Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincsenek barátaim vagy...

Miért nincsenek barátaim vagy mi bajuk velem az embereknek (kortársaimnak)? Olyan magányosnak érzem magam.

Figyelt kérdés

Nagyon nyomaszt, hogy nincsenek barátaim, tulajdonképpen a szüleimen kívül (főleg anya) nincs senki, aki támogatna vagy szeretne, akit érdekelne, hogy mi van velem vagy akinek el tudnám mesélni a dolgokat, akivel beszélgetni tudnék.

Kezdem a legelején. Általános iskolában egy barátnőm volt, így utólag nem tudom mennyire nevezhetném barátnak, ugyanis kihasznált, ugráltatott és sokszor csinált olyat, hogy egyszer csak nem szólt hozzám, de előtte nem veszekedtünk meg semmi. Aztán hogy nagyobbak lettünk, már ő is megváltozott meg én is, pont az ellentétjei vagyunk egymásnak, már nem lennénk jóban, nem tartjuk a kapcsolatot. Van még egy haverom, akivel kb negyedévente egyszer tudunk találkozni.

Az osztályban is szinte mindenkinek van barátnői, barátai, nekem nincsenek. Már csak ezért sem lógok sulin kívül senkivel. Összesen egyszer vettem részt iskolán kívüli programban, de akkor elég sokan ott voltunk. Engem nem hívnak, én nem akarok nyomulni. Az emberek nem cikiznek, nem szivatnak meg semmi ilyen, csak sz@rnak rám, mintha én ott sem lennék néha.

De nem értem miért van, mert én mindenki felé nyitott vagyok, senki felett sem ítélkezem, nem a külső alapján ítélem meg az embereket. Kedves és barátságos vagyok. Nagyon megbízható vagyok, ha nekem elmondanak valamit, biztos nem adom tovább. Van humorom, de komoly is tudok lenni. Normális vagyok, nem csinálok eszetlenségeket, nem vagyok idegesítő, nem viselkedem úgy, mint egy kisgyerek, nem játszom a nagymenőt stb. A külsőmmel sincs probléma, teljesen átlagos, mások szerint szép vagyok, normálisan öltözködöm, ápolt vagyok. Anyukám szerint sem velem van a probléma, de akkor mi a baj velem?? Tény, hogy kicsit zárkózottabb vagyok meg nem beszélek állandóan feleslegesen, introvertáltabb vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy nem tudok megnyílni valakinek.

De az az érdekes, hogy azt vettem észre, hogy csak a gyerekek ilyenek velem, a korombeliek (tisztelet a kivételnek), a felnőttek nem. Például anyukám munkatársait, barátnőit mindig érdekli, hogy mi van velem, örülnek, ha látnak, kérdezgetnek, jól el tudunk beszélgetni, nevetni velük, segíteni akarnak nekem. Anya egyik munkatársa felmondott és most nyelvtanárként dolgozik és azt mondta hogy nagyon szívesen tanítana engem is, mert tudja, hogy tanárt keresünk.

De apukám barátnője (elváltak a szüleim), 30 éves és a kezdetektől fogva nagyon jóban vagyunk. Apa is észrevette, azt mondta zárkózottabb szoktam lenni, de amikor vele találkoztam, már az első alkalommal nagyon nyitott voltam. Vele is jókat beszélünk, nevetünk, elvagyunk.

A rokonok is mindig nagyon érdeklődnek irántam és a legjobbat akarják nekem, dicsérnek. A tanárok is kedvelnek, bíztatnak.

Most akkor mi van? Lehetséges az hogy a felnőttek jobban megértenek vagy jobban szót értek a felnőttekkel? Több alkalom is volt már rá. Ha igen, ez normális? Mitől van?

15 éves vagyok



2017. máj. 30. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Tök normális. Nekem egyetemen szövődtek az igazi barátságaim és nagy szociális hálóm. Intelligensebb voltam a kortárscsoportomnál, akkorra értük be egymást, pontosabban ők engem.


Nem könnyű, de fog ez változni, ne aggódj! Egy dolog biztos: NINCS VELED SEMMI BAJ! A leírásod, íráskészséged, mondatfűzésed alapján pláne nincs.


Úgyhogy fel a fejjel! :)

2017. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért jó az, ha kétszer írod ki ugyanazt, csak másképpen megfogalmazva?


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2017. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Feltehetően attól van, hogy lerí rólad, hogy ráakaszkodnál a partneredre. A felnőttek igyekeznek téged elszórakoztatni, míg a kortársaidban nincs meg ez a kényszer."..akinek el tudnám mesélni a dolgokat, akivel beszélgetni tudnék." Teneked a másik csak arra kell, hogy te jól érezzed magad és nem törődsz a másikkal.
2017. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
introvertált személyiségnek tűnsz. Tehát magadnak valónak, szótlannak, komolynak aki fecsegni nem szeret, inkább a komolyabb témákat részesíti előnyben. Sok ember társasága kifejezetten nyomasztónak és fárasztónak tűnhet, jobban szereted ha csak páran vagytok. Ilyen személyiségként nehéz társaságinak lenni. Ha ilyen a személyiséged akkor ilyen, nincs mit tenni. Próbálj 1-2 igaz barátot keresni.
2017. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

A belinkelt kérdést TÉNYLEG nem én írtam, eddig nem is láttam. Mielőtt kiírtam a kérdést, nem olvastam utána, nem olvastam hasonló kérdéseket. És csak egy fiókom van. Vagy elhiszitek, vagy nem, ez az igazság. Nem írnám ki kétszer ugyanazt, elhihetitek.


Nekem nem csak azért kéne valaki, hogy a problémáimag mondjam el neki, de egy barátnővel nyilván szokott beszélgetni az ember. Amikor beszélgetek valakivel, legtöbbször mindig róla kérdezek, magamról csak akkor beszélek, ha kérdeznek.

2017. máj. 30. 16:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Mégegy hozzáfűznivaló: aki azt írta hogy azt a kérdést is én írtam ki, márcsak azért sem igaz (most olvastam végig azt a kérdést), mert az a lány nem olyan, mint én. Én nem olvasok szakirodalmat meg nem bújtam a szótárat, ahogy ő írta.
2017. máj. 30. 16:36
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja és azert nem annyira vagyok a tanárok kedvence és szünetekben sem szoktam tanárokkal beszélgetni, meg az osztálytársaim sem bánnak velem úgy, ahogy a másik kérdésben írták.


Bocsi hogy sok a hozzáfűznivalóm, csak nem szeretem amikor olyanokat feltételeznek rólam, ami nem igaz. Különben is, miért írnám ki kétszer ugyanazt a kérdést pár perc elteltével? A fogalmazása is tök más, mint ahogy én leírtam.

2017. máj. 30. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Vissza ne írj privátra. :)) Így ne is várj semmit. :)
2017. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok...csak 17 éves.
2017. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#11 És lőn a kérdező 666. profilja...
2017. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!