Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mihez kezdjek az életemmel ha...

Mihez kezdjek az életemmel ha csak magányra és természetre vágyom?

Figyelt kérdés
Elegem van a főváros állandó zajából, a rohanó emberek tömegétől, büdös füstök és szagoktól, csövesektől akik lehugyozzák az utcákat sőt elfoglalják őket és sorolhatnám még. Kiskoromban egész végig nyaralónkban éltünk vígan és szívtuk a friss levegőt ott. Miután állandóra felkerültem ide, már depresszióm is volt, öngyilkos hajlamok, betegségek és sorolhatnám még ezt is szintén. Ott lent nem volt ennyi problémám mint itt. Sajnálatos tény, hogy pont főúton lakok ahol van, hogy 2 percenként mennek a mentők, tűzoltók hangos zajaikkal. Munkát is nehezen találok, mert elszúrtam az iskolai éveimet kissé de ha találok valamit akkor azt tervezem, hogy pár évig dolgozok és gyűjtök pár milliót ami elég lenne az önellátáshoz és leköltözök valahova ahol süt a természet frissessége. Talán még a régi nyaralónkhoz is lemennék és ott hasznosítanám magam életem végéig nyugalomban és magányomban. Ott volt az életem, ismertem az összes utcát, kultúrépületeket, éttermeket, lakókat míg ott voltam, igaz kicsi de mintha az egész nekem lett volna teremtve olyan volt. Családom véleménye se érdekel, hisz állandóan lehangoltak, fekszenek egész nap, folyton a rosszon gondolkodnak. Nekem ez nem kell. 24 vagyok még csak és már a munkamentes életen gondolkozom távol a fővárostól. Van aki hasonló cipőben evez? Ti mit terveztek, hogy meneküljetek? Kilátástalannak tartom a jövőmet, munkám is max olyan amit nem szívesen de pénzért végeznék. Utána meg ezerszer többre tartanám a stresszmentes életet kinn a természetben. Köszi, hogy meghallgattatok. Egy elkeseredett 24 éves nő.:(

2021. jan. 23. 21:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Akkor irány a tanyavilág.
2021. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én együtt tudok veled érezni, olyan szempontból, hogy nekem is nyomasztó ez a városi közeg, én ha elköltöznék, akkor Pesttől nem messze, valami kis községbe, hogy azért ha kell hamar bejuthassak a városba. Nekem is elegem van az emberekből. Vagyis nem általánosságban az emberekből, hanem azokból akik mostanság körül vesznek, olyan leterhelőek, semmi életkedv senkiben, generálják a felesleges feszültséget, nagyon nyomasztó, és fárasztó, nincs nekem erre szűkségem. Dolgozni szeretnék viszont, de azt amit szeretek is természetesen, viszont egyelőre még tanulok, de örülnék, ha olyan jövőm lenne, amit elképzeltem, és lenne egy kis szabadságom is. Nagyon fiatal vagy te is, még simán kezdhetsz egy szakot az egyetemen, vagy valami fosz-os képzést, bármi ami érdekel még elérheted szerintem. Ne add fel ilyen hamar, mert tényleg nagyon boldogtalan lesz így az életed!
2021. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Ezt akár én is írhattam volna. Vidéki vagyok, de pár éve élek itt és a kezdeti izgalmat hamar felváltotta a "mit keresek én itt" érzés. Vágyom vissza a csendbe, a friss levegőre, de vidéken mégis mit dolgoznék? Semmi lehetőség nincs ott, az öneálló életmódon gondolkodom, de csórón sem akarok élni. :(
2021. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A nyaralónk egy kis községben volt igazából ahonnan csak 7 perc kerékpár út vezetett a központhoz ahol azért több minden volt és azt is eléggé bejártam. Nincs olyan szakma ami engem boldoggá tudna tenni, egyedül az író szakma de hát abból nem igazán lehet megélni meg híres sem akarok lenni, kiadni könyveket de írni szeretek. Belefáradtam a tanulásba is, elég sokat jártam iskolába próbáltam utána helyrehozni a dolgokat és már elfáradtam. Fogalmam sincs miért jöttem világra amúgy is, olyan mintha véletlen csöppentem volna erre a földre. Nincs célom ilyenkorban sem, csak sodródok az árral azt várom a végkifejletet, addig meg szeretném élvezni amit elvettek tőlem ami a természet volt és azt szerettem a legjobban.
2021. jan. 23. 21:20
 5/27 anonim ***** válasza:
Egy az egyben az én gondolataim... Csak egy kis házikóban szeretnék élni az erdő közepén mindenkitől távol, de ott ugyan miből élhetnék meg?
2021. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
3.Ezért gondoltam, hogy jó pár évig kibírom, hogy dolgozzak pénzért és abból talán eltartalékolok valameddig. meg hátha nyerek valamely lottókon vagy kaparósokból és máris csomó lóvé ami életem végéig kitarthatna. Családomat se fogom előre értesíteni szerintem, mivel tudom a véleményüket, max mikor indulok akkor szólok, hogy na megyek le a falunkba életem végéig azt nézhetem a reakcióikat. :D...
2021. jan. 23. 21:22
 7/27 A kérdező kommentje:
Esküszöm nektek, hogy a nyaraló község ahol voltunk (kisebb mint egy falu) az volt életem legszebb helye, olyan friss levegő volt ott, termál fürdő meg gyógyfürdők, gyönyörű búzamezők, szép neves utcák, hangulatos étterem esti zenével amit a házból is hallottunk, bringázni gond nélkül lehetett ember mentes utcákon búzamezőkön is, eső után az az üde frissesség illat...és mind ezt felváltotta a főváros büdös szagai, zajai, népe, rohanása hát szomorkodtam is, hogy elvették tőlem mindezt. Ott nőttem fel. Jobban ismertem egy egész községet mint ma a főváros egyes részeit.
2021. jan. 23. 21:26
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak azért írok, mert jól esik tudni, hogy van még valaki, aki így gondolkozik. Habár én kisvárosban élek, de sokszor eszembe jut, milyen jó lenne távol mindenkitől, csak abból élni amit magamnak megtermelek, amiért én dolgozom. Amióta ez a bizonytalanság tart, minden nap fantáziálok erről, mert már elveszett az emberekbe és úgy az egész társadalomba vetett hitem... bármikor kihúzhatják a lábad alól a talajt egy tollvonással....

Egy ilyen helyen amit Te is írtál, el lehetne kerülni azt a non-stop stresszt, ami egy átlag embert már kiskorától fogva napi szinten ér, és békésen, nyugodtan lehetne élni.

2021. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Most helyben fel is tudnék sorolni nektek pár utcanevet amik ott voltak, emlékszem egyszer ott lenn még körbe bicikliztem és felírtam az összes utcát ami van csak az a papír sincs már meg :D...
2021. jan. 23. 21:46
 10/27 A kérdező kommentje:
Vagy talán öregkoromra el is terveztem az életemet, mert fiatalon talán nehéz lenne ott éldegélni, de öregkorban simán nyugtató lehet. Budapesthez közel viszont nem tudok olyan falukat vagy községeket ahol olcsón is lehet házhoz jutni mondjuk 13 millió alatt..:( Pedig nagyon húz a szívem ehhez a községhez..bár ha lenne partnerem amit nehezen tudok amúgy is találni (leszbi vagyok) úgy könnyebb lenne elélni akinek szintén ilyen érdeklődése van meg felfogása.
2021. jan. 23. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!