Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudok mit kezdeni a...

Nem tudok mit kezdeni a kortársaimmal, nem tudok barátkozni, beszélgetni stb. Így sosem lesz senkim?

Figyelt kérdés

Régen sosem volt ilyen problémám és mindig voltak barátaim. Viszont ők szépen lassan lemorzsolódtak (elköltöztek, mindenki máshol tanult tovább/dolgozott stb.) és a még meglévő kapcsolatok is fellazultak, egyre ritkábban szoktunk találkozni és csak megbeszéljük egymással a napi történéseket. A gimnázium óta egyáltalán nem sikerült új barátokat szereznem, sem az egyetemen, sem a kollégiumban, sem úgy egyáltalán bármilyen közösségben. Az igaz, hogy viszonylag kevesebb "közösségi helyre" járok, szóval pl. nem járok bulizni, nem járok koncertekre, nem játszok csapatsportokat, nem zenélek stb., viszont azért így is találkozom emberekkel, akikkel kialakulhatna valami... csak nem alakul. A személyiségemmel szerintem nincsen gond (barátságosnak, nyitottnak tartom magam, kezdeményezni is szoktam), de a beszélgetésekhez sokszor nem is tudok hozzászólni és azt érzem, hogy mintha két külön világ lennénk. Például én nem szeretem a zenét, nem rajongok egy előadóért sem, nincsen kedvenc számom, nem járok koncertekre, fesztiválokra stb. és fogalmam nincsen, hogy kik az aktuális kedvencek. Én az ilyen szerelmi sztorikkal se nagyon tudok mit kezdeni, hogy most ki sértődött meg min, ki mit csinált, ki mit vett, ki kavar kivel stb., mikor kb. már azt se tudom ki kicsoda és nekem nem is volt még kapcsolatom, sok "okos" dolgot sem tudok hozzáfűzni és nem érzem át ezeket a problémákat. Azt sem értem, hogy miért nem lehet elmenni valahová anélkül, hogy ne csináljunk 20 millió képet, és sokszor olyanokon vesznek össze, hogy van egy egyforma ruhájuk és most ki veheti fel a profilképéhez. Én ezzel őszintén nem tudok mit kezdenek és valahogyan azt érzem, hogy nem illek ebbe bele, nem ide való vagyok és változtatnom kellene, csak nem is akarok magamra erőltetni semmit sem.

21/L


2020. aug. 2. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen keresel. Az érdeklődési körödnek megfelelő körökben kéne ismerkedned. Ne erőltess magadra semmit amiről úgy érzed nem te vagy.
2020. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nem vagy egyedül aki így érzi, de nem tudsz mit tenni ellene, ha kapcsolatokat szeretnél kialakítani, áldozatokat kell hoznod, úgy értem hasonlóan viselkedni, és akkor téged is mindenki kedvelni fog.

Nekem is hasonló az életem, én el tudok hülyéskedni a velem egykorúakkal is, de kimerítő.:S

Még amit tehetsz, hogy megpróbálod jól érezni magadat egyedül is, ami nehéz, de egyedül is eljárhatsz szakkörökre, kisebb társas helyekre, vagy sportolsz és közben hátha pont egy hozzád hasonló emberrel futsz össze. :)

2020. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az érdeklődési körömnek megfelelő közösségeket (mármint ami tényleg közösség, és nem csak egy közös légtérbe zárt emberekről van szó) nem nagyon találok. A kreatív dolgok érdekelnek, pl. szeretek rajzolni, festeni, varrni és hasonlók, de ilyen programokat valamiért nem szokás szervezni. Főleg nem az én korosztályomnak. Élményfestésen voltam, de az csak egy egyszeri alkalom volt és csak én mentem egyedül. Valamint varrótanfolyamra jártam, de ott nálam idősebb nőkkel (szóval anyuka és nagymama korosztály) voltam együtt. Ezen kívül még olvasni szeretek, de az megint nem egy ilyen közösségi tevékenység (felolvasásokra és hasonló rendezvényekre megint csak idősebbek szoktak járni, de őszintén szólva én is ritkán látok olyat, ami engem érdekel). Sorozatokat szoktam még nézni, szeretek kirándulni, várost nézni, múzeumokba járni... ezek nem túl népszerűek, ebből a szempontból.
2020. aug. 2. 15:42
 4/11 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Nagyjából engem is ezek a dolgok érdekelnek, néhányat leszámítva, igen ezek nem túl népszerű érdeklődési körök sajnos, de gondolom nem mindenhol van ez, hogy csak az idősebb korosztály van jelen, az ilyen rendezvényeken. Nálatok nincs lehetőség rajz iskolára? Én arra szeretnék járni, még ha munka és tanulás mellett nem lesz egyszerű beosztani az időmet is.

Fizetős, de nem sok minden van ami érdekel, nagyjából tényleg amiket te is írtál, de ezek mindegyike magányos program, ha nem megy veled valaki. :S

2020. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudod mi jutott eszembe elsőre a hosszas és egyébként nagyon érdekes önjellemzésedről? Murakami Haruki Norvég erdő című könyve. Ha eddig még nem olvastad ajánlom szíves figyelmedbe.
2020. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj meg idősebbekkel beszélgetni, barátkozni. Én is ilyen voltam/vagyok.
2020. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6-nak igaza van, fején találta a szöget...
2020. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Párkapcsolat kell, barátság vagy egyéb..?
2020. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elsősorban barátokra vágyom.
2020. aug. 3. 17:58
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként az idősebbekkel sem jövök ki jobban, mert hozzájuk képest meg egy éretlen, tapasztalatlan gyerek vagyok kb.
2020. aug. 3. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!