Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

De tényleg, mi a fene az értelme az életnek? Szerintem az összes dolog, amire azt mondják, hogy “emiatt érdemes élni” csak önámítás. Minden napunk, hetünk, hónapunk, évünk ugyanaz, tanulunk, majd dolgozunk, majd talán lesz családunk, utána meghalunk és semmi nem lesz többé, senki nem fg ránk emlékezni és mi sem fogunk semmire emlékezni, megszűnünk létezni. Rengeteg hobbim volt/van, imádom a művészeteket, zongorázom, rajzolok, sorozatokat nézek, olvasok, stb... de ezek mintha csak enyhítenek a mindennapos retkes kínon, hogy egy értelmetlen faszsàgnak látom az életet. Nagyon nehéz gyerekkorom volt, azt hittem sikerült a szarból kilábalni, de úgy látszik nem tudok változtatni az életfelfgásomon, hiába a pszichológus meg az antidepresszáns, egy nyomorult maradok egész életemben. Az elmúlt 10 évben rengeteg kudarc és tragédia ért, amire nem térnék ki, mert hosszú és sok. A legszomorúbb viszont, hogy folyamatosan teszek az ellen, hogy szar az életem. Tanulok, melózok ha tudok, kitöltöm a szabadidőmet, van egy komoly kapcsolatom, mégis azt érzem, hogy nincs esély arra, hogy valaha élvezzem az életet, és mintha már nem is akarnám. Gonosznak látom az embereket, folyamatosan úgy érzem, hogy mindenki egymáson tapos, önző és közömbös, és azong gondolkodom ilyenkor, hogy a fäszért vagyok én itt. Ki akarom nyírni magam, de sosem fogom, mert túl gyáva vagyok hozzá és sosem merném megtenni.

Ha szerinted csak egy szánalmas, nyávogó, önsajnáló kretén vagyok, nyugodtán olts le, leszarom.

Ha valakinek van tapasztalata, tanácsa, hogy tudnám elviselhetőbbé tenni az életet, annak megköszönném a tanácsát.

22f


2019. jún. 11. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért élsz, mert megfogantál és megszülettél.

Az értelme az, amit te adsz neki.

2019. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42
2019. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tortaszelet pl. nagyon finom. Ha jo fej vagy akkor meghívlak egyre.
2019. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező sajnos én is így látom a helyzetet ahogy te. Az életnek semmi de semmi értelme nincs is benne semmi jó. Az ember csak küzd és szenved a semmiért. Lány voltam 31 éves
2019. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 (,,) (♥.O) (,,) válasza:

Spirituális ismerőseim azt mondják isteni lények vagyunk, azért születtünk le, hogy dolgozzunk a karmánkkal és amint rendeztük azt eljutunk a tökéletesség/ a boldogság àlapotába...

Nem tudom, talán csak ez is egy önàmitás...

Akàr hàny emberrel találkozzak folyatosan/ vagy időlegesen is, de mindegyik szenved!

Szenved! Ezen szeretne enyhíteni.

Ezért gondolja azt magáról, hogy felsőbb célja van az itt létnek... mert ez nem lehet a valóság.

Ahová születtünk, talàn az jó nekünk, amit megteremtettünk abban szenvedünk.


Lehet inkàbb az a tévhit, hogy nekünk jólét és boldogsàg jár, mert nem szeretjük elviselni/ megélni a fájdalmat?

2019. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!