Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen tulajdonságok eredménye...

Milyen tulajdonságok eredményezhetik azt, ha valaki huszonéves korára akarata ellenére teljesen egyedül marad, hiába próbál, nem tud kapcsolatokat kialakítani?

Figyelt kérdés
És szó szerint egyetlen haverja, barátja, emberi kapcsolata sincs, olyan mint egy magányos remete, az emberek durván tartják tőle a távolságot. Milyen tulajdonságok vezethetnek idáig valakinél?
2020. aug. 8. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Például, ha eleve egy átlagtól eltérő személyiségtípussal születik az illető. Vagy egy súlyos gyerekkori trauma.

Én az első miatt tapasztalom ezt.

2020. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak magamról tudok mesélni. Én valószínűleg azért tudok nehezebben kialakítani kapcsolatokat, mert tini koromban kisebbségi komplexus miatt inkább a számítógépes játékokba menekültem.
2020. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsként mondom, bár tudom, nem kérdezted: erről inkább ne kérdezz meg pszichológust vagy pszichiátert, mert még rossz vége lehet!


Hogy miért? Mert szerintük nem "tulajdonságok", hanem sokkal inkább sérülések vezetnek alkalmazkodási zavarokhoz, amik meg lassacskán klinikai kórképekhez.


Azt meg a sok nagyokos diplomás elfelejti ehhez hozzávenni, hogy sajnálatos módon az egész emberi kapcsolatrendszer a digitalizáció hatására teljesen átalakult az utóbbi években.


Az, hogy egyedül vagy, azt érzed amit érzel nem csak a te hibád. Kiüresedett emberi kapcsolatok, semmit érő szavak, eldobható személyek jellemzik a mánkat.


Az átlag emberek nem tőled tartják a távolságot (ezt csak a kialakult szorongásod hiteti el veled), hanem MINDENKITŐL. Mert félnek, mert elegük van, mert totál elteltek a problémáikkal, mert egyedül akarnak lenni, de mégis másokkal együtt boldogságban. Ezt az egész zűrzavart a sokak által imádott "gyors fejlődés" okozza.

2020. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez egy alapbetegség miatt alakult ki.
2020. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenki felelős a saját sorsáért! Ha valaki huszonévesen lúzernek tartja magát és inkább egyedül maradna, akkor merítsen erőt ebből:

[link]


Ha az olyan nehéz sorsú emberek, mint Stephen Hawking, vagy a fenti linken szereplő Nick Vujicic képes volt teljes értékű életet élni, akkor neked is sikerülni fog! Találd meg a magasabb szintű miértedet és a megfelelő emberek meg fognak találni téged - feltéve, hogy nem zárkózol el tőlük!

2020. aug. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!