Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretnék tanácsot kérni, nem...

Szeretnék tanácsot kérni, nem tudom mi van velem!?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy úgy érzem nagyon buta vagyok. Attól félek sosem leszek képes megtartani egy munkát sem, mert nem fogom érteni a feladataimat, ki fognak rúgni. Ez annyira megijeszt hogy legszívesebben megölném magam. Olyan mintha tompa lenne az agyam, nem fognám fel mi történik körülöttem, ha egy kicsit is feszült vagyok, a társas interakciókra sem normálisan reagálok, tényleg úgy érzem hogy úgy viselkedek mint egy idióta. Az tény, hogy hosszú ideje nem igazán ér semmi inger, nagyon monoton az életem.

Fogalmam sincs mit kellene tennem hogy ez változzon, ha valaki esetleg ebben a cipőben jár, vagy járt, tudna valami tanácsot adni? Néha úgy érzem alábecsülöm magam, máskor viszont úgy érzem nincs jövőm, mert szörnyen buta vagyok.


Előre is köszi ha végigolvastad és válaszolsz!:)


2020. aug. 27. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Sikerélményre van szükséged! Gondold végig mik azok a dolgok amikre szerinted alkalmatlan vagy. Ezek közül válaszd ki azt, amelyikhez szerinted a legkevesebb tehetség/ész kell. És próbáld megcsinálni. Ha nagyon úgy érzed reménytelen eset vagy, akkor tényleg olyannal kezd, ami biztos menni, fog. Szóval amiben egy kicsit reménykedsz, hogy habár nem biztos de azért ez még csak menne. Azután válassz még egy-pár ilyen célt. És utána egyre nehezebbeket a listádról, de csak szép fokozatosan. Most egy gyors Sikerélményre van szükséged amibe nem kell sok energiát belölnöd. És ha így haladsz fokozatosan, akkor megjön az önbizalmad és a motiváció is. És rá fosz jönni mennyi mindenben jó lettél. Azért nem azt írom, hogy jó vagy, mert a komolyabb célokhoz biztosan fejlődnöd kell. De amíg nincs motivációd és kedved addig nehezebb fejlődni (úgy is lehet, de így jobb érzés lesz). És ehhez sikerélmény kell.
2020. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igyekezeni fogok rendbehozni a helyzetet!
2020. aug. 27. 21:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

egy olyan emberre lenne szükséged aki ismer, tudja miben vagy jó, és segítene benne.

nincs olyan hogy semmire sem vagy jó.

1x kellene erre rájönnöd és utána kevésbé félnél az új dolgoktól.

2020. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3 vagyok még annyi, hogy talán lassabban tanulod meg a dolgokat, de ez csak azért van mert félsz tőle, én is hibázok amikor a legkevésbé szabadna mert ráparázok.

veled is megesik, de tényleg csak 1x kellene átélned ezt és utána minden könnyebben fog menni.


ha ismerőshöz tudsz menni dolgozni, vagy valahova ahol nem lennél "egyedül" az lenne a legjobb

2020. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, de sajnos nincsen ismerősöm akihez el tudnék menni dolgozni, és nincsen igazából senki, akivel beszélgetek, csak a családtagjaim akikkel élek, apám is azt súlykolja belém hogy buta vagyok, gondolom ez sem segít túl sokat a helyzeten!:D
2020. aug. 27. 21:22
 6/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok! Az nagyon nem jó, hogy apukád így áll hozzá. Beszélj vele, mondd azt, hogy igen butának érzem magam, te is megállapítottad tehát van egy probléma. A problémákat meg kell oldani (vagy kikerülni, de ez most nem olyan). Kérd meg, hogy segítsen ezen változtatni. Mondd meg neki, már egy jó ötlet, vagy ha nem hajtogatja hogy hülye vagy az is elég. Biztos segítene neked, csak nem örül annak, hogy buta vagy. Esetleg még azt is tudom javasolni, hogy valami új de egyszerű dologba kezdj bele, valami ami gyorsan elsajátítható és szórakoztató lenne neked. Ez azért is jó, mert a mostani céljaidhoz vannak negatív élményeid ehhez meg nem lenne, mert új.
2020. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1es, nem tudom hogy apukám bántó szándékkal(komolyan) vagy heccből mondja. Zavaromban mindíg csak nevetek rajta, de mindíg megbánt és a lelkemre veszem.

Nemrég kezdtem egy új munkahelyen, holnap lesz a második napom, előre tartok tőle mi lesz az mit nem fogok tudni megcsinálni rendesen.

Talán jó ötlet lenne professzionális segítséget kérnem? Esetleg pszichológustól?

Vagy lehet hogy az egész “befásulásom” oka a monoton, inger nélküli életstílus? Őszintén nem tudom.

Viszont elég fiatal vagyok még, kicsit érdekes ilyen korban ennyire “befásultnak” és tompának lenni.

2020. aug. 27. 21:35
 8/12 anonim ***** válasza:

(1-es megint)


Az hogy egy új munkahely miatt izgulsz az normális, azért van mert jó benyomást akarsz kelteni és ehhez nem szabad hibázni. Az ilyen hozzáállás normális, azt mutatja, hogy fontos az amit csinálsz és nem akarsz pocsék munkát végezni. Én is szoktam izgulni új helyzetek előtt és ahogy belejövök fokozatosan elmúlik az izgalom. Te is ha úgy érzed megkedveletek, elégedettek veled akkor fel fogsz engedni. Ellenben az izgulásank van egy egészséges határa. Hogy ezt át lépted-e te tudod csak. Ha úgy érzed már inkább szorongsz és nem izgulsz, és ez az izgalom elveszi a jókedved és csak ezen jár az eszed akkor átlépted a határt és ez már nem jó.


A pszichológusról azt tudom mondani, hogy ha neked ez problémát okoz a mindennapjaiban. Hátráltatja a teljesítményedet, vagy csak elrontja a kedved Szorongsz miatta és egyedül nem tudod megoldani, nincs aki segítsen akkor mennj el. Egy próbát megér.


Lehet az oka az, hogy monoton az életed, és az, hogy hány éves vagy nem jelent semmit. Te ilyen vagy, ebben a korban érzed ezt. Hogy ez okozza e azt nagyon könnyen ki tudod próbálni. Változtass, nem azt mondom, hogy rúgd fel az egész életed és mondj fel meg minden. Lehet nem is ez a baj. Szerezz új hobbit, hallgass más műfajú zenét, keress egy új témát amiről nem sokat tudsz és tanulmányzod (pl Venezuela vagy akármi, csak érdekeljen).

2020. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ha úgy érzed a monoton életed az oka, akkor az mindenképp zavar. Lehet nem ez az ok, de ha te erre gondolsz, akkor az hogy ilyen az életed, az zavar és unalmasnak tartod. Szóval ezen én mindenképp változtatnék, még akkor is ha nem ez a gond. Lehet ez ettől függetlenül zavar
2020. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid!:)
2020. aug. 27. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!