Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha melankolikus hangulatom...

Ha melankolikus hangulatom van, az húzhat vissza?

Figyelt kérdés

Eddig eléggé rossz életem volt, nem voltak sosem barátaim, sem barátnőm, nem fejeztem be az iskolát, és még sorolhatnám hogy mennyire rossz volt az életem eddig, de nem untatlak titeket ezzel.


A lényeg, hogy kb. fél éve dolgozom a céljaimon, egyszer biztos lesz eredménye majd nekik, de még az odébb van.


Viszont a melankolikus, rossz hangulatom igazából megmaradt, azzal nem tudok mit kezdeni, már elég sok vény nélkül kapható gyógyszert kipróbáltam, például B-vitamin komplexet is, nem történt változás.


Viszont nem nyafogok, nem sajnáltatom magamat, csak egyszerűen nincs jó kedvem úgy alapjáraton. De dolgozom a céljaimon ennek ellenére, viszont nem tudok boldog lenni és mosolyogni, nem is értem miért kéne boldognak lennem, hiszen nincs oka annak hogy jókedvű legyek.


2021. jún. 27. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért néha olvass humoros könyveket. Mondjuk Rejtőt.
2021. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy jó mese mindig segít, hiába vagyok már 20+. Most volt a Luca premierje, nézd meg, nekem egyből feldobta a kedvem.
2021. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, visszahúzhat. Érdemes lehet dolgozni ezen is. Ez nem egy konstans valami, sok apró gondolatból és érzésből épül fel egy hangulat, ami szokásossá válik.

Ha arra gondolsz, hogy nincs okod mosolyogni, boldognak, jókedvűnek lenni, minden rossz volt, keserves munka vár rád (most csak példákat mondtam), ezek ismétlődnek újra és újra, kiülnek az arcodra, meghatározzák a kisugárzásodat. Elég sok energiát is felemészt, lassíthatja a céljaidat, úgy érezheted, valamire nincs már erőd, nem érdekel, pedig talán valami jó is kisülhetne a dologból.

Pl. Arra gondoltam, a hobbimon dolgozva lehetne az a munkám. Persze, ez rengeteg munka, idő, energia. Elkezdtem, de pár nap után már kevesebb energiát tettem bele, nem volt ihletem, elbizonytalanodtam, mi van, ha nincs értelme stb. De kitartok a cél mellett, csakhogy egyfolytàban visszahúzom magam és volt, hogy hetekre teljesen leálltam vele.

2021. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!