Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ideje elköteleződni, de nem...

Ideje elköteleződni, de nem akarok?

Figyelt kérdés

26/L

Olyan korba értem, hogy ideje lenne valaki mellett megmaradnom. Nem sok kapcsolatom volt korábban, nem is akartam hogy őszinte legyek.

Szeretem hogy nem kell időt szánnom másokra, nem kell a másokkal történt dolgokat a fejemben tartanom, nem kell kompromisszumot kötnöm, anyagilag sincs szükségem senkire, és 1 emberen kívül az életemben nem is érzem azt hogy kedvelnék bárkit is úgy igazán. (Egyébként a barátságaim is elég felszínesek, eljárkálni jók, de sosem beszélnék meg velük semmi komolyabb dolgot.)


Félek hogy mégis választok magamnak valakit aki mellett ott maradok, de nem tudom bírni fogom-e lelkileg. Nem tudom képes leszek e valakit befogadni az életembe, mert sosem éreztem azt hogy valami kötelezettséget vállalnék egy kapcsolattal, de ilyen korban már nem 'szórakozhatok' a másikkal.


Nem tudom mit tegyek..

Ha valaki megkérdezné mit akarok, nos.. egyértelműen nem akarok kapcsolatot,

de szeretnék olyan ember lenni aki akar.


Hogy változhatnék meg?



2020. aug. 28. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

szerintem ezt csak pszichiáterrel tudod megoldani,ha feltétlenül meg akarod.

de jobb szerintem egyedül maradni annak, aki alkalmatlan kapcsolatra, mint hogy egy másik embert tönkretegyen/elhanyagoljon, esetleg még rosszabb esetben szeretet nélkül nevelje föl a gyerekeit.

Én tisztelem azokat, akik tudják magukról, hogy alkalmatlanok, és nem alapítanak családot. Annyi sérült gyerek és annyi rossz kapcsolat van. Minek gyártani a xart ha nem muszáj?

2020. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
pszichiáter találkozhatott már szerinted ilyen kérdéssel? mert környezetemben senkit nem ismerek aki ilyen lenne, nekem is azért volt kapcsolatom és barátaim, hogy ne húzzak ki a sorból.
2020. aug. 28. 17:35
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Minek megváltozni? Egyre több a ferde hajlamú ember, fel sem tűnsz a sok dilinyós között!
2020. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Én nem értem miért akarod megerőszakolni a saját személyiséget csak azért, hogy olyan legyél, mint mások és magadra erőltess olyan szerepeket, amikben csak fulladni fogsz. Mire jó ez?

Egy pszichológussal elbeszélgetnél, ha bele akarod magad ásni, ide nem kell pszichiáter. Egészen biztos látott már ilyet, nem te vagy az egyetlen olyan ember, aki egyedül sokkal boldogabb.

2020. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Nemrég olvastam ezt, szerintem neked szól:

[link]


A lényeg, hogy nem muszáj férjhez menni. Ha nem akarsz szülni, de férjet igen, akkor pedig nem kell sietned sehova (és akkor is lehet még örökbefogadott gyermeketek).

2020. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
gyerek nem kérdés hogy nem lesz, most azon van a lényeg hogy üres házba megyek-e haza munka után vagy valakihez.
2020. aug. 28. 17:47
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

"üres házba megyek-e haza munka után vagy valakihez"


Lakótárs?

2020. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem tedd azt, amit jónak érzel. Én régen mindig ostoroztam magam azokkal a mondantokkal, hogy csajoznom kéne, most vagyok fiatal, jönni-menni minz mindenki más szórakozni. Többször magamra erőltettem a dolgot, de soha nem éreztem magam jól csak egyedül csöndben elvonulva, amikor nem kell megfelelnem a körülöttem lévő embereknek. Szülők itt vannak amíg vannak, de arra jutottam, hogy ha a társadalmi normák szerint élek, és elköltözök, meg megházasodok, úgy hogy közben nem vágyom rá, és még a gondolatától is kiráz a hideg, akkor lesz igazán romokban, szorongásban az életem, nem totál egyedül, amiben elvileg elmegy mellettem az élet...
2020. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
8, ugyan ezt érzem én is és ettől félek.
2020. aug. 28. 17:58
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Sztem te maradj egyedül, csak fájdalmat okoznál egy kapcsolatban.
2020. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!