Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azok a férfiak,nők akik...

Azok a férfiak,nők akik elváltak és emiatt alkoholt fogyasztanak azért teszik,mert úgy érzik már nincs visszaút?

Figyelt kérdés
Tehát azért kezdenek el inni,mert már nem fiatalok és azt gondolják hogy most már nem lesz senkijük?Nem fognak kelleni senkinek?És azért fogyasztanak több alkoholt a kelleténél,mert azt gondolják,így jobban el tudják viselni a magányt?

2020. nov. 28. 20:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De az alkohollal tetted le3?
2020. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De ha megnézed a kaliforgia című sorit akkor talán megérted.

Az elég jól bemutatja a szakítás és az alkoholizálás kapcsolatát.


A lényege és az oka,nem a nővel való szakítás.

Mert a nők jönnek mennek egy férfi életében.

Mindig van másik ez a része feldolgozható.

Pótolható.


Hanem ott van egy kisgyerek...

Egy kisgyerek aki az életed fénypontja,célja és értelme volt.

Érte dolgoztál és hajtottál.

És az ő részleges elvesztése egy válás után,feldolgozhatatlan.

Minden reggel vitted oviba,suliba, mentél érte,utána vitted játszóra/edzésre,majd fürdetés,esti mese...és kész vége van.

Elvesztetted őt.

Ezt az űrt nem töltheti be semmi.

se pénz,se nők,semmi se...mert mind csak menekülés.De időnként eltompulni...beba szni...pillanatnyi gyógyír erre a be nem gyógyuló sebre.


Szóval a válasz az a gyász és a szánalom,hogy a gyerekemből nem lehet az aki lehetett volna velem.

És nem pedig a magány.


Persze van visszaút.Mert van rengeteg nő,másik kapcsolat..és új gyerek...

De az első gyerek az igazi...ő az első

ő az aki megmutatta mit jelent szülőnek lenni,gondoskodni felelősséget vállalni és feltétel nélkül szeretni.

és ezért fáj.És ezt a feldolgozhatatlan fájdalmat kell eltompítani időnként.

2020. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzós korszak csak 5 évig tartott,a pia jóval hosszabban tartó "szerelem"volt.A cigit letenni ennek ellenére százszor nehezebb volt,állandó volt a késztetés hogy rágyújtsak,főleg szórakozóhelyen,de egyéb esetekben is ott volt a már berögzült mozdulat,hogy rágyújtok.Ilyenkor az akaraterő dönt.Már nem szívtam több, mint 15 éve egy szálat sem.Az alkoholelvonás tüneteiből én csak annyit éreztem, hogy elég ingerült voltam néhány hétig, de ezt levezettem sporttal, edzésekkel,amúgy semmi extra. Drogok közül füvet próbáltam néha de akkor már tudatosult bennem,hogy hajlamos vagyok a függőségekre(a prostikra is eléggé ráfüggtem egy időben) szóval nem folytam bele jobban.Igazából az összes függőség az menekülés valami elől. Saját rossz döntéseink következményei,a szembenézés vagy a felelősség elől.Ha ráébred az ember, hogy örökké nem akar menekülni és képes felvállalni, elviselni azt a sok szart ami a talpraálláshoz kell akkor onnantól kezdve tud változtatni az életén.
2020. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Köszi utolsó.

Azt hiszem,ez az irasod megmarad bennem örökre


Úgyis le akartam tenni a cigit.

2020. nov. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Lenne még vissza út, de már pl az alkohol függőség miatt is vagy évek lenne helyrehozni az életem. Ahogy előttem is írták ehhez aztán igazán sokat kéne tenni. Utána is ki tudja mennyi idő lenne mire újra összejönne egy párkapcsolat? (nekem ez átlag 10 évente 1x jött be). Szóval túl nehéz az út, és semmi garancia nincs rá hogy ha most elindulnák a felépülés útján, akkor még bejönne újra a szerelem. Önmagam végett elindulni sincs erőm az úton. Marad a tovább menekülés..
2020. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha úgy tennél mint aki sosem ivott?
2020. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Phoney ***** válasza:
Az emberek általában nem terveszerűen lesznek alkoholisták, azaz többnyire nem döntik el, hogy "jó, akkor én mostantól elkezdek inni". Akkor isznak, amikor éppen jólesik, csak aztán egyre többet "esik jól".
2020. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!