Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan fog tudni segíteni a...

Hogyan fog tudni segíteni a pszichológus,ha nem beszélek vele őszintén a problémákról?

Figyelt kérdés
Nem tudok teljesen őszinte lenni.

2021. ápr. 11. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden függ a pszichológus mentalitásától is. Előfordulhat, hogy felveszi a kesztyűt és elkezd veled egy körkörösen, önmagába visszakanyarodó, végtelen játékot játszani, - ez inkább akkor van így, ha ő maga is jellemtelen és csak az érdekli, hogy fizess neki a körökért. Ha szorult bele jellem, akkor felnyitja a szemedet, hogy nem kellene hülyének nézni és/vagy értelmetlen oda járnod, amennyiben nem működsz vele támogatólag együtt. A tévhitekkel ellentétben nem az a feladata egy pszichológusnak, hogy megoldja a páciensének problémáit, hanem az, hogy feltárja a lélektani problémáit és az annak megoldásához vezető útnak a megkeresésében segítséget, útmutatást nyújtson.
2021. ápr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha friss a pszichologus es a kliens kozotti kapcsolat, akkor eloszor a bizalmat kell kierdemelni/kiepiteni. Nalam ez hosszu folyamat volt.

Annak ellenere is, hogy mar a masodik alkalommal nyiltan megkerdezte, hogy szuz vagyok-e.

Nekem tobbszor mondta a pszichologusom, hogy ugy erzi, nem mondok el dolgokat. En nem ereztem ugy :) szoval ha jo a pszichologus, eszre fogja venni es szova is teszi.

Van egy szerintem jo cikk a neten arrol, hogy miert hazudnak a kliensek a pszichologusnak, es ezt egy pszichologusnak hogyan kell kezelnie. Szerintem erdemes elolvasni :) (google: hazudni pszichologus)

En is sokara mondtam el neki torteneteket - honapok kellettek ahhoz, hogy tenyleg elfogadjam, hogy o ertem van es nem fog bantani. Tobbszor visszautalok korabbi temakra, amikor felismerek valamilyen osszefuggest.

De hazudni soha nem hazudtam.

Szerintem lepesrol lepesre haladj, Kerdezo, ha ugy erzed, elsore sok lenne. A jo pszichologus erezni fogja ezt, de kozben feszegeti a hataraid (nalam legalabbis ez van). Sok sikert!

2021. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem légy őszinte vagy ne járj.

itt névtelenül is ki tud beszélni legjobb esetben kapsz jó tanácsokat bár nem orvosi segítség.

2021. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Apránként mond el akkor hogy mi a gond. (Nem szégyen az azért vagy ott hogy mondjon valami okosat a gondodra)

De nyugodj meg biztos hallott már cifrább történeteket is a tiednél.

2023. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!