Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tovább, ha tényleg...

Hogyan tovább, ha tényleg egyedűl maradtam?

Figyelt kérdés
42 évesen özvegy lettem, vidéki kisvárosban. Ahol nem ismerek senkit sem! Nem rég költöztünk ide. Közös vállalkozás volt amit a covid és a párom halála miatt nem tudtam tovább vinni.. tehát még munkám sincs! Elvesztettem mindent! A barátok nem keresnek, szinte hetekig sem beszélek senkivel. Van hogy ki sem mozdulok a házból napokig. Nem tudom mit kezdjek így magammal.
2021. júl. 1. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó estét kívánok!


Sajnos nem tudok segíteni, de mindenképp szeretnék őszinte részvétet nyilvánítani!

2021. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Oda nem tudsz visszamenni, ahonnan jöttél? A családod, régi barátok közelébe. Ott keress munkát. A barátaidat pedig te is felhívhatod, ők azért nem keresnek, mert zavarban vannak, nem tudják, mit mondjanak.
2021. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

miből élsz? ha elmennél dolgozni, emberekkel is megismerkednél. akkor nem éreznéd magad egyedül.

vagy ha van olyan hely, ahol ismerősök, rokonok élnek, akkor költözz oda. így a gyászodat is nehezebb feldolgozni.

fiatal vagy, menni fog!

2021. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Munkalehetőséget nem találtál még azon a környéken? Állásportálokat nézegettél? Kértél hírlevelet/álláspostát/állásértesítőt?


Ha hölgy vagy, nagyon szívesen befogadnálak - csak éppen hely nincs nálunk. Ha gondolod, levelezhetünk privátban! Nagyon megértő vagyok és szívesen adok érzelmi vigaszt, akár tanácsokat is, ha kéred...


Gyermeked/gyermekeid vannak? A vidéki kisvárosban nem működik családsegítő szolgálat? Egyházi segítséget nem tudnál igényelni? Önkormányzat? Kormányablak? Lelkisegély szolgálatok?


Ui: ha megírod, hogy mi a neve - akár privátban, ha gondolod - annak a vidéki kisvárosnak ahol laksz, szívesen kikeresem neked az összes lehetőséget, ami fellelhető a környéken honlap alapján. Persze ez inkább hétköznap sikerülhet, mint hétvégén, amikor nincsenek hivatalok.


Üdv:

47 éves hölgy

2021. júl. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Anyagilag rendbe vagyok! Csak érzelmileg nem...
2021. júl. 3. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, egyedül nem is csodálom, ha nem vagy rendben! Társas támogatást kell keresni. Neked kell keresned, felújítanod a meglévő rokoni és baráti kapcsolatokat, velük megtárgyalni a jövőt (nem kéne ott maradnod egyedül!) és dolgozni, hogy legalább napi 8 órában lefoglald magad.

Vannak gyászcsoportok, ha online indulót választasz, az nem függ a lakóhelyedtől sem.

Egy szintén özvegy nő

2021. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!