Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha nem teszek semmit innen...

Ha nem teszek semmit innen egyenes út vezet az alkoholizmushoz?

Figyelt kérdés

Pályakezdő mérnök vagyok, egyre komolyabb feladatokat bíznak rám, így egyre többet dolgozok, tanulok otthon, emellett nincs semmilyen szociális kapcsolatom, a munkatársaim mind 10 évvel idősebbek.


Utóbbi időben kezdtem el italozni, eleinte egy-egy sör este, most jutottam el oda, hogy fél üveg gin, esetleg whiskey is elmegy. Segít ellazulni, jobban érzem magam. Ez még belefér? Vagy esetleg ez már alkoholizmus?


2021. jan. 16. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ez már alkoholizmus. Inkább szívjál füvet ha el akarsz lazulni.
2021. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fér bele, de szerintem te is érzed.
2021. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alkoholizmusnak azt hivjak ha valaki napi szinten fogyaszt alkoholt. Ez lehet 1 deci is de lehet fel liter is.

Nem. Nem fér bele. A fu egyebkent tenyleg jobb ötlet mint az alkohol. (persze itt nem hatalmas adagokban kell gondolkodni, max egy szivas)

Ha ennyire stresszelsz a munkahelyeden, akkor inkabb valts. Nem birod kezelni ezt a mennyisegu stresszt sajnos vannak ilyen emberek es ez hosszu tavon ki fog csinalni.

2021. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erős képzavar az "egyenes" utat összemosni az alkohollal. :-))

Komolyra fordítva; igen.

2021. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül én már évek óta megiszok napig átlagosan 2 sört.

Néha van, hogy kihagyok egy napot vagy csak 1 sört iszok. De olykor előfordul hogy megiszok 1 üveg bort ha rossz paszban vagyok vagy kikészített a munka esetleg fél üveg töményet vagy 4 sört.De ez ritka. A sör a kedvenc italom a napi rutinom része az eseti 2 sör (nyugodtan le lehet pontozni)

Egy bizonyos szinten alkoholista lehtek de nem volt gond ha abbahagytam pár napra/hétre. Ha tudod tartani a szintet es nem növeled az adagot akkor ezen a szinten abba lehet hagyni az alkoholfogyasztást bonyodalmak nélkül.

Az igazi alkoholista remegő kézzel kel reggel, egesz nap az jár a fejében, hogy igyon másra nem gondol eladná az anyját is egy üveg borért erről a szintről egyedül már szinte lehetetlen visszajönni.

2021. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus nem az adagoktol fugg utolsó. Mint irtam: aki napi szinten fogyaszt alkoholt alkoholista. Tok mindegy hogy 1 sor vagy 1 kupica palinka, vagy 1 liter bor.
2021. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó ez tény most ez nem jelenti azt hogy felhagyok a napi rituálémmal azt sem jelenti, hogy nem tudok leállni akkor amikor csak akarok.

De akkor sem összehasonlítható az igazi alkoholistaval aki megiszik 10x ennyit és orvosi segítség nélkül nem tudja abbahagyni.

Azért legyen már a kettő között egy kis különbség ennyi erővel a magyarok háromnegyede alkoholista.

2021. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tény az tény.

Szerinted le tudnal allni. Gyakorlatilag eszedbe jutna, mivel napi szinten űzted ezt. De ez mindennel igy lenne amit napi szinten csinalsz.

Lehet kifogasokat keresni.. Nem mondtam hogy ezzel baj van. De a teny szerint alkoholista vagy ez vanxd.

Amugy en nem hinnen hogy "le tudnal allni". Elmondasod szerint ritka hogy nem iszol, vagy 1 sort iszol, esetleg borozol. De olyat is irtal hogy lemegy fel üveg tomeny.. Akkor szerinted ki az alkoholista? Mert kb ugyanazon a szinten lehetsz, csak mivel napi szinten iszod az adagodat, nem vonod meg magadtol, nem remegsz. De szerintem ha 2-3 hetre letenned lennenek kemenyen elvonasi tunetek.

2021. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez már alkoholizmus, kezeltetni kell!

Az adagok pedig folyamatosan növekednek majd, egyre többet fogsz inni.

Most még nem késő tenni ellene.

2021. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!