lelkiismeret furdallásom miatt?

Figyelt kérdés
Olyan súlyos dolgot követtem el amit már nem tudok helyrehozni
2020. júl. 3. 06:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%

Isten veszi le róla a terhet, nem a pap. A pap csak közvetít.

Ne menjen el gyónni, ha nem akar, de már az is rengeteget segít, ha valakinek el tudja mondani őszintén a dolgait és az az illető titoktartással rendelkezik.

A papok is tanulnak pszichológiát. Az pszichológusok sok pénzt elkérnek 1 órácskáért, míg az atyák ezt teljesen ingyen teszik.

Biztos, hogy van olyan pap, aki tud segíteni és olyan is, aki nem, de ez ugyanígy van pszichológusban is.

2020. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
13%
11 A pap nem közvetít, mert pap az akit Isten ken fel, és akit Isten ken fel, azokat jelek, és csodák követik-nem némaság, és homály.
2020. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

11 Eleve Isten meg sem nyilvánul olyan helyen ahol szobrok vannak, lévén az egyik , ha nem a legnagyobb bűn a bálványimádás.


10 parancsolat-ez a minimum minimuma egy Istent ismerő ember életébe:


Mózes II. könyve 20. rész


1.

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2.

Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

2020. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

13. Régen az emberek, arany szobrokat készítettek állatokról, az előtt hódoltak , azt imádták. Ez nem volt helyes, erre utal a 4. versike, amit írtál.

A szeretteinkről is vannak képeink, de nem magát a képet szeretjük, hanem a rajta szereplő szerettünket. :)

2020. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14 Ahhoz ismerned kéne a szellemi dolgokat, hogy tudd mi bűn, mi nem, akár ki is van festményen, egy katolikus templomban:)


"A szeretteinkről is vannak képeink, de nem magát a képet szeretjük, hanem a rajta szereplő szerettünket. :)"


Ez alap. De nem is Isteni tulajdonságokat aggatunk rá, és nem borulunk le előtte.:D Nem állítunk neki szobrot, nem gyertyázunk, és nem morzsolgatunk semmit. Maximum a könnyeinket, ha elérzékenyülünk.

2020. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Dehogy teszi a pap ingyen! Amíg nem fizetsz, meg se hallgatja minek mentél!
2020. júl. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16 Nem mindenki pap aki annak mondja magát. Pap az akit Isten ken fel.
2020. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Paxel az igai pap ! :D
2020. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18-as Paxel amúgy miért mondja magát papnak?

Ezt sose értettem

2020. júl. 5. 10:15
 20/22 anonim ***** válasza:

Az egyik kérdez felelek videóban kérdezi tőle valaki,h te tényleg pap vagy ?

-Nade a válaszra mar nem emlékszem :(

En sem tudom miert mondja papnak magát.

2020. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!