Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Céltalan az életem, folyton...

Céltalan az életem, folyton rosszkedvű vagyok és ok nélkül sírok. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Azzal kezdem, hogy szeretnék orvoshoz fordulni de legalább 60 km-es körzetben nincs pszichológus. Borsod megyében élek, Miskolc a "legközelebbi város *. 25 éves vagyok, lány. Van párkapcsolatom, 4 éve lassan. Nincs probléma vele, de még nem a férjem. Régen soha nem akartam családot és gyereket, manapság már sokat gondolok rá és elmélkedem milyen anya lennék. Dolgozom, és melette tanulok. Jelenleg egyetemre járok, még anyánál lakom a párommal. Apukám nincs, öngyilkos volt 23 éve és a nagyapám is tavaly. Igaz barátaim sincsenek, csak a tacskóm. Tárgyakból mindenem megvan az életben, az anyukám és a párom által kapok szeretetet, illetve a munkám is olyan ahol vannak köszönő tekintetek. Nem tudom mi bajom van. Egészséges is vagyok, mégis folyton rossz a kedvem és mindenen elsírom magam. Van erre valami megoldás?

2020. nov. 2. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem depressziós vagy hangulatzavaros vagy, és a fent említett családi példa alapján elképzelhető, hogy genetikai úton örökölted ezt a mentális betegséget. Nagyon fontos tudnod azt, hogy ebből van kiút, csak nem könnyű elérni a vágyott állapotot. Én hosszú évekig küzdöttem ezzel a mentális problémával, amikor egy másik betegség hirtelen minden ilyen érzést kitörölt belőlem, és azóta képes vagyok megélni a boldogságérzetet. Előtte én is ugyanezt éreztem, amit te, szóval pontosan tudom, hogy most mit élsz át. Szerintem a távolság ellenére mindenképpen érdemes lenne felkeresned egy pszichológust. Hátha ő tud segíteni, terápiát ajánlani. Ebben a helyzetben egyébként is vannak mostmár online konzultációk. Azt tudom még tanácsolni neked, hogy próbálj találni valamit, amibe kapaszkodhatsz. Legyen ez egy hobbi, egy motivációs gondolat, egy szép táj, bármi, aminél azon kapod magad, hogy egy pillantra boldoggá tett vagy elterelte a gondolataidat.


Emellett azt is javasolnám, hogy ha nem találod túl kockázatosnak, akkor fordulj magadba, hogy megtaláld a szomorúságod okát. Mi miatt lehet? A számodra fontos emberek nem értenek meg? Nem tudod teljesíteni a saját magad elé kitűzött céljaidat, és emiatt kevésbé érzed magad értékesnek? Esetleg valakivel, aki régen sokat jelentett számodra, eltávolodtatok egymástól? Tudni fogod, hogy mi az, ami miatt állandó szomorúságot érzel. Ha megtaláltad, próbálj gondolkodni azon, hogy ezen hogy tudnál változtatni.


Illetve ilyenkor szokták még ajánlani a sportolást és a meditációt is. Egy félórás séta a parkban, a természetben vagy emberek között sokat segíthet. Én néha azzal terelem el a figyelmemet, hogy figyelem az embereket, és elképzelem, milyen életük lehet. :) Egyébként Spotify-on van több meditációs zene és hanganyag is, de biztosan találsz YouTube-on, illetve van sok letölthető alkalmazás is. Ha esetleg tudsz angolul, ajánlom figyelmedbe a Youper nevű applikációt, ami személyiségtesztet is végez, és sok triggerhelyzetben képes segíteni.


Remélem minél hamarabb túljutsz ezen a nehéz időszakon! Kitartást kívánok neked! Ha gondolod, nyugodtan megkereshetsz privátban is.

2020. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha van valakid mit hisztizel? Fiatal lány vagy, mit akarsz? Csináld éld az életeted, ne itt picsogj
2020. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jézusom, 2-es válaszoló, mekkora egy bunkó vagy! Gondolom tipikusan az, aki konzervatív nézeteket vall és erősen tagadja a mentális problémák létezését. Megkímélhetted volna magad attól a felesleges energiától, amit ennek a kommentnek az idehányásával használtál fel.
2020. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!