Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Hogy kicsit szűkítsem a tág kérdéskört..


Felnőtt emberként úgy, hogy panaszra nincs okom, mégis rosszul érzem magam. Tudom rengeteg ember él a létminimum alatt, szörnyű körülmények között, így panaszkodni kicsit szégyellek, de leírom, ami bennem van.


Van hol laknom, van autóm és minden napra van kajám. Igen ez nagyon nem alap mindenhol! (Én se keresek túl sokat) Van egy párkapcsolatom, ami hát.. nem a legfényesebb de van.


Mégis egy furcsa érzés kerülget rég óta. Minden olyan monoton, sablonos, nem találom a helyem a világban. Más olyan könnyen elfogadja a munkáját, az életét, én meg csak nézek rájuk, hogy sose vágytak többre? Soha nem így képzeltem el a felnőtt létet.


Úgy érzem depressziós vagyok, mert megragadtam az életben. Ezt kellene csinálni a nyugdíjig, aztán szépen csendben meghalni? Mire jó ez az egész?



2021. máj. 23. 08:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10%
És az ötös válasz miért van lepontozva?
2021. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
32%
Meg kell találni az élet értelmét, mert van. Éreztem magamat is hasonló helyzetben, mint te. Állítólag az ember többször újjá születik, hogy küldetést teljesítsen, éljen, azután meg már többször nem térünk vissza a földre. Próbáld elfoglalni magad, és valahogy átvészelni, és kilábalni a depresszióból, mert sajnos ez az élet. Nehéz, rossz stb. Valaki élvezi, valaki nem.
2021. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat!
2021. máj. 23. 17:52
 14/16 anonim ***** válasza:
2/13 nagyon jó. Őszinte kérdés, őszinte válaszok.
2021. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
46%
Az életnek csak akkor van értelme ha van aki szeret és biztonságban érzed magad mellette. Máskülönben csak kínszenvedés minden perc.
2021. máj. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A 4-es is jókat ír. Kellenek célok. Én pl a jogsit szeretném jövőre elkezdeni és letenni. Még abban az évben venni akarok egy autót.

Idővel venni akarok lakást és kényelmes életszínvonalat szeretnék. Ehhez fejlesztenem kell önmagamat, új skilleket szerezni stb. Ezek is folyamatban vannak.

Tehát egyszerre több cél lebeg előttem és mindennap azon dolgizom, hogy közelebb kerüljek hozzájuk. Lassan haladok, de biztosan.

2021. jún. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!