Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek többsége csak...

Az emberek többsége csak szerintem egy gyökér?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy mindenki, biztosan vannak kivételek, de én úgy vettem észre, hogy az emberek túlnyomó többsége egy saját érdekeit néző, képmutató gec*láda.


21 évesen ott tartok, hogy nincsen egyetlen egy normális barátom sem, nem is beszélve a párkapcsolatokról. Régebben volt pár olyan ember, akire azt mondtam, hogy a barátom, viszont szinte mindegyikről kiderült, hogy csupán érdekből barátkozott velem, így amikor vége lett a középiskolának, varázsütés szerűen szinte mindegyik eltűnt az életemből.


Párkapcsolati téren is nagyon hasonló a helyzet, próbálkoztam pár lánnyal, de általában vagy szórakozott velem az adott illető, vagy megpróbált kihasználni.


Most 21 évesen ott tartok, hogy próbálom minimalizálni a társas kapcsolataim nagy részét, mert már 10 perces ismeretség után le tudom szűrni, hogy az illető azért akar velem barátkozni, mert tényleg érdekesnek tart, vagy azért, mert az egyetemi jegyzeteimet akarja.



2021. febr. 25. 09:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyébként hasonló válaszokat várnék, mint amit az egyes válaszoló megfogalmazott, érvekkel alátámasztva, szóljon az az érv bármiről, csak legyen értelmesen megfogalmazva és alátámasztva. Egyébként örülök, hogy neked nincs ilyen negatív tapasztalatod az emberekkel.
2021. febr. 25. 12:04
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha mindenki szembe jön, lehet te mész rossz sávban. Azt kellene kideríteni, hogy miért vonzod az ilyen embereket. Vagy legalábbis miért tűnik úgy.
2021. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

Én ugyanazt tapasztaltam eddig, amit te, kérdező, de a párkapcsolatokban nem, és nagyon boldog vagyok a párommal, viszont a barátaim... Azok nem igazán vannak többé.

Amikor kapcsolatuk lett, eltűntek, vagy csak szórakoztak velem, nem tisztelték az időmet, vagy lelki szemetesláda voltam.. A lényeg, hogy nem szamíthattam rájuk, amikor nekem lett volna szükségem rá.

Fiúk között voltak kivételek, de komoly párkapcsolat mellett meg nem akarok túl szoros barátságot velük, mert örök vita forrás volt mindig is, de a lányokban meg folyton csalódtam és csalódok folyamatosan... És fogalmam sincs, mit rontok el. Magam körül azt tapasztalom, hogy mások nem ilyen lányokkal barátkoznak, de én mindig őket fogom ki.

2021. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Teljes mértékben egyet értek veled kérdező sajnos én is ezt tapasztaltam hogy az emberek többsége egy szemétláda önző és csak az érdekek vezérlik őket. Addig szeretnek amig hasznuk van belőled. Párkapcsoat terén is ugyanez a helyzet nagyon nehéz megtalálni az igazit én is ezt tapasztalom. Ugyan úgy vagyok mint te már 10 perc beszélgetés alapján ki tudom szűrni hogy milyen az illető nagyon jó emberismerő vagyok.
2021. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
100%ban egyetértek veled kérdező
2021. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem, nem csak te gondolod így...


... Szóval nagyon fontos, hogy ezekkel az emberekkel is jóindulatúan viselkedj, segítőkészséggel és megértéssel fordulj hozzájuk!


Amúgy meg, ahogy majd telik az idő és egy kis önismeretre teszel szert, rájössz majd hogy te magad is mekkora gyökér vagy - csak másféle képpen; és meglátod, tulajdonképpen milyen sok hasonlóság is van közted és más gyökerek között.


- Addig is, próbálj meg kedves lenni!

2021. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
16: ja-ja, nem véletlen a mondás, hogy "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten".
2021. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
27%

"21 évesen ott tartok, hogy nincsen egyetlen egy normális barátom sem"

Tudod, ha mindenki szembejön az autópályán akkor talán el kellene gondolkodni, nem te vagy-e rossz sávban...

2021. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!