Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül maradtam barátok...

Egyedül maradtam barátok nélkül a családom széthullott. Nincs életem nem tudom, hogyan tovább bőv. Lent (? )

Figyelt kérdés
a családom széthullott, a barátaim már családot alapítottak így egymagam vagyok. Semmi vonzó nincs a külsőmben és mivel állandóan egyedül vagyok egyre megkeseredettebb leszek és emésztem fel magam. Ismerkedni nem tudok hol, nem járok bulizni és már nincs is kikkel, erre egy lapáttal rátesz az is, hogy depressziós vagyok amit ügyesen titkolok de egyszerűen nem bírom már. Mitévő legyek?

2013. dec. 10. 02:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és mivel állandóan egyedül vagyok egyre megkeseredettebb leszek és emésztem fel magam, a belsőm sem vonzó (ez lemaradt)
2013. dec. 10. 02:31
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk tesó :) annyi külömbséggel, hogy nekem még a családom eggyütt van egy ideig ...
2013. dec. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
...és még szögbe is léptél. Na komolyan, tudom miről beszélsz, és épp ezért tudom a "megfejtést" is: ne sajnáld ennyire magadat. Nem fog jönni senki, aki megoldja a problémáidat, magadon kell segíteni. Senki nem fog bekopogni, hogy "lakik itt egy normális fiú/lány?" neked kell alkalmat teremteni az ismerkedéshez. A depresszióddal gondolom saját magadat diagnosztizáltad, máskülönben nem lenne kezeletlen. A téveszméid gondolom a korodból fakadnak, ismerkedni nem csak bulikban lehet, sőt, ott lehet a legfelületesebb kapcsolatokra szert tenni, továbbá a külsőnek nem sok szerepe van a barátságok kialakításában. Kezdj el sportolni, az önbizalmat ad, a külsődet is formálja és az első remek lehetőség hozzád hasonló érdeklődésű emberekkel megismerkedni. Ülhetsz egymagad szomorkodva, mert minden rossz, csak az nem visz sehova, változtass, tegyél magadért, és ne gondold, hogy a világ ellened van, vagy hogy van bármi, ami erősebb nálad. Ha ismerkedni akarsz, akkor igenis lépj ki a kibäszott komfortzónádból, hívd el egy kollégádat/évfolyamtársadat kávézni, iratkozz be tanfolyamokra, emberekkel kapcsolatot teremteni csak emberek között tudsz, a lakásban szomorkodva nem. Ha lehangol a külsőd, akkor változtass, mi tart vissza a fodrásztól, a fogfehérítéstől, a tudatos táplálkozástól és az edzéstől? Értem én, hogy az első lépés nagyon nehéz, de akkor is emeld meg a segged és kezdj el tenni a jövődért, mert amíg te nem változtatsz, addig körülötted sem fog változni semmi.
2013. dec. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez most egy kicsit hülyén fog hangozni. De ha nullán vagy az nem probléma, hanem lehetőség.

Mivel alapjáraton van az életed oda tudod fejleszteni ahova akarod. Semmi sem korlátoz abban, hogy elérd a céljaid.

Keress valamit ami boldoggá tesz és indulj el azon az úton ami annak eléréséhez vezet. Idővel találsz majd olyan embereket akik hasonló utat járnak mint Te. Így nem leszel egyedül.

Először laza kapcsolatokat alakíts ki. Nem kell feltétlenül bulizni menni (ha nem akarsz); ezt meg tudod tenni akár interneten is. Fórumokon, chaten stb. Lényeg, hogy minél több embert ismerj meg. Ez azért jó mert abból már tudsz "szűrni". Meg tudod találni azokat az embereket akikkel leginkább megfelelnek az elvárásaidnak. Sok sikert és fel a fejjel!

2013. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, nem önsajnálat csak nem tudom hogyan tovább, a depressziót nem én találtam ki gyógyszereket is kapok rá.

jól hangzik, hogy arra építhetem az életem amerre szeretném de nekem igazából csak 1-2 igazi barátra van szükségem

2013. dec. 10. 12:37
 6/14 anonim válasza:
..én tudom a megoldást a problémádra,sajnos ide nem irhatom,mert sokan megfognak kövezni érte,hogy nincs igazam..
2013. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nyugodtan írd le :)
2013. dec. 10. 22:11
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem titok, mennyi idős és milyen nemű vagy ,kedves kérdező? 18 körüli fiúnak saccollak, de csak tipp.
2013. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Az ember néha mélypontra kerül, és néha minden összejön, felfordul, széthullik az addigi kisvilág. Normális ember ilyenkor szomorú és tétova, talán még kétségbe is esik. Ez nem depresszió, hanem egyszerűen csak hullámvölgy - benne van az élet természetes ritmusában. Ha folyamatosan csak 'jó' lenne az életünkben, nem éreznénk annak, ugye érted?


Az, hogy nincs vonzó a külsődben, a Te megállapításod (egyenes következménye annak, hogy most nem szereted magad). A család, amelyből jöttünk, előbb-utóbb széthullik (a testvéreink felnőnek, a szüleink meghalnak), a barátságokat az azonos élethelyzet, sorsközösség szüli. Az élet lényege a mozgás, a változás. Te most változás előtt állsz. Az egyedülléted alatt megtervezheted, milyen ember akarsz lenni... és tudod mit? Kezdj el úgy csinálni, mintha MÁRIS olyan lennél! :) Keress olyan csoportot, ahol olyasmit csinálnak, ami érdekel téged (tényleg, mi érdekel?), és lesz társaságod.

2013. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
21 múltam fiú vagyok
2013. dec. 15. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!