Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szakítás utáni magány leküzdése?

Szakítás utáni magány leküzdése?

Figyelt kérdés

Egy hónapja véget ért majdnem két és fél éves kapcsolatom. Én nagyon szerettem őt, ő viszont már nem érezte azt, mint régen, így az új utat választotta. Nemcsak a párom volt, hanem a legjobb barátom is egyben. Sok ismerősöm van, több "felületesebb" barátom, azonban olyan, akire bármikor számíthatok, szinte nincs is. Talán egy, de ő is kissé körülményes. Nincs olyan, akit bármikor felhívnék és találkoznánk, beszélgetnénk. Szóval mióta az exem már nem az életem része, nagyon egyedül érzem magam és magányos vagyok. Nagyrészt távkapcsolat volt, de hetente-kéthetente mindig találkoztunk. Amikor pedig nem, akkor telefonon beszéltünk egy nap többször is, volt hogy hajnalig is. Meg persze írásban egész nap, kivel mi történik. Ez mind hiányzik és csak ürességet érzek. Most tudtam volna közelebb költözni, ezt vártuk mindketten, de már sajnos ez nem számít.


A bennem lezajló érzéseket egy emberrel tudom megosztani, neki mindig elmondom, mert ha nem mondanám senkinek, csak rosszabb lenne. De vele is csak néha telefonon beszélek, nem egy városban lakunk. Mondjuk rajtam nem múlna, én így is szívesen találkoznék vele bármikor, de ő is körülményes ebben a tekintetben.


Még mindig gyakran nincs kedvem semmihez, nagyon elveszett a motivációm, túlságosan is rá építettem mindent. Próbálom helyreszedni magam, de nehéz a szakítást feldolgoznom, főleg amikor tényleg nincs kihez forduljak és teljesen a saját gondolataimban elveszek.


Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben? Mi segített túllendülni, van esetleg valamilyen tanácsotok? Köszönöm szépen előre is. (20F)



2021. júl. 21. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mintha én írtam volna, csak én lány vagyok:(

6 éves kapcsolatom ért véget 3 hete, nálam is az a probléma, hogy túlságosan rá építettem mindent, most, hogy nincs, kicsit olyan, mintha én is megszűntem volna.

Láthatod, hogy nem vagy egyedül, biztosan többen vagyunk ezzel így, idővel jobb lesz, reméljük:)

2021. júl. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Átérzem.

Én is így jártam nemrég. Azon filóztm, hogy szerettem? Vagy csak magányos vagyok nélküle, mert mással nem beszélgetek úgy. Rájöttem hogy utóbbi.


Próbálj meg itt beszélgetni olyan témaköröknél, amik érdekelnek. Előbb-utóbb össze akadsz olyannal, aki szimpatikus és talán lözel is van. Ha nem. Akkor is sok féle-fajta emberi lelket és felfogást megismersz.

Nekem segített kicsit.

32N

2021. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Pontosan ugyanígy érzek. Nekem csak egy olyan barátnőm van, akivel mindent megmerek osztani, meg anyukámra nagyon számíthatok, ő próbál most helyretenni és elmagyarázni nekem, hogy neki is fura volt, hogy ennyire nem keresett a párom, és helyretett egy kicsit, hogy nem szabad ilyenekkel foglalkozni. Majd aki megbecsül és kapar értem. Úgyhogy én most anyukámmal vagyok sokat, ő nagyon sokat segít nekem és mellettem van.
2021. júl. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Bár nem teljesen ugyanez a helyzetem, de én is kicsit így érzem magam. Én egyszerűen úgy érzem, hogy teljesen egyedül vagyok, nincs párkapcsolatom, a barátaimmal meg nem tudok se beszélni se találkozni.

Ha szeretnél beszélni, vagy csak kibeszélni magadból ami történt, akkor szívesen meghallgatlak, megpróbálok segíteni.

2021. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pár honap telt el a szakitásom után. Eljutottam oda h már nem sírok egész nap. Sőt igen ritkán... De munkába temetkeztem, minden péntek délután már feszült vagyok. Meg holnap aztán másfél napos depresszio a 4 fal között. Remes erzes... Mindenem ő volt. Barátok már kikoptak, erős és kitartóan meg nem alakultak. Egyedül vagyok. Egy- kétszer kimozdultam, de előtte egy erős 10 perces bogés... Egyedül vagyok. és rémes érzés egyedül menni valahova is. Gyenge vagyok... kimerült lelkileg. 😞
2021. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös én is így vagyok. Hét közben elvagyok, de hétvégén mindig rosszul érzem magam 😞
2021. júl. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!