Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért bűn az, hogy öngyilkos...

Miért bűn az, hogy öngyilkos gondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem tudnám megtenni, de folyton úgy érzem, hogy az lenne számomra a legjobb.

Nehéz gyerekkorom volt, nem részletezném. (tudom, sokaknak másoknak is)

Ez a 2020 életem legrosszabb éve.

Kezdődött a vírussal, ami miatt el kellett hagynom a szakmám, amit imádtam. Most csak tengek-lengek, vegetálok egy olyan munkakörben, amit ki nem állhatok.

Az anyagi helyzetem sem a legjobb. Megélek, de spórolni aligha tudok, nem látom így a jobb jövőképet.

Albérletben élek, így ebből nincs kiút, hacsak nem találok valami csoda folytán olyan munkát, ami mellett minimum havi 100 ezret félre tudnék tenni. Mivel a szakmám jelenleg halott, egyéb végzettségem nincs, sem kapacitásom és pénzem kitanulni mást.

Az albérletemből el kell mennem 2 hónapon belül.

A párom, azaz az exem, aki az egyetlen jó dolog volt az életemben, rossz emberré vált. Elárult, hazudott, kihasznált. Vele nem rég váltak el útjaink. 8 éve nem éreztem magam ennyire a béka segge alatt, mint most. Vannak barátaim és hobbijaim, de üresnek és értelmetlennek érzem az életem.

Egy hónapja elvesztettem az egyik szülőmet is, váratlanul elhunyt.

Szóval minden összejött ebben az évben. Amikor már azt hittem, ennél nincs lejjebb, mindig kaptam újabb és újabb pofonokat.

Sosem voltam rossz ember, a szar gyerekkorom ellenére tisztességes lettem, mindenki szerint, aki ismeri a történetem, csodálkozik, hogy nem egy elvonón fetrengek/fetrengtem azok után, amiken keresztül mentem fiatalkoromban, gyerekkoromban.

És az az ember, akiben hittem, hogy vele talán normális életet tudunk majd élni együtt, lecsúszott, szar alak lett, belém rúgott.

Szóval egyik pillanatról a másikra azt az egy dolgot is elveszítettem az életemből, ami évekig a lelket tartotta bennem.

Rossz ember vagyok, ami miatt úgy gondolom, hogy könnyebb lenne elengedni ezt az egész életet.

Egy vergődés, szenvedés az egész, a túlélésről szól számomra, nem az élvezetekről.

Ezért minek éljek?


2020. dec. 3. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Fogadd el, hogy a szülők meg fognak halni, ez így van. Fogadd el, hogy az ember néha párt vált. Fogadd el, hogy munkahelyek megszűnnek, létrejönnek, az élet változik.
2020. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn.


Azonban a 2020-as problémákra azt tudom mondani, hogy egyszer jobb lesz. Ez az év sok ember lenyomott, még olyanokat is, akik amúgy jól voltak. Én sosem voltam egészséges mentálisan, szóval...



Tarts ki.

2020. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem būn.Mondjuk ha ez az állapot így marad azon se csodálkoznék ha bevezetnék a gondolat rendõrséget.Vitya bármit megtehet.
2020. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
#1: Inkább az a baj, hogy egyszerre történt a kérdezővel sok rossz dolog és túlterhelődött lelkileg. Ez sajnos ilyen, előfordul egyesekkel, túl kell esni rajta és hát.. "ami nem öl meg, az megerősít". Erősebb leszel tőle. És idővel biztos jobb lesz, történnek még jó dolgok veled, amikért érdemes élni.
2020. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
Szuletesedbe se volt beleszolasod, ergo a halalodrol sem donthetsz magad.
2020. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú és eseménydús életem során többször is voltam olyan mélyponton, hogy nem láttam kiutat, csak az öngyilkosságot. Valami mégis mindig visszatartott.

(Nem szeretném az életemet részletezni, csak az utolsó csatámat írom le. Két éve találtam egy agresszív csomót a testemben, ami hat hét alatt 3,5 cm-re nőtt és 14 áttétet növesztett. Az orvos szinte semmi esélyt nem adott, de én még mindig itt vagyok.)

A sokadik sorscsapás után valahogy megértettem, hogy bármilyen mély a gödör, mindig fel lehet és fel kell állni. Mindig vár még valami új ránk, de ehhez az kell, hogy elengedjük a múltat és előre nézzünk.

Az élet folyamatosan változik, ne ragadj bele abba, ami elmúlt. Az emberek meghalnak, a munkahelyek megszűnnek, a kapcsolatok felbomlanak. De ha odafigyelsz, lassanként új dolgok és új emberek jönnek majd az életedbe. Az egész egy nagy körforgás. A te döntésed, hogy beengeded-e őket.

Azt tanácsolom, hogy ha egyedül nem megy, keress egy pszichológust vagy valami hasonló tanácsadót.

És semmiképpen ne add fel.

2020. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, néha mindenki kerül mélyre. Főleg idén... Ez az év mindenkinek jóval nehezebb volt, de mindig meg kell próbálnunk előre tekinteni, és egy kis megpihenés után új erővel belevágni, hisz erről szól az élet. Az akarásról, a cselekvésről, a próbálkozásról.
2020. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem írtad a korodat de ha már 30as vagy akkor lehet kezdődő depresszióról van szó. Kérj segítséget ha úgy érzed szükséged van rá, ne szégyelld.


A gondolat még nem bűn hiszen tudományosan igazolható, hogy a depresszióban szenvedő ember nem tehet róluk viszont a tettlegesség felett van kontrollja és emiatt gyenge jellemre utal.

2020. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok..
2020. dec. 3. 17:00
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Azt nem értem hogy meg fiatal vagy, hogy tudod megadta így elhagyni.

NŐ VAGY!! szedj föl egy pasit és kezdj ujj életet. Ennyi.

Megoldva.

2020. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!