Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Eléggé egyedül vagyok, se barátom, se párom nincs. Otthonról dolgozom, így alig járok valahova, kb. elmegyek a boltba és annyi, főleg hogy a jelenlegi helyzetben nincs is túl sok lehetőség. Van hogy egész nap nem beszélek senkivel se és ez baromira nyomasztó.

Már motivációm sincs semmihez se, kb. csak nézek ki a fejemből és tanácstalan vagyok mit tegyek.

Jön az, hogy próbáljak meg neten ismerkedni, csoportokhoz csatlakozni stb. és próbáltam is az utóbbi egy évben, de nem volt túl sikeres. Pedig szerintem - meg mások szerint is - normális vagyok, normálisan nézek ki, normális körülmények között élek, egyedül.

F/30 - Bp


2021. ápr. 13. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltál egy korona előtt? (Nem kötekedésből, csak érdekel, hogy mi a probléma igazi forrása, pl akkor szakítottál/ elkoptak a barátaid, vagy előtte is magányos voltál)
2021. ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már korábban elkoptak a barátok, új barátságokat meg nem sikerült kialakítani. Korona előtt is magányos voltam, valamelyest segített, hogy dolgoztam és volt valami kontaktom kollégákkal, de nem éreztem jól magam már akkor sem. Viszont terveim voltak, hogy megpróbálok valahogy kitörni ebből a helyzetből, viszont már terveim sem igazán vannak. Szóval ez már covid előtt is aktuális volt, viszont azóta sok minden történt, személyiségem is változott, valamelyest kinyíltam (előtte nagyon zárkózott voltam), de nem tudok merre nyitni jelenleg.
2021. ápr. 13. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Hobbizz! Biztos van valami, amibe már egy ideje bele szeretnél vágni, csak sosem volt jó alkalom. Attól függően, hogy milyen hobbi(ka)t választasz, ha a járványügyi helyzet engedi, be tudsz integrálódni csoportokba, klubokba is. De addig is le tudod kötni magad.


És javaslom, hogy alapos utánanézés után vegyél magadnak egy cserép szobanövényt. A korlátozások alatt nagyon sokan kezdek el szobanövényekkel foglalkozni. Kevesebb pénzt, időt, energiát igényel, mint bármilyen háziállat, viszont élőlény, lehet rá vigyázni, figyelni, ahogy fejlődik. És nem néz hülyének, ha hozzászólsz ;)


Ha nincs motivációd, akkor haladj kis lépésekben, légy büszke rájuk, köszönd meg magadnak, hogy tettél valamit magadért és próbálj meg rutint kialakítani. 1 nap kihagyott nap még nem gond, 2 után viszont sokkalta nehezebb visszatérni a ritmushoz.

2021. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: Sajnos hobbik már nem kötnek le, mert egyszerűen társaságra vágyom. :/ Pedig próbáltam sok mindent, de egyszerűen unom egyedül. Vannak növényeim is, de annyit azért nem lehet velük foglalkozni, hogy lekössenek. Azért köszi a tanácsokat.
2021. ápr. 16. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt tudnám neked javasolni, hogy csatlakozz keresztény fiatalokhoz. Lehet, hogy ilyenben nem gondolkodtál eddig, de egy próbát megér. Ha érdekel, tudok ajánlani esetleg gyülekezetet is, ahova ha elmész, szerintem kialakulhatnak barátságok.
2021. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!