Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A kortársaim miatt vagyok...

A kortársaim miatt vagyok ennyire egyedül és magányos?

Figyelt kérdés

Szóval nem értem miért nem találok értelmes embereket a koromban, valamiért senki sem vágyik egy normális pasira aki megbecsüli és tiszteli a másikat. Aki érdeklődik, vevő lenne eljárogatni ide-oda. Persze nem ilyen szórakozóhely meg ilyenekbe mert ilyenekbe nem járok (mit a kortársaim) Én nem igazán iszom, iszonyú ritka az és akkor is keveset. Ezért se találom meg az olyan embereket akik képesek meglenni nélküle. Ha összejövetelt akarok szervezni akkor mindig kérdezik hova megyünk inni vagy mit hozzon mikor mondom nem kell semmi ilyen csak találkozzunk. Nincsen sok barátom mert nem egyeznek az érdeklődési köreink.

Én magamat kicsit idősebbenek és érettebbnek tartom a koromnál ezért elég nehézkes az ismerkedés is. Nem értem miért nem kell valakinek egy komoly, őszinte ember. Bár olyan lánnyal se találkoztam még aki olyan lenne mint én és éretebb lenne a többi tiniribinél. Vannak olyanok akik ezt állítják, meg ők "egyediek" meg "ők nem olyan lányok" de valahogy mindig kibújik a szög a zsákból és kiderül, hogy de, te pontosan olyan vagy.

Mit lehet tenni amikor ennyire egyedül és magányosnak érzi magát az ember? Elég reménytelen, hogy találjak olyan embereket mint én.. Hol lehetne komolyabb emberekre találni, akik szintén komoly embereket keresnek?


18/F



2018. aug. 7. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló problémákkal küzdök.
2018. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló elveket vallok. Azzal a különbséggel, hogy rengeteg munka árán, de találtam hozzám hasonló embereket. Nincs még minden veszve... :D 18/F


Az ilyen emberek kib..szottnagy kincsnek számítanak napjaink felületes, sekélyes, egoista, kivagyiskodó többsége mellett.

2018. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás, hamarosan majd az egyetemen rád találnak azok az emberkék akik hasonlítanak hozzád, és nem fogod már annyira magányosnak érezni magad, mert kilógsz a "normából".
2018. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát ebben a korban még sokan a bulizós, piázós korszakukat élik.Én is pont így voltam ennyi évesen.Sosem iszok csak szilveszterkor a pezsgőt de azzal sincs baj ha valaki mértékkel iszik alkoholt heti egyszer kétszer.


De amúgy mi érdekel? Ha könyvek, ott a könyvtár, kőnyvklub.


Ha a filmek,ott a mozi.


Sorolhatnám.Olyan helyeken keress párt vagy barátokat amik tükrözik az érdeklődési köreidet.Vagy csak járd a várost, gyalogvvagy biciklin és biztos találsz olyat akinek szimpatikus vagy és ő is neked.

2018. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia

Értem a problémádat, sajna az évfolyamomon is elég sok az általad leírt ember, velük általába minimálisat beszélgetek.

Szerencsére mind általánosban, mind gimiben akik nem ilyenek, ha nem beleillenek, egy előttem lévő válaszoló "kincs" címkéjébe.

Biztosan vannak a környezetedben hozzádhasonló emberek, csak meg kell találnod őket. Járj el az érdeklődési körödhöz illő klubokhoz.

17/L

2018. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez a problémám. 1-2 éve próbálkozom itt interneten ismerkedni, de sajnos csak levelezőtárs szintű kapcsolat alakult ki pár emberrel. Általában, ha tehetem inkább az egyedüllétet választom, mert tudom, hogy nem passzolok be semmilyen társaságba, de néha mégis annyira jó lenne valaki, akivel szemtől szembe megoszthatnám a gondolataimat, érzéseimet. 17/L
2018. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok értelmes hozzászólást! Fantasztikusak vagytok!

Pont ezaz, ilyenkor mindenki a kibulizós korszakában van de ha én egyszerűen nem inni akkor nem. Volt már, hogy mentem velük de számomra nem volt annyira élvezetes ahogy ők lerészegedtek. Olyan közeg kellene akik ezeket mellőzik akárcsak én. Nem csak úgy lehet szórakozni/kikapcsolódni ha iszol..

Olvasok is könyveket, filmeket is imádom. De könyvtárakban inkább idősebbek vannak, szoktam járni és ezt tapasztalom :/ Moziban is rengeteget járok, legtöbbször egyedül :/ Nem tudom mire gondolsz, szerintem moziban nincs lehetőség ismerkedni meg semmi. Hiába szeretek járni ismerőseim vagy nem érnek rá vagy ez a film őket nem érdekli (kifogást mindig tudnak találni, bezzeg ha piálni hívnám őket..) Jó lenne valakivel így eljárogatni ilyen helyekre, ahhh..

Járom én a várost pont ezaz, rengeteget szoktam sétálni 1 órát utazok a suliig és kb ennyit vissza de ha nem úgy jár a tömegközlekedés vagy lekésem akkor várhatok is vagy 30-40p belvárosban. Ilyenkor is sétálgatom, leülök vagy bemegyek valahova kajálni. De itt sem érzem ezt a valakit találhatnék aki olyan mint én..

Hidd el olyan ember mint én nincs a társaságomban/közelemben. Van olyan aki nem iszik csak úgy mint én, de ő meg nagyon visszahúzódó és nem lehet kirángatni a szobájából. Kocka, számítógép függő, ha rájuk írok levegőnek néznek kb így képzelem el ami lezajlik a fejükbe mikor írok "Ki irt? Ja csak ő, vajon mit akar? XDD azt akarja kimenjek a házból XD hát ez hülye" De tényleg a világ összes kifogását hallottam már. Vagy vissza se ír vagy meg se nézni, mert én írtam neki.

Én nem választhatok, csak az egyedüllét van, szeretnék hasonló érdeklődésű embereket mint én, de jelenleg kilátástalan egy kicsit.

Elhiszem, hogy kincs egy ilyen ember és rengeteg keresés után örül az ember ha egyet talál és azt semmi áron se akarja elengedni. Ez szép és jó, ezen vagyok én is de olyan messze van a fény az alagút végében :(

2018. aug. 7. 18:58
 8/13 anonim ***** válasza:

" Ilyenkor is sétálgatom, leülök vagy bemegyek valahova kajálni. De itt sem érzem ezt a valakit találhatnék aki olyan mint én.."


Miért a külső alapján ítélsz meg embereket?

Talán ha beszélgetnél, ismerkednél velük, megtudnák milyenek valójában.

Amíg ilyen felszínesen elítélsz mindenkit, sose lesz senkid.

2018. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az a vicc pont nem érdekel engem senkinek se a külseje :D Csak a belseje érdekel, hogy mi iránt érdeklődik. De csak azért mert pl mindketten a mekiben kajálunk nem egyezünk mindenben. Meg hogyan néz már az ki, odamegyek mindenkihez "Szia szia milyen napod volt ma? aha jó. Na és te iszol? vagy Szereted azokat amiket én és komoly embert keresel?" Vagy hogy képzelted el :DD Nem vagyok ennek a híve :D

De nincs az emberek homlokára írva ők milyenek szóval elég nehéz ilyesmi emberekkel találkozni, akik komolyak és érettebbek a koruknál.

2018. aug. 7. 19:25
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem azt mondtam mindenkihez oda kell menni... Ha tényleg komoly lennél, miért olyan nehéz ezt megérteni?

Figyeld meg az embereket. Ha valakit szimpatikusnak találsz kicsit is, beszélgetsz vele. Adjál lehetőséget neki.

Amúgy az miért kizáró ok, ha valaki szereti az alkoholt?

Én nem vagyok bulizós, mert nem tudom ott jól érezni magam. De ilyen melegbe előfordul megiszok esténként egy-egy sört, vagy valami jóféle borból egy pohárral.

A bulizásra meg indirekt módon is rá lehet kérdezni. pl. ha elmondja mi érdekli, mi nem, hobbik, szabadidejében mit csinál stb. Abból már le lehet szűrni. pl a péntek, szombat este mi a programja.

Másrészt az is lehet, valaki havi 1-szer megy el kocsmázni, de ennyi elég is neki. Ezzel mi a gondod? téged nem érint.

Nagyon intoleráns vagy az alkohol fogyasztással szemben. Vagy semmi, vagy már nem tudod a másikat elfogadni.


Egyébként nem vesztesz azzal semmit, ha ismerkedsz másokkal. Tedd nyugodtan. Ha, ahogy írod oly sokszor kibújik a szög a zsákból, ő is ugyan olyan sablon mai gyerek, nem keresed többet.

Időt kell fordítani a másik megismerésére. Máshogy nem megy sajnos.

Sok csalódással fog járni, de szükségünk van ezekre a tapasztalatokra.

2018. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!