Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Léteznek vajon olyan emberek,...

Léteznek vajon olyan emberek, akikben még fellelhető az intelligencia magasabb szintje?

Figyelt kérdés
26 éves nagyon optimista, pozitív gondolkodású meleg srác vagyok, évek óta egyedül vagyok, sok emberben csalódnom kellett, így eléggé aszociális lettem. Ráuntam az emberek gonoszságára, elegem lett, hogy egyszerűen hiába kerestem, nem találtam meg a lelki társamat. Nekem mindig is az volt a vágyam, hogy lesz 1 (nem több, nekem sosem kellettek érdek barátok) olyan ember az életemben, akivel leülök és megtárgyaljuk az ,élet dolgait', tanácsokat adunk egymásnak, jókat nevetünk néha, intelligensen, értelmesen, logikusan megbeszéljük a dolgokat. Nem azt nézzük, hogy kin milyen ruha van, ki honnan jött, kit szeret stb stb, hanem eltekintünk teljes ezektől és egyszerűen csak élünk a pillanatnak. Kicsit olyan ez, mintha egy másik én-t keresnék, aki szintén nyitott, kedves, optimista, nem agresszív és akivel bármiről lehet beszélgetni, akinek átadnám a tudásomat, ő is nekem. És az a fura, hogy én már 16 évesen is erre vágytam, a felnőttek társaságát kerestem, nem érdekeltek a gyerekes dolgok. Próbáltam meleg társaim között keresgélni, de inkább csak még jobban megundorodtam attól a világtól, szánalmas hogy mindenki csak azt akarná, szóval felhagytam a dologgal és soha többet nem keresnék ott, soha. Igazából nekem egy lány partner lenne a legjobb beszélgetőtársnak, vagy egy hetero srác, aki el tud tekinteni attól, hogy velem mi a helyzet, tudom hogy a heterok ettől tartanak, de én tényleg más vagyok mint a többi, de egyébként teljes mértékben megértem miért van előítélet, komolyan, sajnos én már évek óta eljutottam arra a pontra, hogy sorstársaimat nagy ívben kerülöm, hatalmas ívben. Na de ez a kérdés most nem erről szól, ez csak egy info volt rólam. Szóval...nem tudom, szerintetek mit tegyek? Azt mondják, hogy nem kell keresni, az ember egyszer megtalálja a lelki társát, de ez nem jött be. Ha keresem, akkor az sem jó. Nem tudom, veletek volt már hasonló, hogy azt éreztétek: hú, ez a világ tele van romlott emberekkel, vajon vannak még értékekkel rendelkező egyedek vagy nincsenek?

2021. febr. 20. 21:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

6: igen, az erkölcsi hulladék jelző megfelelő kifejezés abszolút. Egyébként köszi a véleményt meg a jó kívánságot, nem adom fel persze.


9: kifejtenéd kérlek? Érdekelne mire gondolsz pontosam.


8:nehéz ezt körülírni, hogy mit keresek...a lelki társat úgy értettem (lehet rossz a kifejezés), hogy például hasonlóan gondolkodik, mint én és érzem azt az illetőnél, hogy igenis lélekben is jelen van. Ezt nagyon nem lehet megmagyarázni, gondolom van egy olyan érzés, ha két megfelelő ember összetalálkozik, akkor minden csak úgy jön magától. És ezt nem szerelmileg értem. Na mindegy, tényleg bonyolult dolog ez.

2021. febr. 21. 11:57
 12/13 A kérdező kommentje:
10: igen, neked is igazad van.
2021. febr. 21. 11:58
 13/13 A kérdező kommentje:
Meg arra is kíváncsi lennék, hogy tényleg: most próbálkozzam a kereséssel vagy majd egyszer jön valaki amikor nem számítok rá? Mert valljuk be, ha például egy ismerkedős oldalon leírom azt, hogy én értelmiségi embert keresek tartalmas beszélgetésre, meg leírom ezeket a dolgokat, akkor tuti körberöhögnek. Máshol meg hol keressek?...az utcán nem szólíthatok le embereket, nem is akarok mondjuk. Kicsit olyan veszett ügynek látom ezt, persze nem szabad feladni, csak olyan nonszensznek tűnik az egész.
2021. febr. 21. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!