Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan találhatnám meg, mi...

Hogyan találhatnám meg, mi az, amit igazán szeretnék csinálni/dolgozni?

Figyelt kérdés

Most programozónak tanulok, de nem érzem azt, hogy ez lenne az ami igazán megfogott volna..legalábbis nem ez a része. A webfejlesztés órát élvezem, többek között emiatt jelenzkeztem egyetemre, de a többi óra úgy érzem sarokba szorít. A webfejlesztést áll hozzám legközelebb, de OKJ képzés már nem indul. Nem tudom, hogy valaki jártas-e ebben, de a személyiség típusom INFP. Néztem az "elvileg hozzám való" munkákat, a grafikus és az operatőr az ami tetszik, de nem mondanám hogy a rajztudásommal felérnék a gramikusokhoz. Én valami kreatív munkát tudok elképzelni magamnak, de nem igazán láttam bele dolgokba hogy érdekeljenek.

Röviden: fogy az időm, és még mindig nem tudom mit akarok az élettől :(

aki tud valami tanácsot, hasznos videót arról, hogy találjam meg önmagam, segítsen légyszi.

(ja és lány vagyok, nem tudom számít-e)



2020. nov. 1. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Azt mondjak csináld mindig azt amit szeretsz :) … nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy en szexelni szeretek … szoval b@szok dolgozni :D
2020. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a gond, hogy nem tudom mi olyat szeretek, amiből netalántán pénzt is lehet keresni. A családom szerint mindenképpen kell a diploma, de én már nem vagyok biztos ebben.
2020. nov. 1. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem baj az ha van … ha mar elkezdted, fejezd csak be. Továbbiakon meg raersz gondolkodni.
2020. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Menj disegnernek akkor, majd megtanulsz rajzolni minden kepesseg fejlesztheto, ha szereted kitarto leszel benne. Egyetem szerintem se kell ha nincs olyan amit szivesen tanulnal. Semmilyen idod nem fogy, meg nem latod de egy hosszu uton vagy ami nem is kell h rovid legyen. Amugy webfejleszteshez nem kell egyetem, kepezd magad es vallalhatsz freelencer munkakat ott kretivkodhatsz is, illetve ceges allast is talhatsz ha jo a portfoliod.
2020. nov. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tanulj tobbet es tobbet, hogy te legyel majd a fonok es akkor nem kell neked dolgozni.
2020. nov. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetem mellet menj el különböző helyekre dolgozni, szimplán csak ki próbálgatod a dolgokat,esetleg kéredszkedj be ismerődökhöz és nézd meg ők mivel foglalkoznak?

Csak olyat próbálj ki ami érdekel!!!

Kérdezgess olyan embereket akik benne vannak abban a melóban, sok sikert.

2020. nov. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi az amit szívesen csinállsz a szabadidődben? amikor eppen nem programozónak tanulsz, vagy nem azon görcsölsz, hogy mi szeretnél lenni, ha nagy leszel...

Na annak nyomán érdemes választani egy szakmát/hívatást...

2020. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

En pl végzettségemet tekintve épületgépész mérnök vagyok.

Elméletben erdekelt, de az eletben utáltam minden egyes percet... viszont imádom a kerékpár sportokat...

Egész fiatalkoromat ennek szenteltem, aztán egyetem alatt is ez volt a kikapcsolodásom, sőt pályakezdőként is...

Karrier nem nagyon akart beindulni, de közben éltem a hobbimnak...

Elment 10 ev feleslegesen épületgépészetre, mire megvilágosodtam, hogy nekem egy sokkal egyszerűbb dologgal kell foglalkoznom... van egy bringa kereskedésem és szervizem... nem nagy dolog, de én imádom, boldogan kelek minden reggel, és gyomorgörcs nélkül állok neki bütykölni a szervízben... nem leszek belőle milliárdos, de azért rosszul sem megy... az egyetlen ami miatt mérges vagyok, hogy miért nem ez volt a fejemben már 20 évesen,m francnak kellett 10 evet végigstresszelnem a semmiért egy olyan szakmára,m ami csak akkor érdekel, ha magamnak építek valamit...

2020. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!