Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nevezik strébernek a jó...

Miért nevezik strébernek a jó tanulókat?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy ez a fogalom most rosszat vagy jót jelent? Mert ezt az okos emberekre használják de sosem dícséretnek szánják hanem "sértésnek".

2021. aug. 3. 09:21
A kérdező szavazást indított:
Jót jelent
Rosszat jelent
27 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A stréber nem azt jelenti, hogy jól tanul. Az inkább az eminens. A stréber az, aki mindig mindent úgy csinál, ahogy a tanár kéri, még többet is megtesz, és ezt jól láthatóan mutogatja is. Pl mindig felajánlja, hogy elcipeli a lexikont a tanáriba óra végeztével. ;)
2021. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Olyanra mondják aki folyton tanul, mindenben meg akar felelni a tanárokkal és nem keresi az osztály társaságát egyáltalán.
2021. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

amúgy meg etimológiailag:

stréber – ‘helyezkedő, törtető, minden áron érvényesülni igyekvő személy’.

Német szó (Streber) a streben (‘törekszik, igyekszik’) igéből.

2021. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Inkább azokra használják, akik megpróbálnak bevágódni a tanárnál és ezzel előnyt szerezni. Aki simán okos, jól tanul, az nem feltétlenül stréber. Engem se tartott senki annak, pedig 1-12-ig én voltam az egyik legjobb reál és humán tárgyakból is.
2021. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Mert ez Magyarország. Itt ha nem szabotálod a tanár munkáját, akkor stréber vagy. Ha nem gúnyolódsz a főnököd magánéletén a háta mögött, akkor meg csinovnyik.
2021. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A mindenáron való érvényesülés érdekében a felsőbbség kívánalmait feltűnő formában és túlzott mértékben teljesítő, magára a figyelmet felhívó, magát mindenütt erőszakosan előtérbe toló, törtető személy; törtető."

2021. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gyakoriról loptam, nem én írtam, de nagyon jól összefoglalta:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


"A mindenáron érvényesülni akaró, törtető jelentése elavult. A mai értelemben stréber az, aki minden elvárásnak megfelel, tulbuzgósága idegesítőleg hat mások számára, ha iskolásra mondjuk, akkor még hozzájön a tanárnak nyalizó tulajdonság is."

2021. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind igaz, amit a többiek leírnak. Alapvetően ezt jelenti. De sokkal szélesebb értelemben is használják. Akár ha valaki kilóg a nagy átlagból, jobban tanul, érdekli a tanulás, nem csak el akarja lógni az egész iskolát, akkor irigységből egyből rásütik.
2021. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert veszélyesnek tartják; mert irigyek rá.
2021. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a stréber inkább azt fedi le ,chogy az illető állandóan tanul, ha kell hanem. Valamint, hogy képes kiakadni azon is, ha nem max pontos ötös, hanem alá vagy négyes. Ráadásul hiába hívják az osztálytársai vagy bárki soha nem megy el szórakozni velük vagy beilleszkedni. Ha beszélget is állandóan csak a tanulás körül forog. Ennél már kevesebbre is mondják egyébként hogy stréber. Ez a fiatalság divatja. Hatalmas munka minden tárgyból megfelelni és a legjobbat nyújtani így akit nem érdekel az egész vagy nem képes azt nyújtani amit szeretne akkor előrukkol a stréber szöveggel.
2021. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!