Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A külföldről hazatérést ,...

A külföldről hazatérést , hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves srác vagyok. Ezen a héten vasárnap megyek haza végleg külföldről. Az elmúlt 2 és fél évemet elég erősen meghatározta ez a külföldi élet. Lehet hogy nem tűnik sok időnek de így visszagondolva rettentően sok idő ment el. Most nagyon erősen vegyes érzelmeim vannak. Egyrészt hogy jó döntést hozok-e? Fogok tudni boldogulni ismét otthon? A végére egészen hozzászoktam az itteni élethez. Persze haza akarok menni hisz Magyarország a hazám még ha sokak szerint olyan rossz is otthon. Imádok ott lenni. Egyik szemem sír a másik meg nevet ahogy szokták mondani. Szerintetek ez el fog múlni vagy maradok ilyen kétségek közt? Eleve ez az érzet mitől alakult ki? Talán a bekövetkező változás miatti stressz okozza? Sosem szerettem a változásokat... kérlek segítsetek , mert alapból elég depresszív alkat vagyok és nem szeretnék abba az állapotba vissza kerülni


2020. júl. 22. 20:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
39%

Aki megtapasztalta a szabad életet - az anyagi biztonság szabaddá tesz! - annak az egy börtön, ahova csak néha süt be a nap, és csak a szabadulást várod.

Kár, hogy ilyen hely lett az országom!

2020. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
41%
Most komolyan ezzel kell bombázni szegényt?Lehet,hogy ő itt jobban megél,mint odakinnt.
2020. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Egyébként pontosan én is ezeket érzem és nem is gondoltam hogy ilyen érzelmeket fog belőlem kiváltani az a külföld amíg otthon voltam. Kijöttem ide nyilván jobb a kereset. De akkor is csak egy külföldi leszek itt és a lehetőségeim egy gyáron kívül elég korlátozottak.Otthon sincs minden rendben ezt nagyon jól tudom de itt kint sincs kolbászból a kerítés. Vannak itt olyanok akik végleg letelepedtek de az nem én vagyok. Nekem nem csak pénztárcám van mit meg tömhetek Eurókkal. Egyébként nyilván nem a semmibe megyek haza hanem van félretett pénzem , terveim stb.
2020. júl. 22. 22:17
 24/28 anonim ***** válasza:
34%
Van aki azzal cseszi el az életét hogy itthon marad, s van aki azzal hogy hazajön!
2020. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

"Van aki azzal cseszi el az életét hogy itthon marad, s van aki azzal hogy hazajön!"

Meg van aki azzal,hogy kimegy külföldre.

2020. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
88%

Másodszor fogom végigcsinálni, és én is nehezen váltok. Az nem baj ha próbálkozol. Később nem fogsz azon gondolkodni higy mi lett volna ha. Lehet hogy nehéz lesz, más kultúrából visszailleszkedni, ezt nem lehet előre megjósolni. Mindkét országban vannak jobb és rosszabb dolgok, gondold végig mi a fontosabb neked. Azt tanácsolom hogy tarts meg egy kiskaput arra az esetre ha megszorulsz anyagilag és vissza kell menned. Vannak emberek is mint jómagam akik kinnt jobban keresnek, jó lehetőség. Csak azért mondom mert van ismerőseim akik Magyarországon kerestek jobban, ők magánéleti dolgok miatt jöttek ki.

Én azt is megértem aki nem akar Magyarországon élni, viszont utálom ha szidják az országot és azokat az embereket próbálják kioktatni akik hazaköltöznek vagy jól érzik otthon magukat. Hogy jönnek ahoz hogy ismeretlenként kijelentések azt hogy a másiknak mi a jó? Sokszor azok is szidják a legjobban akik ott élnek. Nem értem akkor miért élnek még mindig otthon, ma már azért sokkal nagyobb a lehetőség mint régen.

A másik oldalról is mennek a mocskolódások, azok akik annyira csak a magyart tudják elfogadni, hogy még a konyhában sem tűrik meg az idegen kaját. Ők is nagy kritikusok.

Én azt is megértem aki nem találja a helyét otthon, és azt is ha haza akar költözni, mindegy milyen okból. Lehet ez honvágy, család, idős szülők. Idegeneknek semmi joga kioktatni ezeket az embereket, mert nem tudja a hátteret, nem is az ő élete. Bocs hogy hosszú lett, sok sikert!

2020. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Még annyit higy a kiskaput arra értem, hogy ha lehet kérj referenciát a munkahelyedről és a szállásadódtól hátha vissza kell később menned, így könnyebb lesz elindulni. Kapcsolataidat is tartsd meg bár manapság a Facebook miatt ez nem nehéz feladat. Ha nem lesz rá többet szükséged akkor se veszítesz semmit.
2020. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
0%
Ez egy nyomorország. De legalább visszamehetsz. Vihetnél engem is.
2020. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!