Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tovább? Mit kezdjek...

Hogyan tovább? Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören próbálok fogalmazni, nem szeretnék unalmas lenni.

-Nincsenek barátaim, ez az én hibám sajnos, későn ismertem fel ezt, megpróbáltam helyrehozni, de nem lehet.

-A családommal kritikán aluli a kapcsolatom.

-Elfoglalnám magam ha nem egy tanyán laknék, de így nincsen túl sok lehetőség.

-Mindigis dolgoztam gimi mellett, erre most semmi diákmunka, ha megszakadok sem.

-Izgulok az egyetemi felvételi miatt. Másik viszont, azt se tudom, akarok-e egyáltalán egyetemre menni, vagy csak az elvárások miatti belső kényszer miatt jelentkeztem.

-Folyamatosan csak arra tudok gondolni, bárcsak ne csesztem volna el az életem. Vagy legalább meg se születtem volna.

-Van egy barátom, akit nagyon szeretek, de nagyon haragszom rá. Nem érzem, hogy szeret, hiába mondja, a tetteiben nem nyilvánul meg.

-Itthon folyamatosan a szüleim vitatkozását hallgatom, amibe mindig belerángatnak.

-Valahogy mindenki szerint mindenki más jobb nálam.

-Ha valaki esetleg keresne is, csak valamit kérni akar, utána lekoptat.

-mindig magányosnak érzem magam.

Nagyjából ezek miatt úgy érzem, hogy ha eltűnnék örökre senki nem venné észre, sőt szívességet tennék a világnak.

Fogalmam sincs, merre tovább. Látom, hogy ez így nem jó. De azt nem látom, hogy merre kellene tovább mennem, hogy jobb legyen.



2020. júl. 10. 23:59
 1/3 Eszter_1984 válasza:
47%

Szia. Hat miert nem irsz naplot? Rnegem az nagyon sokat segitett. A szuleim nagyon sokat veszekedtek gyermekkoromban, nagytatamnal laktunk, edesanyam elment dolgozni 3 evig mas orszagba a penz miatt, semmi penzt nem tett felre... apam iszakos volt amig be nem toltottem a 18 evet.....az egyik nagymamam kimutatta rendszeresen hogy jobban szereti a masik unokakat, en csunyanak ereztem magam, mindig halottam mikor kezdodott az iskola hogy nincs penz fuzetekre stb. Mindig probaltam keves vizfesteket hasznalni mert draga.

Na de azert nem volt okyan rossz, mert ott voltak a naploim. Azok minden nap segitettek nekem. Amig meg nem ismertem a ferjemmet 18 evesen ( barcsak ne ismertem volna meg soha, de ez mas tema) 12 naplom volt. Mivel kivancsi volt hogy miket irtam es kezdte keresni es olvasgatno egy este elegettem a daniel kalyhaban az egeszet.

Barataim sok volt, mindig szerettem szociozalni. Olvasni meg imadtam.

Most ha belegondolok nem volt rossz gyermekkorom, sot boldog voltam nagyon akkor. Mert volt naplo, barat, baratnok es konyvek.

Akkor te most azt akarod mondanni, hogy a 21- ik szazadban maganyos vagy? Nincsenek barataid? Szerez magadnak!! Unatkozol? Olvas!!! Le vagy torve? Irj naplot!!!

Keress fel egy okos embert es levelez vele( de nem tobb).

Sok sikert. Ez depreszio es en tudom mit jelent az hidd el. Csak akarat kell. Nekem regebb megvolt.

2020. júl. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
14-15 évesen írtam naplót. Anyukám megtalálta, elolvasta. Kigúnyolt, amiért "gyenge hisztis kislány" voltam, jól nyakonvágott, aztán elmondta mindenkinek, hogy miket írtam.
2020. júl. 11. 00:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem mióta abszolút nem érdekel, hogy vannak-e barátaim vagy nincsenek, azóta lettek. Ha mész egyetemre és teheted, menj koliba. A barátságos dolgot meg ne eröltesd, csak próbáld meg természetesen kezelni a barátoddal a kapcsolatot, ne akarj többet annál, mint ami természetesen jön, mert nem erölködéssel kell fejleszteni a kapcsolatokat, hanem érzésből, úgy, hogy mindkettőtöknek kellemes legyen a közösen töltött idő.


Próbálj meg picit saját magaddal foglalkozni és ez nem azt jelenti, hogy a sanyarú sorsodon rágódj, hanem olyan dolgokat csinálj, amitől tudod, hogy boldog leszel. Ha saját magadra koncentrálsz, akkor egy idő után mikor a családi vitába próbálnak belerángatni, olyan természetesen fog kijönni belőled az, hogy "nem érdekel", "hagyjatok békén ezzel", "semmi kedvem ehhez", hogy ők fogják rosszul érezni magukat amiatt, hogy megpróbáltak belerángatni. De ehhez mindenképpen rendbe kell tenni az önbizalmadat és saját magaddal foglalkozni, hogy érezd úgy, hogy neked saját életed van, saját céljaid vannak és ez minden emberi lénytől független. Ezek nem egyik napról a másikra alakulnak ki. Tervez el kisdolgokat és csináld meg. Olyan dolgokat amik előrébb visznek az életben. Minél több kis sikered lesz, annál jobban tudatosul benned, hogy amit elképzeltél, az megvalósul és ettől lesz önbizalmad is. Pl. kezdj el gyúrni vagy fogj neki tanulni egy nyelvet esetleg dolgozz a saját öltözködéseden/stílusodon, lényeg, hogy foglalkozz valamivel. A barátságaidat meg természetesen próbáld meg ápolni semmiképp ne legyél eszelős és ne is erölködj.

2020. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!