Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a siker az életben? Egyensú...

Mi a siker az életben? Egyensúly? 20/F

Figyelt kérdés

Egy fél órája edzésről hazafele vezetve a következőkön gondolkodtam.

Folyamatosan dolgozok azért, hogy sikeres legyek az életben. Csinálom a sulit, elég nehéz a szak, jól lefoglal, mellette sportolok és úgy érzem, hogy jó úton haladok afelé, hogy szép karriert fussak be. Viszont. Emellett nem sok idő jut a barátaimra, másokra. A családomon kívül napi szinten olyan 2 emberrel beszélek kb. Másokkal csak elvétve. Haverjaimnál, unokatesóimnál, exemnál azt látom/láttam, hogy naponta rengeteg emberrel beszélnek, folyton buliznak stb. Sokszor antiszocnak gondolom magam ezek miatt, pedig vágyom mások figyelmére, egyébként valahova az extrovertált és az introvertált közé lőném be magam. Nyílván ez az egész gondot jelent például a barátnő-találásban is - ha ismerkedem egy lánnyal, akkor amíg szimpi, tudnék vele lenni egy komoly kapcsolatban, addig érdekel stb, de ha nem, és csak barátnak tudnám elképzelni, akkor egyszerűen nem tudom vele fentartani a kapcsolatot (minden más fontosabb lesz).

Na, de lényegre térve, nem tudom mitévő legyek... Fontos a "karrier" (ez rossz szó rá, de nem tudok jobbat, személyes élet?), meg a társasági élet is, de nem tudom hogyan találjam meg az egyensúlyt 😕

Ha valakinek van segítő gondolata ehhez az egészhez, akkor azt szívesen fogadom. Köszönöm előre is!



2021. febr. 24. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Tök mindegy, a végén úgyis mind meghalunk
2021. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Egy a lényeg: mindig arra gondolj, olyat tégy, ami nem másoknak való megfelelésről szól, hanem a saját érdekeidről. Fiatalon élni is kell, ez a "suli-edzés-különóra-szolfézs-este összecsuklok-nincs hétvégém és magánéletem" életforma felesleges, hacsak nem érzed, hogy neked így a legjobb. Fontos az életre felkészülni, tanulni, karriert építeni, de nem szabad, hogy ez fölegye az embert. Az életminőség nem csak a pénzen és az elismertségen múlik, hanem az össz közérzeten is.
2021. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi kettes! :) átgondolom
2021. febr. 24. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát ezt így hülyén hangzik leírni de próbáld megtalálni azt az egyensúlyt ami neked megfelelő. Ne foglalkozz mással. Az király H fejleszted magad és jó szakmát tanulsz, szval a buli miatt nem lenne érdemes ezt feladni. Amikor van egy egy viszonylag könnyebb heted akkor be tudsz szorítani több tàrsasági programot, nem?
2021. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Be tudnék, csak mostanra már javarészt kiestem a régi bandából 😅 (amúgy nem is bánom teljesen, mert nem egyezett teljesen az értékrendem pár emberrel) néha - évi 2x - azért még találkozom velük.

Az is baj, hogy nekem így suli alatt teljesen bizonytalan, hogy mikor lesz egy szabadabb időszakom. Amikor meg van ilyen, akkor általában jön valami családi program vagy ilyesmi... Néha amúgy úgy érzem, hogy túl sok dolgot akarok csinálni egyszerre.😕

2021. febr. 24. 19:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiatalok vagyunk mindketten, egyelőre fókuszálj a karrieredre. 30 éves korod után lesz időd foglalkozni minden mással.
2021. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg én is 30 előtt vagyok és tudom amikor már nem bírtam akkor az elején még egy névnapra sem mertem nemet mondani..csak kötelességének éreztem ezeknek a programoknak egy részét, aztán priorizàltam, és lehet néha félig kamu szöveggel, de úgy csináltam h nekem jó legyen, persze mérlegelve azt h akik igazán fontosak nekem a családban azokkal töltsek inkább kevesebb de minőségi időt.
2021. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A többi választ és a leírást nem olvastam el, bocsi, de csak a kérdésre válaszolva, szerintem az a siker, ha elégedett és/vagy boldog vagy. Tök mindegy, hogy ehhez neked milyen kicsi vagy milyen kapcsolatok kellenek, ha azt tudod mondani, hogy inkább vagy elégedett ah egészesszel, mint elégedetlen, akkor én azt hívom sikernek.
2021. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Közben betaláltak az MLMmel xDD

Bármilyen egyéb üzleti cucccal - még ha nem is MLMnek hívjuk, nem ez a lényeg - légyszi ne keressetek meg 😅 ilyen szempontból stabil lábakon állok, illetve nem is lenne rá időm xD

2021. febr. 24. 20:38
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Spiritualitás megtalálása.
2021. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!