Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon sok mindent kibírtam...

Nagyon sok mindent kibírtam az életben, de ezzel már nem tudok megküzdeni?

Figyelt kérdés
Sajnos válogatott rossz dolgok történtek az életemben. Nagyon durva, és sok méltatlan szituáció szerepelt benne. Gyakorlatilag egy tragédia volt az egész már egészen kis koromtól kezdve. Rengeteg mindent elvettek tőlem, és helyette keserűséget adtak. Sajnos úgy élem az életem, hogy egyedül maradtam a világban. Se szüleim, se rokonaim, se testvérem. Borzalmas pokoli dolgokat művelt velem,illetve anyámmal is apám. Illetve a szülei is szörnyetegek voltak. Anyai nagyszülők már nem éltek amikor megszülettem. Sajnos anyám is hasonlóan gyarló dolgokat tett, és a végén elhagyott. A viszonyunk teljesen tönkrement. Nem is nagyon keressük egymást. Nem tudok kit felhívni,ha szeretnék beszélni a szüleimmel. Nem tudok hova hazamenni. Nem tudok kihez fordulni ha azt érzem hogy szükségem van a szüleimre és a család melegére. Pokolian nehéz. Nagyon magányosnak érzem magam és gyökértelennek. Nem tudok kitől segítséget kérni ha bajban vagyok vagy csak arra vágyom, hogy azt érezzem nem vagyok egyedül a gondjaimmal mert ott van a családom akikbe kapaszkodhatok. Párom sincs. Nem tudom feldolgozni, hogy magamra maradtam az életben. Ez a legrosszabb ami egy emberrel megtörténhet. Képtelen vagyok ezzel együtt élni. Nagyon sokat gondolok a halálra és egyáltalán nem érzek már semmiféle rosszat amikor erre gondolok. Napról napra egyre nagyobb megnyugvással gondolok arra hogy a kötelet a nyakamba teszem. Nincs kit mit hátrahagynom. Nem tudok másra gondolni mert ezt képtelen vagyok tényleg feldolgozni és ebben jól lenni. Mit tehet egy olyan ember akinek nem maradt senkije?
2021. márc. 24. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem dettó ugyanez a helyzet Kérdező, minden barátom elhagyott. Magadban kell megtalálni a kapaszkodót, csak így megy. Ne a többi embertől függjön a te boldogságod, hanem saját magadban találd meg azt. Pszichológus, új hobbik, sportolás segíthet, illetve csak találsz 1-2 igaz barátot. Ha már van 1 igaz barátod, te vagy a világ leggazdagabb embere.
2021. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim de a családot nem képes ez sem visszaadni
2021. márc. 24. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 14 éve nem tartom a kapcsolatot a családommal, de nem érzem azt, amit te. Nekem megváltás, hogy ezek az emberek már nincsenek az életemben, enélkül sosem tudtam volna felállni és megerősödni. Nekem a barátaim fontosabbak, mint a családom valaha volt és rájuk valóban számíthatok életem során, ellentétben a vérrokonaimmal. Engedd el a család romantikus idilljét, ne arra koncentrálj, hogy mid nincs, hanem mérd fel mid van, mit akarsz elérni és indulj el az arra vezető hosszú úton. Meg fogja érni!
2021. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem maradt senkid. A te életedet is meg akarja valaki menteni, mégpedig az a részed, amelyik egyáltalán nem akarja a halált. Mivel, ha minden porcikád az örök megnyugvást kívánná, nem írtad volna mindezt le ide.

Kissé összeszedetlenek a soraid, amiből látszik, hogy te sem igazán tudod, mit miért csinálsz, ill. minek miért kellett megtörténnie. Tudod, a múltat sosem fogod tudni magad mögött hagyni. Mindig ott lesz veled, kérdés, hogy miként használod fel. A nehéz gyerekkort igenis meg lehet bosszulni. Hisz nem arra vágytál, hogy majd egy nap mindez véget ér? Hogy nem lesz többé olyan nap, mikor te vagy elnyomásban?

Egy olyan ember előtt, mint te, sokkal kevesebb akadály van, mint gondolnád. Egy munkahelyi megmérettetés során például, lehet neked sokkal kevésbé okoz majd gondot egy racionális, ámbár másoknak kockázatosabb ügy, mint másoknak. Próbálj meg minden sérelmedből előnyt kovácsolni.

Az ember pedig, akire vársz, el fog jönni. Előbb vagy utóbb, de ott lesz melletted valaki, akivel megoszthatod majd a problémáidat. Arra pedig igazán megéri várni, hogy a későbbiekben a te gyermekednek ne azon járjon majd ennyi idősen az agya, hogy mégis miért érdemes élnie.

Ez a legnehezebb rész, tele kihívással. Viszont, ha ezt az időszakot sikerül leküzdened, onnantól megállíthatatlanná válsz, s minden dolog ami miatt most aggódsz, sokkal kisebbnek fog majd tűnni. :)

2021. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem azokra az emberekre vágyom akik ezt tették vele hanem egy normális szerető családra
2021. márc. 24. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátok többet érnek olykor, mint a család. Család az, aki szeret téged. Én ezt vallom.
2021. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátaiddal jóba vagytok, akkor ő a családod.
2021. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En nem hiszek a csalad mitoszaban. Az eletemben minden fontos szereplo ismeros, barat, szomszed. Nemcsak barati, hanem olyan kapcsolatokat epitettem ki, hogy ha kell, a szomszed neni patyolgat, ha beteg lennek, persze nem covid, es vittem mar korhazba latogatni rendszeresen.

Tudom, irtad, mas a te eleted.

De a csalad miatti sirast kellene elengedni. Jo emberi szot adhatsz, kaphatsz barmennyi idosen, barmilyen helyzetben.

2021. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Az édesapád mindenki aki életre nevel.

Az édesanyád mindenki aki szeretetre nevel.

A testvéreid kik akkor?

Azt hiszem jobban is megmondta ezt már valaki:


"Ekkor megérkeztek anyja és testvérei; kint megállva beküldtek hozzá, és hívatták őt. 32Körülötte pedig sokaság ült, és szóltak neki: „Íme, anyád, a fivéreid és nővéreid odakint keresnek téged!” 33De ő így válaszolt nekik: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 34És végignézve a körülötte körben ülőkön, így szólt: „Íme, az én anyám és az én testvéreim. 35Aki az Isten akaratát cselekszi, az az én fivérem, nővérem és az én anyám.” "


Ezt az, aki bántott, nem tudja. De te tudd magadban.

Ezt az, aki segít és kiáll melletted, lehet, hogy nem tudja. De te akkor is tudd magadban.

2021. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!