Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha egy ismerősöm...

Mit tegyek, ha egy ismerősöm öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
A srác Nagy-Britanniában él már jó ideje (kb. 7-8 éve) teljesen egyedül, suliból ismerem, azóta online tartjuk a kapcsolatot. Az utóbbi években olyan szinten depressziós lett, hogy kerek-perec kijelentette, csak azért nem ölte meg eddig magát, mert nem akar az anyukájának fájdalmat okozni, de ha ő meghal, akkor ő is véget vet az életének. Próbáltam sokszor beszélni vele erről, kértem, hogy forduljon szakemberhez, kérjen segítséget, de teljesen magába zárkózik, barátai sincsenek, hazajönni sem akar. Olyan messze van, hogy fogalmam sincs, mit tehetnék még érte, és sajnos nekem sincs felesleges pénzem, hogy hosszabb időre kiutazzak hozzá, ráadásul nekem itthon családom is van. De nagyon aggódom miatta, sokat gondolok rá, viszont nem tudom azt sem, kire hallgatna, ha rám nem...

2020. nov. 16. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még az anyukájának lehet szólni effelől, illetve tájékoztasd a segélyhívóról, viszont annyit tehetsz maximum.
2020. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztasd, forduljon szakemberhez. Ha nem teszi meg, akkor nem tudsz mit csinálni. Még akkor se nagyon tudnál, ha a szomszédban lakna.
2020. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Nyugi. Amelyik kutya ugat, az ne harap.
2020. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben hasznos válaszok vannak, amik segíthetnek, ha van egy kis időd olvasni :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt is itt ként élek, és nem tudom miért de kezdek én is depressziós lenni..17/l
2020. nov. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!