Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek arról aki...

Mi a véleményetek arról aki nem akar élni, és öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 23:55
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
próbáltam megfelelni mindenkinek, úgy sem voltam jó, amit épp teszek az nem jó, lefogytam 45 kiló voltam látszottak a bordáim akkor az volt a baj h miért vagyok ilyen sovány
2020. júl. 12. 13:02
 22/25 anonim ***** válasza:
87%
De ne másoknak akarj megfelelni mert mint első kézből tapasztaltam az nem tesz boldoggá.
2020. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
66%

Kedves Kérdező!

Aki eljut az öngyilkosság gondolatáig,az egy teljesen beszűkült tudatállapotban él. Olyanban, ahol csak a meglévő probléma tölti ki minden gondolatát. Még akkor is, ha igyekszik az életét látszólagosan rendben lévőnek mutatni. De vannak intő jelek: ha valaki komolyan gondolja az öngyilkosságot. Leginkább az, hogy elszigeteli magát a környezetétől, megváltoznak a reakciói, esetleg puhatolódzó kérdéseket tesz fel, a halállal foglalkozó írásokat, filmeket tanulmányoz.

Nem önzés, nem bosszú, nem zsarolás, hanem a valóságos és fájdalmas érzések hajtják az embert ilyenkor. Lehet, hogy a negatív érzés oka egy más megközelítés során átértékelődik, ezért beszélni, írni kell róla, lehetőleg szakemberrel, de bárki külső szemlélő is rá tud mutatni bizonyos fals gondolatokra.

Az elkeseredettség érzése, ami úrrá lesz az emberen, amit az általa megélt elhanyagoló, kirekesztő, bántalmazó kapcsolat rendszer, vagy akár a valami bekövetkeztétől való félelem vált ki és örvény szerűen rántja magával a benne lévőt. Ezekről az érzésekről beszélni kell. Mert az érzések valósak és fájdalmasak. Szakember segítségével meg lehet érteni a félelemet, az okokat, és ki lehet szállni az örvényből. De egyedül nagyon nehéz egy ilyen mély lelkiállapotból kikecmeregni. Fontos, hogy ne maradjon egyedül, kérjen segítséget! Beszéljen telefonon, vagy személyesen bárkivel, akit el tud érni.A lelki segély vonalak 111-123, Kék vonal, állandóan hívhatók. És ha túl van egy mély ponton, akkor keressen fel egy pszichológust, vagy mentálhigiénés szakembert, aki támogatni tudja abban, hogy megértse önmagát és az érzéseit. Együtt kiutat lehet találni a legszörnyűbbnek érzett helyzetekből is!


További segítségért és támogató programokért keresse fel a CallForHelp honlapját [link] és

Facebook oldalát, [link]

valamint hívja telefonos lelki támogató vonalainkat. Minden nap 12-20 óra között pszichológus és mentálhigiénés szakemberek várják a megkereséseket.

Szeretettel: a Call For Help csapata

2020. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nem elég indok?

Az emberekben nincs semmi megértés, edig akihez fordultam az nem értett meg egyáltalán, amúgy az evés az érzelmi alapú, ahogy a koplalás is.

Az ember semélyiségét kinyirják ha folyamat azt mondják neki hogy hülye.

2020. júl. 14. 22:11
 25/25 Shannaro ***** válasza:

A bibliáskodók beszéljenek Jóbról nekem. Jóbot Isten tette ki ok nélkül és önként szenvedésnek, csak azért, mert az ördög azt mondta neki. Egyébként nem sokra becsülöm azokat, akik egy emberek által írt könyvet többre magasztalnak, mint egy emberi életet. Ha hinni akarsz egy istenben, vagy többen, ne olyat keress, amiről emberek írtak kitalált történeteket.


#25: Ha mások véleménye képes befolyásolni, gyenge vagy. Ha mások képesek alakítani, gyenge vagy, ha mások képesek megtörni, gyenge vagy. Ha másokra támaszkodsz, NEM vagy gyenge, akkor ember vagy. Nem kell mindenben hallgatni másokra, de nem is kell mindent egyedül hordozni. Én a magányt választottam, de nekem nincs is szükségem mások segítségére, mert ami kell azt egyedül is elérem. Én megtanultam, hogy csak magamra számíthatok, mert csak én tudom, hogy mire van szükségem. Aki jót akar, az nem tudja, hogy nekem mi is kell. Én is sokszor gondoltam a halálra, te én tudom, hogy az élet- és a túlélési ösztönöm sokkal erősebb, mint sok emberé. A klinikai depresszió tüneteivel diagnosztizáltak, mégsem hagyom el magam, mint a gyengék. Az élet nem fair. És a végére csak egy kérdés: Melyik az önzőbb, öngyilkosnak lenni, vagy kényszeríteni valakit hogy a mi kedvünkért éljen egy rossz életet?

2020. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!