Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm ezt a szót, mert a korombeliek előszerettel használják már akkor is (és itt most egy klisés példával élek), mikor nem kapják meg a legújabb iPhone-t. Igazából nem tudom, mik a pontos tünetei ennek az állapotnak. Erős hangulatingadozásaim vannak, de melyik 16 éves kölyöknek nincs? Szerelmi bánatok, igazságtalannak tartott dolgok és hasonló f*szságok nálam is éreztetik a hatásaikat, de ezeken véleményem szerint könnyen túl lehet lépni. A magány, mint olyan csak akkor számít mikor tényleg szükségem lenne valakire, amúgy elvagyok én egyedül. A lányok ignorálnak, mert elég szegény körülmények között élek, ami alapból megmagyarázná a hangulat ingadozást, de akkor meg legyen már fix, hogy padlón vagyok, vagy tudok magammal mit kezdeni és nem akarom magam felakasztani az első fára amit meglátok. Van tető a fejem felett, nem éhezek, ez miért nincs hatással a hangulatomra? Örülnöm kéne, hogy nem fagyoskodok az utcán éhesen, még is olyan vagyok mint a fent említett társaság egyike. De kérdésem továbbra is az, ami a téma címe, és ha erre igen a válasz, milyen gyógyszer van erre?
2020. dec. 5. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Én Pokolgépes vagyok.


Viccen kívül: 16 évesen depresszióról még nem érdemes beszélni, tinédzserkor velejárója a hangulatingadozás. (egészséges mértékig) A te korodban a vényköteles gyógyszereket messziről kerüld el, (vannak akiknél az idióta pszichiáterek nyugtatókat irattak fel, és totál zombikká váltak már fiatalkorban, a mellékhatásokról ne is beszéljünk) de b6-ot, vitamonokat, nyomelemeket nyugodtan beszedhetsz, de még ennél is fontosabb a normális étrend, rendszeres testmozgás, szociális élet, mint bármiféle addiktív gyógyszer.

2020. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az előttem válaszolónak, a depresszió nem korhoz kötött, ugyanúgy lehetnek hasonló problémái egy 16 éven alulinak mint felülinek.

De ezzel nem azt akarom mondani hogy depressziós vagy, vagy te, vagy a családod, valaki biztos hogy észreveszi majd ha ténylegesen depressziós lennél. Majd szóbahozhatjuk mikor nem lesz étvágyad, nem akarsz majd enni, aludni, de felkelni sem, nincsen motivációd semmire, nem bírod rászedni magad semmire, az egész világ sötétnek és elveszettnek tűnik, legszívesebben csak a szobádban maradnál egész nap, de tulajdonképpen az sem segít, mert semmi sem segít, stb stb.

Majd akkor szóbajöhet a dolog mikor az ágyadban fekeszel a sötétben és biztosra tudod hogy semmi nem lesz már soha többé jó, minden értelmetlen, és örökre a szomorúságra vagy ítélve.

2020. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom, ez a tinédzserkorral jár, minél hamarabb túl kell rajta esni, ennyi akkor. A szociális élet nem annyira opcionális, a zárkózottságot néha (elitélendő, tudom) alkohollal oldom, de sokszor inkább árt mint segít. Majd idővel talán ezt is kinövöm, de nem vagyok az a szociális ember. Leginkább csak itthon pörgetem Tupac és kortársai albumait, munkát sem nagyon adnak, hiába keresem sok helyen. De próbálok azért minél "teljesebb" ember lenni. :D
2020. dec. 5. 20:30
 4/8 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Igazábol most is a szobámban ülök, sötétben, ahogy mindig, sok motivációm nincs semmire. Gondolkoztam már halálon is, de igaza van az előttünk szólónak. Ez a korom miatt van, ilyenkor mindenki ilyen.
2020. dec. 5. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kettes vagyok, ha van szükséged valakire akivel beszélhetsz írj nyugodtan, mindent meghallgatok.
2020. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is írj nyugodtan !!!! ha kell telefonszámot is adok h barmikor tudj hívni! kitartast.
2020. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy a korodból adódik nem kevésbé fontos a problémád mintha depressziós lennél ez fontos. Ne bagatelizáld el attól mert nem életbevágóan súlyos ugyanugy foglalkozni kell vele hogy ne legyen nagyobb baj belole.

Egy szo mint szaz mindenkinek a sajat godre a legmelyebb.

És az első részben hülyeséget ír mert 1. a depresszió nem korfüggő

2. nem kell vényköteles gyogyszerhez meg pszichiaterhez fordulnod VISZONT egy pszichologus nagyon sokat tud segiteni. Ő nem ír fel gyógyszert csak beszélget veled mi váltja ki belőled ezt illetve milyen napirutinnal (alvassal evessel vitaminokkal hobbikkal) tudnál ezen javitani. Ha továbbra is fennáll ez az állapot nem szégyen felkeresni egy jó szakembert. Rajtam is borzasztó sokat segített.

Plussz amit én tudok mondani és nekem segít: aludj eleget és rendszeresen tehát ne úgy hogy hajnali 2kor fekszel le délben kelsz stb, étkezz rendszeresen jó minőségű ételeket egyél vitamint ez az alap. Ezekre jöhet az hogy keresel egy sportot (boldogsaghormont termel) amit szeretsz és amikor csak teheted mozogsz. De ha szeretsz rajzolni irni főzni vagy bármi az is jó. Csak kösd le a figyelmed és ha egyszer kétszer magadra erőlteted akkor utánna már rájössz hogy milyen szuper és már magától is menni fog. Nem baj ha most nem latod az elet napos oldalat vannak ilyen idoszakok emiatt ne stresszelj. Gondolj arra hogy volt ido amikor jol erezted magad tehat ennek az idoszaknak is vege lesz. Kitartast!

2020. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most például pont kicsit jobb kedvem van, aztán ki tudja meddig marad. Meg fogom próbálni a tanácsoltakat, tényleg köszönöm szépen. :)
2020. dec. 8. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!