Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szociálisan gyökér vagyok,...

Szociálisan gyökér vagyok, hol a kiút?

Figyelt kérdés

Gimiből nincs egy ismerősöm se, érettségi óta (másfél éve) dolgozok (online munka, kapcsolattartás is online) gyakorlatilag ki se mozdulok a házból.

A baj az, hogy hiába megyek emberek közé, annyira elszoktam ettől a közegtől, hogy meg sem merek szólalni, a szemkontaktust kerülöm...egyszerűen félek az emberektől.

Hogyan legyek oldottabb?

21F



2015. febr. 1. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos csak gyakorlással.

Az önbizalmadat kéne fejleszteni.

Nem muszáj rögtön emberek közé menni, (bár az lenne a leghatásosabb szerintem) a neten skype-olhatsz vagy video chat-elhetsz idegenekkel.

2015. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igyál meg egy sört, mielőtt emberek közé mész. Nekem az elején az sokat segített az ismerkedésben. De arra is vigyázz, hogy ne rúgj be, mert nem mindenki tartja menőnek a részegeket! (sőt, a normális emberek többsége nem rajong értük)
2015. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonló problémával küzdök, annyi különbséggel, hogy én nem félek az emberektől, hanem iszonyatosan idegesítenek. Rendesen dührohamot kapok tőlük. Leginkább az értelmetlen fecsegésük, vagy ha valaki önző parasztként viselkedik. Viszont melózni muszáj, úgyhogy most nagyon off leszek, de priviben megírnád mit dolgozol? Minden vágyam egy online munka.
2015. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nem utálom az embereket, ideges se leszek tőlük, sőt, alíg várom, hogy elvegyüljek köztük néha.

Az a gond, hogy ha elmegyek egy-egy találkozóra, csapatépítésre, ide-oda, túl nagy jelentőséget fordítok neki, és begörcsölök hogy elrontok valamit, hülyeséget mondok, grimaszolok, kiröhögnek...igen, valószínű az önbizalmam nem ok

2015. febr. 2. 00:09
 5/7 anonim válasza:
velem az van hogy eloben nem jut eszembe semmi, hogy mit mondjak ezert aztan hosszu csend szunetek szoknak lenni mikor valakivel talalkozok
2015. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Louise L. hay Éld jól az életed most!

szerintem egyáltalán nem elavult gondolatok vannak a könyvében, hanem isgenis olyanok, amiket érdemes megszívlelni, követnivaló: Bemutatja, hogyan váltsunk negativ gondolatokról minket, céljainkat segítő pozitivakra, hogy megtapasztalásaink is olyanok legyenek, amiket szeretnénk, merthogy gondolataink alakítják megtapasztalásainkat!:

2015. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolso : koszonom, megnezem :)
2015. febr. 8. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!