Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek semmirekellőnek...

Az emberek semmirekellőnek tartanak, beleértve a családomat is. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben arra jutottam, hogy senkivel nem érdemes tartanom a kapcsolatot. Átnéz rajtam a családom is, akit pedig igyekszem megismerni, leráz.


Több társkeresőn is aktív tag voltam, 25 randevúm lett, és kettőből alakult kapcsolat. Az egyik megcsalt, a másik azzal a kifogással szakított velem, hogy a nyár végéig sok a munkája...


Több, mint egy éve nem ismerkedem, eldöntöttem, hogy a családommal szeretném leélni az életemet, ezért igyekszem főzni nekik, programokat találok ki, segítek nekik, kedveskedek, és nem esek túlzásba. Azt akarom, hogy jól érezzék magukat velem, és fordítva is így történjen.


De nem megy. Mindegyikük a haverjukkal meg a barátjaikkal meg a párjukkal van elfoglalva, holott azok a “barátok” nem hűek, ugyanis gyakran hallok panaszt...


Én akármit csinálok, nem felel meg nekik. Odamegyek, nem örülnek. Ha ők jönnek (a szüleimhez) nem hajlandók szóbaállni velem.

Ha valamiben sikerem van, szó szerint kiröhögnek. Ha valamit jobban tudok, (nem sokszor, de megesik) én vagyok a hülye, ha pedig rákeresek egy könyvben a válaszra, akkor sem hisznek nekem, akárhogy is mutatom.


Annyira érdemtelen kapcsolatot létesítenem bárkivel is, akár családtag, akár egy ismeretlen.


Állatokkal vigasztalom magamat. Folyton velük vagyok, annyira feltöltenek. Kertből mindig behozom a csigákat, megetetem őket, és sokkal több értelme van annak.


Ennek ellenére szeretném jól érezni magamat a fajtársaimmal. Nem tudom hogyan.


2021. júl. 1. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Beviszed a kertből a csigákat megetetni? :D

Ugye ez a kérdés meg a sztori nem komoly?

Ha igen akkor rossz helyre születtél, a családod nem olyan mint te vagy , nem fogsz tudni ott megmaradni

2021. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Jó lenne még próbálkoznod barátnővel. Szerintem ne add fel.
2021. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2# Lány vagyok.

1# Ebben mi lenne a vicc? Tök jó dolog.

2021. júl. 2. 08:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy akkor "barátot"

Azt mondtad nem örülnék neked ha átnész hozzájuk. Lehet higy azért is mert nem hívtak és éppen más programjuk volt. Amugy nem lehet ezt erőltetni. Szerintem egy ideig függeszd fel ezt a dolgot, majd ők keresnek ha akarnak.

Milyen helyen élsz amúgy? Faluban, kisvárosban vagy városban? Csak kíváncsiságból kérdezem az ismerkedés miatt.

2021. júl. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Két éve lemondtam arról, hogy meglepjem akármelyiküket is, azóta sem keresnek. Mély nyomot hagyott bennem, azért jegyeztem meg, de már felfogtam, hogy szükségtelen vagyok.


Városban lakom.

2021. júl. 2. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Most látom hogy elolvastam. 25 randi? Akkor nem tétlenkedtél.

Szerintem ha ennyire nem örülnék a sikereinek se és kinevetnék nem is érdemesek arra higy törődj velük. Fogd fel így. Ha nem tudnak támogatni csak le húzni akkor nem veszítették semmit. Gondolom ez azért bánt mert nem szeretsz egyedül lenni.

2021. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, az ember a családját nem választhatja meg, sajnos mi sem vagyunk valami összetartóak, egyedül a szüleimmel tartom a kapcsolatot, de nekik is megvan a saját életük, és nem is tartanak annál többre igényt, hogy havonta pár alkalomnál többet találkozzunk. Jobb is, ha kikopnak azok az emberek az életedből, akik nem akarnak elismerni.

Barátok és párkapcsolatok terén is ugyanez érvényes, azonban legalább azt meg tudod választani, és ha valaki elhanyagol, vagy nem értékel, akkor nem érdemes az energiádat rájuk pazarolni.

Hogy érzed, van esetleg valami olyan igényed vagy tulajdonságod, amit megfigyeltél magadon, ami miatt nehezebben megy a kapcsolatteremtés?

Az állatok mellett növényeket is nagyon jó érzés nevelni, azt is tudom ajánlani. Milyeneket tartasz? :)

2021. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rokonszenves, amit pl. a csigákkal csinálsz (fantasztikus kis állatkák, imádom őket), de ha ilyen dolgaid vannak, akkor van egy embertípus, ami jó esetben ütődött csodabogárnak, rossz esetben semmirekellő, fogalmatlan lúzernek fog tartani, és ezen az életben nem fogsz tudni változtatni. Ha a családod is ilyen, akkor egyszerűen soha nem fogsz tudni szót érteni velük. De nem is érdemes erre törekedni. Taplólelkű emberekre felesleges a drága időt vesztegetni.


Más: még ha az ismerkedés nem is megy jól, barátnőid sincsenek, akikkel esetleg egy húron pendülnétek?

2021. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!